• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » به فکر حذف پول در رابطه پزشک و بیمار هستم
  کد خبر : 1824255

  به فکر حذف پول در رابطه پزشک و بیمار هستم

  به فکر حذف پول در رابطه پزشک و بیمار هستمReviewed by Aryan♥ on Jun 2Rating: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه حوزه سلامت باید رایگان شود افزود: به نوعی به فکر این هستم تا پول را در رابطه پزشک و بیمار حذف کنم. به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری…

  به فکر حذف پول در رابطه پزشک و بیمار هستمReviewed by Aryan♥ on Jun 2Rating:
  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه حوزه سلامت باید رایگان شود افزود: به نوعی به فکر این هستم تا پول را در رابطه پزشک و بیمار حذف کنم.

  به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امروز یکشنبه در جمع دانشجویی که در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد ابتدا به معرفی خود پرداخت و گفت: بنده این توفیق را دارم که بین همکاران کنونی و آینده خود هستم. امیدوارم از این جلسه انس و بهره وافر ببرید. بنده علی اکبر ولایتی متولد 4 تیر 1324 در سال 43 در کنکور سراسری با رتبه 49 قبول شدم.

  وی با بیان اینکه رشته پزشکی را در دانشگاه تهران در 7 سال طی کردم افزود: بعد از آن به خدمت استاد دکتر قریب رفتم. 3 سال خدمت ایشان بودم و از سال 53 تا به حال افتخار تدریس در دانشگاه را دارم. استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی هستم، بهترین مقاله پزشکی طب اطفال را در سال 53 نوشته و جایزه دکتر قریب را بردم.

  ولایتی ادامه داد: بعد از آن نیز مقالات ما در مجلات خارجی چاپ شده است. همچنین مسئولیت بیمارستان مسیح دانشوری بر عهده من قرار دارد.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر مردم به بنده رای دادند حوزه سلامت را متحول می کنم افزود: سلامت باید رایگان شود، به نوعی حذف پول در رابطه پزشک و بیمار که مقام معظم رهبری در این رابطه یک جمله فرمودند و آن اینکه مریض بجز درد بیماری مشکل دیگری نداشته باشد.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به ماده 32 و 38 برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: باید بیمه به طوری سامان دهی شود که در آن میزان پرداختی از جیب مراجعه کننده به 30 درصد برسد. که الان چیزی نزدیک به 70 درصد از جیب بیماران پرداخت می شود، همانطوری که در برنامه پنجم توسعه آمده اما بیمه ما کارایی لازم را ندارد.

  وی با بیان اینکه مردم به زحمت هزینه درمان خود را فراهم می کنند افزود این در حالی است که برخی اگر امکان مداوا نداشته باشند از معالجه صرف نظر می کنند. در اجرای برنامه پنج ساله که یک سال آن گذشته چهار سال باقی مانده و ما در دولت آینده موظفیم میزان پرداختی از جیب مردم را به 30 درصد برسانیم. اگر موفق شدیم با یکی دو برنامه دیگر می توانیم پول پرداختی از جیب مردم را حذف کنیم.

  ولایتی با اشاره به اینکه در انواع بیمه نامه ها تبعیض وجود دارد افزود: روستائیان ما که یک پایه و رکن اساسی تولید کشور هستند دفترچه بیمه روستایی دارند، ولی فعلا بیمار روستایی با دفترچه نمی تواند خارج از محدوده درمانی خود مراجعه کند که این نوعی تبعیض در بیمه است.

  ولایتی در ادامه به مقوله دانشجویان پرداخت و گفت: حتما باید استفاده از وام های دانشجویی تسهیل شود. به علاوه بر لایحه ای که دولت به مجلس ارائه می دهد برنامه هایی هم برای اختصاص مسکن به دانشجویان صورت بگیرد. بنابراین تحصیل دانش باید خیلی سهل باشد تا بازدهی کشور ما و مردم افزایش یابد.

  وی در بخش دیگر سخنان خود از اساتید دانشگاهی گفت و افزود: صحبت از تمام وقت شدن تمام اساتید بود، ما می خواهیم استاد دانشگاه تمام وقت خود را برای تدریس و تحقیق بگذارد. اگر اینگونه نباشد دانشگاه از متخصصین و فوق تخصص ها خالی خواهد شد که این خسران بزرگی است. لذا اجرای طرح خام و ناقص به صورت آن چیزی که بر مجلس تصویب شده به مصلحت نیست.

  وی ادامه داد اگر کنار هر بیمارستانی خانه های سازمانی باشد که هم رزیدنت، هم اساتید بتوانند آنجا زندگی کنند بسیاری از اساتید ترجیح می دهند شبانه روز در خدمت دانشگاه باشند. نمی شود توقعمان مثل فرنگی ها باشد اما امکاناتمان کمتر باشد.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه به عدالت در پرداخت ها اشاره کرد و گفت: یک تیم پزشکی مرکب از چند پرستار به همراه است. در یک عمل جراحی آنها کار پرمشقتی را انجام می دهند. ولی وقتی به پرداخت دستمزد می رسیم می بینیم که تناسبی وجود ندارد.

  ولایتی در ادامه نشست در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه نظر شما درباره اشتغال به کار فارغ التحصیلان چیست؟ گفت: این نکته، نکته مهمی است. معمولا بهترین دانشجویان رشته علوم تجربی را انتخاب می کنند. اما با مشکلات مالی از جمله هزینه های زندگی روبرو هستند. باید شغل کسانی که درس پزشکی می خوانند از قبل تامین شود.

  وی یکی از راه های حل شغل فارغ التحصیلان را وجود درمانگاه ها اشاره کرد و گفت: اگر دانشجویان از قبل بروند در درمانگاه ها و کنار پزشک خانواده قرار بگیرند، هم پزشک خانواده با کیفیت تر می شود، هم عملا تلفیق بین درمان و آموزش وسعت می یابد.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی درباره توسعه تحصیلات تکمیلی گفت: یک وقتی خدمت امام رسیدیم که یک عده از وعاظ قرار بود با امام دیدار کنند، امام در آن دیدار فرمود از من طلبه تا شما علما، یعنی کسی در حد امام خودش را طلبه می دانست.

  وی ادامه داد: امروز فردی یک برگه دیپلم یا لیسانس می گیرد و می گوید فارغ التحصیل شدیم. مگر کسی می تواند از تحصیل فراغت پیدا کند؟ توسعه تحصیلات تکمیلی حتما برای کسانی که پزشکی می خوانند باید انجام شود. علاوه بر آن باید مدرکی هم بابت افزایش تحصیلات تکمیلی ارائه شود. این کار برای پرستاران نیز باید صورت بگیرد.

  ولایتی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر برنامه هایش در موضوع امنیت و آرامش اجتماعی گفت: دیدگاه جمهوری اسلامی، امام و مقام معظم رهبری در رابطه با دنیا این است که روابط خود را توسعه دهیم. نه تنها منعی در این رابطه نیست بلکه برعکس.

  وی با بیان اینکه توسعه خود به خود حاصل نمی شود افزود: اگر منتظر باشیم کسی نمی آید برای افزایش توسعه روابط با دیگر کشورها. ما باید کمربندها را محکم و بند کفش ها را محکم تر ببندیم. توسعه روابط کاری مثل پیشگیری است. مثل واکسن که جلوی یک مرض را می گیرد.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به تحمیل جنگ تحمیلی در سالهای اول انقلاب گفت: اما ارزان ترین و بهترین راه برای ایجاد آرامش و صلح و ثبات، ایجاد روابط منطقه ای است به خصوص با کشورهای همسایه. نه تنها نباید تنش داشته باشیم، بلکه باید همکاری منطقه ای را وسعت دهیم.

  ولایتی به تشکیل اتحادیه اروپا پرداخت و گفت: بعضی از نظرات افراطی تر در تشکیل اتحادیه اروپا این بود که می خواستند همانند ایالات متحده امریکا، ایالات متحده اروپا درست کنند.

  وی ادامه داد: کشورهای اروپایی بیش از 70 الی 80 درصد مواد مصرفی خود را در اروپا تولید می کنند. اگر روزی کشورهای جهان سوم، اروپا را تحریم کنند، آنها دچار مشکل نمی شوند.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه به لحاظ محتوایی و ماهیت اقتصادی کارهای کمی در منطقه صورت گرفته گفت: وزیر خارجه هند گفته: حاضر است برای ترانزیت ریلی از بمبئی تا سن پترزبورگ سرمایه گذاری کند. علاوه بر این ما باید با کشورهای اروپایی و سایر کشورهای دنیا رابطه خوب برقرار کنیم و چهره آشتی جویانه از ایران ارائه دهیم، در حالی که دشمنان می خواهند ما را خشن نشان دهند.

  وی در ادامه به برگزاری سران کشورهای غیر متعهدها اشاره کرد و گفت: قریب به اتفاق سران غیر متعهدها  که در ایران حضور داشتند می خواستند با رهبری دیدار کنند و این نشان دهنده این است که ما خواستار روابط خارجی حسنه هستیم. طبیعت ایران یک طبیعت صلح جویانه است.

  ولایتی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره مواضع هسته ای دولت احتمالی اش گفت: مسئله هسته ای ما با تلاش قابل حل است. اولین مورد این است که ما از حقوق هسته ای صلح آمیز صرف نظر نمی کنیم.

  وی ادامه داد: برای اینکه دنیا بداند عظم راسخ برای حل مسئله هسته ای داریم می توانیم با آنها گفتگو کنیم و حتما از این پیچ عبور خواهیم کرد. من سابقه کار در سیاست خارجی را دارم و در اوایل انقلاب سیاست خارجی را از صفر شروع کردم. در ضمن در حین این سالها برخی تجارب را نیز به دست آورده ایم.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال آخر مجری مبنی بر اینکه برنامه شما در رابطه با نیروی انتظامی و فرهنگ حجاب و عفاف چیست؟ گفت: ملاحظه کنید زنان ایرانی، زنان عفیفی هستند و عصمت جزء لاینفک خانم های ایرانی است. شما اگر به آثار دوره تخت جمشید نیز نگاه کنید این سخن را در آن آثار مشاهده می کنید، حتی به گفته مورخ یونانی هم ما این عفت را در تاریخ ایران مشاهده می کنیم.

  وی ادامه داد: ما مشکلی به این صورت که بعضی مطرح می کنند نداریم، ولی حتما باید کار فرهنگی صورت بگیرد و موازین اسلامی رعایت شود که خانم های ما بالفطره اینطور هستند.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.