• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » غرضی: در مدیریت انسانی، پولی و مالی و تکنولوژی غفلت کرده‌ایم
  کد خبر : 1823920

  غرضی: در مدیریت انسانی، پولی و مالی و تکنولوژی غفلت کرده‌ایم

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه در برابر این پرسش که “برنامه شما برای حل تورم چیست؟” پاسخ داد: من در درجه اول بگویم که هیچ رقیبی ندارم و با کسی هم رقابت نمی‌کنم؛ ما هشت نفر با هم همکاری می‌کنیم.

  غرضی: در مدیریت انسانی، پولی و مالی و تکنولوژی غفلت کرده‌ایم Reviewed by Farnaz on Jun 1Rating:

  thسیدمحمد غرضی با اشاره به سوابق کاری خود اظهار کرد: پس از دولت سازندگی نه دیگر من دولتمردان را پسندیدم و نه آن‌ها من را پسندیدند.

   

  به گزارش ایسنا، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، در پاسخ به این پرسش که “به چه دلیل پس از 16 سال به صحنه سیاسی کشور بازگشتید؟” گفت: من 72 سال سن دارم و بیش از 60 سال در متن مبارزه‌های ملت ایران بوده‌ام. من با بیت حضرت امام(ره) آشنایی فراوانی داشتم و با دعوت‌هایی که از من می‌شد، مسئولیت‌هایی را می‌پذیرفتم ولی پس از دولت سازندگی نه من آن‌ها را می‌پسندیدم و نه آن‌ها من را.

   

  وی در ادامه با اشاره به اینکه “اکنون زمان را برای ورود دوباره مناسب دیدم”، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یأسی در مجموعه اداری کشور به عده‌ای غلبه کرده است و من با هدف رسیدگی به این مسائل به انتخابات وارد شدم.

   

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه در برابر این پرسش که “برنامه شما برای حل تورم چیست؟” پاسخ داد: من در درجه اول بگویم که هیچ رقیبی ندارم و با کسی هم رقابت نمی‌کنم؛ ما هشت نفر با هم همکاری می‌کنیم.

   

  غرضی افزود: دولت تورمی دولتی است که بیش از درآمدش هزینه کند. دولت محبوب دولتی است که تورم کم و اشتغال بالا داشته باشد و دولتی که تورم زیاد و اشتغال پایین داشته باشد، دولت بدی است. ابتدا باید هدف تعیین شود و دولت‌های قبلی هدف را تعیین نکردند و با هزینه‌های افسارگسیخته تورم را ایجاد کردند. اگر 55 میلیون پای صندوق رای بیایند و به دولت ضد تورمی رای دهند، این مساله به راحتی حل می‌شود.

   

  وی با بیان اینکه “هدف دولت من این است که به ملت گزارش درآمد و هزینه‌هایم را ارائه بدهم و درآمد و هزینه را با هم متناسب کنم”، خاطرنشان کرد: در 100 سال گذشته ما زیر بار تورم گرفتار بودیم اما ان‌شاءالله ملت به دولتی رای دهد که نخواهد کشور را با تورم اداره کند.

   

  در ادامه، غرضی در پاسخ به این پرسش که “بودجه شامل دو هزینه اجرایی و عمرانی است و در این بین اولویت شما با کدام هزینه‌هاست؟” اظهار کرد: دولت‌ها همیشه به جای اینکه درآمد را با هزینه برابر کنند، هزینه را بالا برده‌اند. باید جلوی هزینه‌های زیاد را گرفت. مغز رییس دولت باید مثل کامپیوتر کار کند تا هزینه و درآمد را با هم متعادل کند و چون کارد به استخوان همه رسیده است، همراهی وزرا و مجلس با این کار، ساده است. اگر هزینه‌ای صورت گرفت که معادل آن خدمت ارائه نشد، گریبان دولت گرفته می‌شود.

   

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برابر پرسش دیگری مبنی بر اینکه “شما کاهش هزینه یا افزایش درآمد را مد نظر خواهید داشت؟” پاسخ داد: باید دید که هزینه‌ها کجا کارآمدتر است و درآمدها در کجا قابل افزایش است. ما باید ارزش پول ملی را حفظ کنیم و تورم را به سمت پایین نزول دهیم. این کار شدنی است.

   

  غرضی در ادامه با بیان اینکه “ما 70 میلیون جمعیت داریم و روزی معادل هفت میلیون بشکه نفت مصرف می‌کنیم”، تصریح کرد: آمریکا با جمعیت 320 میلیونی فقط 21 میلیون بشکه نفت مصرف می‌کند یعنی در آمریکا هر 15 نفر یک بشکه و در ایران هر 10 نفر یک بشکه نفت مصرف می‌کنند.

   

  به گفته وی، آمریکایی‌ها توانسته‌اند به مصرف جهت دهند اما ما در مدیریت انسانی، پولی و مالی و تکنولوژی غفلت کرده‌ایم.

   

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه و در پاسخ به این پرسش که “برای تقویت پول ملی چه می‌کنید؟” اظهار کرد: اگر بیش از درآمد دولت هزینه کنیم، ارزش پول ملی کاهش می‌یابد.

   

  وی همچنین درباره طرح خود برای انتخاب استانداران از سوی مردم تصریح کرد: هر دولتی که سر کار می‌آمده و استانداری را نمی‌پسندیده، این استاندار را عوض می‌کرده. در آلمان به طور مثال خود مردم استاندار را انتخاب می‌کنند و تمام ابزار هدایت استان به دست استاندار می‌افتد.

   

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از عمر کوتاه مسئولیت استانداران در ایران گفت: در مدت مثلا دو سال استانداران نمی‌توانند تاثیر مثبتی در استان‌ها داشته باشند. تا جایی که قانون به من اجازه می‌دهد، اختیارات را به استانداران واگذار می‌کنم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.