• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ولایتی: لغو بخشنامه‌های مشکل‌زا اولین اقدام دولتم خواهد بود/ از ژنرال ها استفاده می کنم
  کد خبر : 1824409

  ولایتی: لغو بخشنامه‌های مشکل‌زا اولین اقدام دولتم خواهد بود/ از ژنرال ها استفاده می کنم

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل افزود: تصمیمات غیر کارشناسانه دولت که به ضرر اقتصاد کشور تمام شد را با مشورت افراد خبره و ژنرال هایی که آقای باهنر از آنان نامبرده اند لغو و بخشنامه های بهتری را برای باز کردن راه جایگزین خواهم کرد و خواهید دید ظرف مدت یکی دو ماه کار راه می افتد. ما باید از ژنرال ها و افسران جوان که خط شکنی خود را به اثبات رسانده اند استفاده کنیم.اگر دولت قانون مدار باشد و اعتماد از دست رفته مردم را بازگرداند بسیاری از مشکلات امروز حل خواهد شد.

  ولایتی: لغو بخشنامه‌های مشکل‌زا اولین اقدام دولتم خواهد بود/ از ژنرال ها استفاده می کنم Reviewed by Farnaz on Jun 2Rating:

  thعضو ائتلاف برای پیشرفت اولین اقدام دولت خود را لغو بخش نامه های مشکل زای دولت فعلی نام برد و گفت: در ابتدای دولتم تصمیمات غیر کارشناسانه و بخش نامه هایی که به ضرر اقتصاد کشور شده است را با مشورت افراد خبره و ژنرال ها لغو و بخشنامه های بهتری را برای بازکردن راه تولید جایگزین خواهم کرد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر علی اکبر ولایتی در همایش انتخاباتی اش با جمعی از حقوق دانان که عصر امروز در سالن سیدالشهدا برگزار شد با اشاره به اصل تفکیک قوا گفت: از زمان منتسکیو تا به امروز تفکیک قوای ثلاثه شکل گرفته و تا به حال کسی نتوانسته چیزی بر آن بیفزاید یا کم کند.

  وی در ادامه با اشاره به اقداماتی که در دولت خود و دولت آینده اش انجام می دهد گفت: من ابتدا کارهایی که در دو حوزه اصلی روی زمین مانده و به درستی انجام نشده را اصلاح خواهم کرد که یکی در حوزه اقتصاد داخلی و دیگری در حوزه روابط خارجی است.

  عضو ائتلاف برای پشرفت همچنین با اشاره به صحبت های باهنر در باب مسائل اقتصادی گفت: آقای باهنر به دلیل حضور چند ساله اش در مجلس اسلامی و ریاست بر چند کمیسیون تلفیق ورودی خوبی در حوزه اقتصاد داشت و مشکلات اقتصادی و علل و ریشه های آن را به درستی بیان کرده است.

  وی گفت: یک دولت باید هم قوانین شرع و هم قوانین عرف را رعایت کند و اگر این قوانین را اجرا نکند مثال تاریخی آن این است که امام خطاب به کسانی که قانون را قبول نداشتند فرمودند: “قانون شما را قبول ندارد”.

  ولایتی افزود: دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس رای مردم و منطبق بر قانون اساسی شکل می گیرد و اگر کسی قانون را اجرا نکند مجرم است.

  این کاندیدای ریاست جمهوری قانون اصل 44 را یکی از کارهای روی زمین مانده در دولت فعلی دانست و گفت: طبق این قانون باید اقتصاد به مردم واگذار شود و 90 درصد از بخش های اقتصادی دولت باید در اختیار مردم قرار می گرفت.

  وی افزود: امروز بیش از 95 درصد واردات ما دولتی است و این یعنی این که تمام اجناس با ارز مرجع وارد کشور می شود ولی در بازار این اجناس با ارز 3500 تومانی عرضه می شود. لذا ما باید جلوی واردات دولتی را بگیریم و آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

  ولایتی با بیان این که برای حل مشکلات اقتصادی باید راه حل های میان مدت کوتاه مدت و بلند مدت برای آن درنظر گرفت گفت: من قبلا هم گفته ام که 100 روزه برخی از مشکلات اقتصادی را حل می کنم که بعضی از دوستان نیز بداخلاقی کردند و گفتند فلانی گفته 100 روزه می خواهد مشکلات کشور را حل کند اما من نگفتم که تمام مشکلات را بلکه یک درمان های فوری برای بخشی از این مشکلات دارم.

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل مدیریت بازار ارز را یکی از راه حل های کوتاه مدت برای تثبیت و کنترل بازار نام برد و گفت: وقتی که دولت به جای شورای پول و اعتبار یک اتاق غیرقانونی برای مبادله ارز ایجاد می کند ما شاهد این مشکلات ارزی هستیم اما می توان با یک مدیریت درست بازار ارز را کنترل کرد.

  ولایتی لغو بخشنامه های دولت که امروز موجب بروز پاره ای از مشکلات شده است را از اولین اقدامات دولتش نام برد و گفت: بازگرداندن اعتماد میان دولت و مردم نیز از کارهایی است که در اولویت های برنامه های دولتم قرار دارد.

  وی با بیان این که کار تولید باید در دست مردم قرار گیرد گفت: برای اصلاح اقتصاد داخلی چند عمل باید انجام داد که یکی از آنها بازگرداندن دوباره اعتماد میان دولت و مردم است مثلا بیاییم یک تنفس 6 ماهه به کارخانجات تولیدی و صنعتی بدهیم و بگوییم بعد از 6 ماه بدهی و اقساط خود را پرداخت کنند و درعوض از آنان تعهد بگیریم که تولیدات خود را افزایش دهند.

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل افزود: تصمیمات غیر کارشناسانه دولت که به ضرر اقتصاد کشور تمام شد را با مشورت افراد خبره و ژنرال هایی که آقای باهنر از آنان نامبرده اند لغو و بخشنامه های بهتری را برای باز کردن راه جایگزین خواهم کرد و خواهید دید ظرف مدت یکی دو ماه کار راه می افتد.

  وی همچنین ترخیص کالاهایی که در گمرک مانده است را از دیگر برنامه های کوتاه مدتش برای حل مشکلات اقتصادی نام برد و گفت: باید بانک مرکزی به حالت مستقل و قدرتمند خود بازگردد و تنها نقش نظارتی خود را در بانک های خصوصی و دولتی داشته باشد و به کارویژه خودش بازگردد.

  در ادامه این همایش ولایتی با اشاره به اقداماتش در حوزه سیاست خارجی گفت: توسعه روابط با دیگر کشورها نیز در اولویت برنامه هایم قرار دارد.

  ولایتی افزود: در اوایل انقلاب بعضی ها می گفتند ما رابطه با دولت ها را نمی خواهیم و تنها می خواهیم با ملت ها رابطه داشته باشیم اما امام خمینی به این جمله واکنش نشان دادند و فرمودند: “ما حتی می خواهیم با بزرگان دیگر دولت ها نیز رابطه برقرار کنیم و اینها که امروز می گویند رابطه با دولت ها را نمی خواهیم همان هایی هستند که می گفتند ما نمی خواهیم شاه برود”.

  وی با اشاره به سیاست خارجی مقام معظم رهبری در زمان ریاست جمهوریشان گفت: مقام معظم رهبری نیز به چندین کشور از جمله چین کره شمالی، پاکستان، یوگوسلاوی و چند کشور آفریقایی سازمان ملل و اجلاس غیرمتعهد سفر کردند بنابراین توسعه روابط با دیگر کشورها در دستورکار دولت ایشان قرار داشت اما این توسعه روابط خارجی امروز بر زمین مانده است و الا کسی مانع آن نیست که این روابط خارجی زمینه ساز پیشرفت تکنولوژی و ارتقاء اقتصاد است.

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان این که ظرفیت ایران برای توسعه رابطه با دیگر کشورها بسیار بالاست گفت: در سایه سیاست خارجی می توان مشکلات هسته ای را برطرف و تحریم ها را حل کنیم.

  ولایتی مهمترین ظرفیت کشور را ملت ایران دانست و گفت: ما باید از ژنرال ها و افسران جوان که خط شکنی خود را به اثبات رسانده اند استفاده کنیم.

  وی افزود: اگر دولت قانون مدار باشد و اعتماد از دست رفته مردم را بازگرداند بسیاری از مشکلات امروز حل خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.