• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » باید برای مردم رفاه آورد و رفاه مسئولان را به حداقل رساند
  کد خبر : 1824074

  باید برای مردم رفاه آورد و رفاه مسئولان را به حداقل رساند

  باید برای مردم رفاه آورد و رفاه مسئولان را به حداقل رساندReviewed by Aryan♥ on Jun 2Rating: کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید برای مردم رفاه آورد و این وظیفه دولت است اما برای مسئولان باید رفاه را به حداقل رساند که بتوانند کار انجام دهند. به گزارش خبرنگار مهر سعید جلیلی کاندیدای…

  باید برای مردم رفاه آورد و رفاه مسئولان را به حداقل رساندReviewed by Aryan♥ on Jun 2Rating:
  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید برای مردم رفاه آورد و این وظیفه دولت است اما برای مسئولان باید رفاه را به حداقل رساند که بتوانند کار انجام دهند.

  به گزارش خبرنگار مهر سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سفرهای تبلیغاتی خود بعدازظهر امروز در مهدیه رشت خطاب به حامیانش گفت: آنچه در برخی شعارها بیان کردید اگر چه اظهار لطف شماست اما امیدوارم امثال من با این شعارها دچار لغزش نشوند، آنچه که برگ برنده ماست 8 هزار شهید گیلان است؛ چیزی که برگ برنده ماست مقاومت مردم است .

  وی افزود: ملت ما در 34 سال گذشته تجربه کرد که تنها راه برای حرکت و پیشرفت توسل به قرآن و اهل بیت است که بدون هیچ تفسیری در ولایت فقیه جاری می شود، امروز تبعیت از ولایت فقیه است که می تواند سوار شدن بر کشتی باشد که شما را به جلو می برد.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه این ، اعتقاد ماست که در موج فتنه و دشمنی دشمنان توسل به این کشتی است که می تواند به شما امنیت ببخشد، گفت:  هر کس خود را از آن دور نگه دارد غرق خواهد شد و نباید از آن جلوتر برویم و نباید عقب بمانیم باید همراه آن حرکت کنیم. این یک مرامنامه سیاسی است که ملت ما در 34 سال آن  را تجربه کرد.

  وی با بیان اینکه امروز دنیا در حیرت این سئوال اساسی است که چرا علیرغم همه فشارها و تنگناههایی که برای ملت ما ایجاد کرد ملت متوقف نشد و حرکت کرد گفت: دلیل این امر به خاطر گفتمان اسلام ناب بود که امام در این مملکت حاکم کرد و ما پیروز شدیم امام این گفتمان را در کشور حاکم کرد به خاطر ملتی که به او لبیک گفته و پای این لبیک ایستادند.

  وی ادامه داد: هر آنچه درود دارید نثار امام و شهدا و هر آنچه ظرفیت دارید در پای یک نفر آن هم مقام معظم رهبری است هزینه کنید، دیگران فقط می توانند در این مسیر اظهار وجود داشته باشند.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه کسانی که از ولایت فاصله گرفته اند نتوانستند در مسیر پیشرفت موفقیتی داشته باشند افزود: کسانی که از مسیر ولایت فقیه دچار انحراف شدند همانجا لحظه سقوطشان بود، کشتی انقلاب اسلامی امروز در یک پیچ دیگر قرار دارد و مهم است که ما چگونه می خواهیم در این شرایط عمل کنیم.

  جلیلی گفت:  به برکت اندیشه اسلام و انقلاب اسلامی، پرافتخارتر از همیشه تاریخ خود، توانسته در عرصه جهان ظهور کند؛ به چه دلیل است که شش قدرت حاضرند در کنار هم قرار گیرند و در برابر ایران ایستادگی کنند آیا غیر از این است که یک قدرت در جهان به نام انقلاب اسلامی بروز کرده است؟!

  وی خاطرنشان کرد: کشورهای غربی خودشان می گویند که اگر می خواهید مشکل سوریه حل شود بدون ایران نمی شود، خودشان می گویند ما چندین بار این مسیر را رفتیم ولی به جواب نرسیدیم، خودشان می گویند که ما در عراق هزینه کردیم و سود آن را ایران برد؛ بنابراین این تحلیل ما را به اشتباه نیندازد که یک نفر مذاکره و گفتگو کرد و ما توانستیم موفق شویم بلکه گفتگو وقتی می تواند پیش رود که چنین اندیشه و ملتی پشتیبانی آن باشد.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز کشتی شتابان انقلاب از همه پیچ ها عبور می کند و انشاءالله از این پیچ هم عبور خواهد کرد و یک حماسه سیاسی خلق خواهد نمود گفت: امروز باید وارد مرحله جدید که تمدن اسلامی است ، شویم، نه تنها باید در این مسیر موانع را برطرف کنیم بلکه باید به پیشرفتمان سرعت درخور انقلاب بدهیم اینجاست که وظیفه دولت اهمیت پیدا می کند.

  جلیلی با اشاره به اینکه ساختار اجرایی کشور باید این هنر را داشته باشد که ظرفیت آحاد ملت را آزاد نماید ادامه داد: مشکلی که کشورهای غربی با ما دارند بر سر چند سانتریفیوژ نیست. به بیان رهبری مشکل آنها ایران هسته ای نیست بلکه مشکل آنها ایران اسلامی است، آنها نمی خواهند کشوری با تفکر اسلام در برابر آنها بایستد؛ در 60 سال اخیر در عرصه های مختلف انحصاراتی را ایجاد کردندو می گویند همه باید در نظمی که ما ایجاد کردیم حرکت کنند.

  وی گفت: امروز آنها نگران هستند که یک الگوی جدید مبتنی بر اسلام ناب و در راس آن ولایت فقیه در جهان نهادینه شود اما ما باید نشان دهیم این الگو بر معیشت ، اقتصاد، سیاست و فرهنگ موفق است.

  وی با اشاره به اینکه امروز هم ظرفیتی که در دفاع مقدس داشتیم می تواند در کشور آزاد شود خاطرنشان کرد: رئیس جمهور رئیس قوه مجریه است، قوه مجریه مثل یک ماشین می ماند که نباید در مسیر مردمی که به سراغش می روند مانع ایجاد کرده و یا آنها را زیر بگیرد، اگر این ماشین مردم را در مسیرشان کمک کرد آن وقت است که این ظرفیت ها آزاد می شود.

  جلیلی با بیان اینکه امروز ظرفیت های مادی و معنوی فراوانی در کشور داریم گفت: اگر این ظرفیت ها به خوبی آزاد شده و از دو مشکل انفعال  و انحلال مصون بماند نه تنها هر یک از جوانان ما شغلی دارند بلکه هر جوانی می تواند خود کارآفرین باشد.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مسئله کشاورزی در کشور خاطرنشان کرد: بسیاری از کارشناسان می گویند آنچه از دانش فعلی به کشاورزان منتقل کردیم 23 درصد است در حالی که این دانش فعلی را می توان تا 80 درصد به کشاورزان منتقل کرد که اگر این اتفاق بیفتد با همین زمین، خاک و توانی که داریم می توانیم تولید گندم را از 13 میلیون تن به 23 میلیون تن افزایش دهیم.

  وی با اشاره به ظرفیت دریا بخصوص در استانی مانند گیلان ادامه داد:  شناورهایی که در حال حاضر در دریاها کار می کنند یا فرسوده هستند و یا سوخت آنها گران و بالاست البته در این بین حوادثی هم ممکن است برای آنها پیش آمده و نیز در برخی موارد تجهیزات لازم را نداشته باشند.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: 8 هزار شناور در حال حاضر به این کار مشغول هستند که اگر فقط سالی هزار تا از این شناورها را بهینه کنیم پول آن 100 میلیون تومان می شود ، شاید این سئوال پیش بیاید که مبلغ را از برای هزار شناور از کجا بیاوریم؛ الان قانون داریم که 15 هزار میلیارد تومان در صندوق توسعه ملی برای پیشرفت کشاورزی کنار گذاشته شده است که هنوز از 9 هزار میلیارد تومان آن نتوانستیم استفاده کنیم.

  جلیلی با بیان اینکه هزاران مثال دیگر در این باره از جمله در صنعت و زمینه های دیگر داریم ادامه داد: وقتی می گوییم اقتصاد بدون نفت و اینکه می توانیم ظرفیت های بسیاری را بدون نفت آزاد کنیم یعنی از این ظرفیت ها استفاده نماییم.

  وی تصریح کرد: یک موسسه جهانی اعلام کرده که موقعیت جغرافیایی ایران اقتضا دارد که 236 میلیون تن بار کانتینری از آن عبور کند که این میزان غیر از بار فله ای است یعنی اگر بار فله ای را هم به این میزان اضافه کنیم ظرفیت بار کانتینری به 45 میلیون تن می رسد.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر فقط 25 درصد از این ظرفیت را فعال کنیم 20 میلیارد دلار از این طریق برای کشور درآمد خواهد داشت.

  جلیلی با اشاره به اینکه ما مشکل قانون و برنامه نداریم و تمام این موارد در برنامه پنجم توسعه و چشم انداز 1404 آمده است، گفت: سئوال اینجاست که چرا این قانون ها اجرا نشده است . در حقیقت ما باید یک سازوکار جدید در دولت و وزارتخانه ها بنا کنیم.

  وی گفت: یک کشاورز باید برای گرفتن وام و تولید مشکل داشته باشد اما یک نفر 2 هزار میلیارد تومان به بانک بدهی داشته و وقتی آن را بررسی می کنیم می بینیم که در هیچ کار تولیدی از آن استفاده نکرده است.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه این طور نبوده که دولت های قبلی نخواستند ساختار درست شود گفت: نمی خواهم بی انصافی کنم اما باید این مسئله را آسیب شناسی کردکه چرا این اتفاق نیفتاده است.

  جلیلی افزود: در دوران دفاع مقدس ، فرهنگ و سازوکارهای حاکم را تغییر دادیم که توانستیم پیروز شویم؛ اگر در ارتش عراق فرمانده ای می نشست و به سرباز خود می گفت برو جلو! ما این سازوکار را عوض کردیم یعنی اول فرمانده خود رفت و بعد به سربازش گفت برو جلو!

  وی خاطرنشان کرد: در دستگاههای دولتی باید اصل بر این باشد که  کسانی مسئول شوند که کمترین هزینه را داشته و بیشترین خدمت را انجام دهند، باید برای مردم رفاه آورد ، این وظیفه دولت است اما برای مسئولان رفاه باید در حداقل باشد؛ باورم این است که اگر این ظرفیت ها ازاد شود هر جوان ما خود می تواند کارآفرین باشد. همانطور که در جبهه به هر جوانمان یک گردان می دادیم الان هم هر جوان می تواند یک مزرعه را اداره کند.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: آنچه در کشور ما مردم تحت عنون اسلام ناب و ولایت فقیه انتخاب کردندو اینکه توانستیم در برابر دشمنان ایستادگی کنیم با اتکا بر همین امر می توانیم به پیشرفت های بیشتر برسیم که البته شرط آن این است که کارگزاران ما در برابر رانت خواری، ویژه خواری، فساد و تبعیض مقاومت کنند.

  به گزارش مهر سعید جلیلی قبل از سخنرانی خود در مهدیه رشت با حضور در گلزار شهدای این شهر با شهیدان تجدید میثاق کرد.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.