• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » فرماندار رفسنجان درباره مسمومیت الکلی: مواد نیروزا بود
  کد خبر : 1824498

  فرماندار رفسنجان درباره مسمومیت الکلی: مواد نیروزا بود

  فرماندار رفسنجان درباره مسمومیت الکلی: مواد نیروزا بود Reviewed by Farnaz on Jun 3Rating: فرماندار رفسنجان گفت: جوانان مواظب باشند، مواد نيروزاي تقلبي تهيه نکنند و موادي که توليد مي‌شود بايد کنترل شود. به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، فرماندار رفسنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به مسموميت تعدادي جوان در اين شهر…

  فرماندار رفسنجان درباره مسمومیت الکلی: مواد نیروزا بود Reviewed by Farnaz on Jun 3Rating:
  thفرماندار رفسنجان گفت: جوانان مواظب باشند، مواد نيروزاي تقلبي تهيه نکنند و موادي که توليد مي‌شود بايد کنترل شود.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، فرماندار رفسنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به مسموميت تعدادي جوان در اين شهر با استفاده از نوشيدني‌هاي غيرمجاز اظهار کرد: والدين بايد بيشتر از پيش مواظب فرزندان خود باشند و وضعيت تفريحي جوانان چه در خانواده و چه در جامعه بايد به طور مثبت ارتقا يابد.

  وي گفت: خيران و بزرگان، به همت مسئولان قدم‌هايي براي ايجاد کارهاي فرهنگي و ايجاد بستر مناسب براي جوانان در شهرستان بردارند.

  پورمحمدي با اشاره به اينکه سال جاري حماسه انتخابات را داريم ابراز کرد: يکسري افراد سعي دارند با به وجود آوردن شرايط و جو رواني به مقاصد شوم خود برسند که در همين راستا ماده‌اي تحت عنوان مواد نيروزا توليد کردند که حاوي سم خطرناک متانول است.

  وي با اشاره به تعداد مسمومان مراجعه‌کننده به بيمارستان علي‌بن‌ابيطالب رفسنجان گفت: بر اثر نوشيدن مواد آلوده، برخي از همشهريان به مسموميت شديد گرفتار شدند و از بامداد روز 9 خرداد ما 384 مورد به پزشک مراجعه کردند که از اين تعداد 7 مورد منجر به فوت شد و حال برخي نيز از سوي پزشکان مساعد اعلام شده و مرخص شدند.

  پورمحمدي افزود: 80 نفر بستري هستند و 193 نفر براي دياليز شدن به شهرهاي مجاور سيرجان، شهربابک، زرند، بردسير و کرمان اعزام شدند.

  فرماندار رفسنجان از دستگيري تعدادي مظنون خبر داد و عنوان کرد: با پيگيري‌هاي اطلاعاتي جمعي از توزيع‌کنندگان دستگير شده‌اند که پس از تحقيقات بر روي آن‌ها و رسيدن به عاملان اصلي تحويل مقامات قضايي مي‌شوند.

  هشدار وزارت بهداشت نسبت به توزيع الکل مرگ آور متانول

  مديرکل سلامت و روان وزارت بهداشت نسبت به توزيع الکل مرگ‌آور متانول بسته‌بندي شده در شيشه‌هاي خارجي هشدار جدي داد.

  عباسعلي ناصحي در گفت‌وگو با فارس با اشاره، به حوادث اخير دررفسنجان که جان 7 نفر را گرفت و صدها نفر را به شدت مسموم کرد، گفت: قاچاقچيان الکل اخيرا به علت گران شدن ارز به سمت توليد الکل‌هاي بسيار خطرناک دست‌ساز با متانول و الکل چوب رو آورده و آن‌ها را در شيشه‌هاي خارجي بسته‌بندي مي‌کنند.

  ناصحي گفت: اين مشروبات قاچاق به ميزان زيادي آلوده به الکل چوب يا متانول است که بسيار خطرناک است.

  مديرکل سلامت و روان وزارت بهداشت گفت: مسموميت ايجاد شده در شهرهاي کرمان به وسيله مصرف الکل چوب يا متانول بوده است که باعث فوت 7 نفر و مسموميت شديد صدها نفر شده است.

  ناصحي گفت: الکل چوب در توليد الکل‌هاي دست ساز باعث کوري، نارسايي کليوي و مرگ مي‌شود بنابراين مردم از مصرف هرگونه الکل خودداري کرده به خصوص در هفته‌هاي اخير که الکل‌هاي تقلبي وارد بازار قاچاق شده‌اند پرهيز کنند.

  ناصحي افزود: مصرف‌کنندگان با ديدن علائم مسموميت بايد سريعا به واحد مسموميت وزارت بهداشت و مراکز مستقر در شهرها مراجعه کرده و سريعا تحت درمان قرار گيرند.

  ناصحي در مورد علائم مسموميت با متانول گفت: نيم ساعت تا چهار ساعت علائم اوليه مسموميت ايجاد مي‌شود که به صورت تهوع، درد شکمي، سردرد، گيجي، استفراغ، خواب‌آلودگي و تضعيف دستگاه اعصاب مرکزي همراه است.

  وي ادامه داد: اين علائم به دليل اينکه خود به خود بهبود مي‌يابد افراد به مراکز درماني مراجعه نمي‌کنند اما بايد هر چه سريعتر تحت درمان قرار گيرند. چرا که دوره نهفته در مسموميت وجود دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.