• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شکایت دوباره دولت از مجلس به شورای نگهبان/ جلسه سه ساعته دولت و مجلس
  کد خبر : 1823677

  شکایت دوباره دولت از مجلس به شورای نگهبان/ جلسه سه ساعته دولت و مجلس

  صبح پنجشنبه به دنبال شکایت دولت از مجلس به شورای نگهبان برای بررسی بودجه 92 نشستی با حضور بنده و آقای تاج گردون نایب رئیس کمیسیون تلفیق و نمایندگان از دولت از جمله مرادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و 5-6 معاون وی و حدود 10 عضو شورای نگهبان در محل شورای نگهبان برگزار شد تا نقطه نظرات دولت درباره بودجه 92 و دفاعیات مجلس بیان شود.

  شکایت دوباره دولت از مجلس به شورای نگهبان/ جلسه سه ساعته دولت و مجلسReviewed by Farnaz on Jun 1Rating:
  thسخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از جلسه سه ساعته دولت، مجلس و شورای نگهبان در صبح پنجشنبه درباره بودجه 92 به دنبال اعتراض دوباره دولت از مجلس به شورای نگهبان خبر داد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، جعفر قادری اظهارداشت: صبح پنجشنبه به دنبال شکایت دولت از مجلس به شورای نگهبان برای بررسی بودجه 92 نشستی با حضور بنده و آقای تاج گردون نایب رئیس کمیسیون تلفیق و نمایندگان از دولت از جمله مرادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و 5-6 معاون وی و حدود 10 عضو شورای نگهبان در محل شورای نگهبان برگزار شد تا نقطه نظرات دولت درباره بودجه 92 و دفاعیات مجلس بیان شود.

  وی ادامه داد: در این جلسه نمایندگان دولت همان ایرادات قبل را به مجلس وارد کردند از جمله اینکه مجلس در بررسی بودجه 92 به سرجمع بودجه اضافه کرده است و یک ایراد دیگر آنها این بود که چرا مجلس بندهایی را حذف کرده و یا اینکه نظر مجلس در مصوبه مربوط به هدفمندی یارانه ها و صندوق توسعه ملی را قبول نداشتند.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد: در پاسخ به این ایرادات ما نیز تاکید کردیم که مجلس سرجمع بودجه را افزایش نداده است، بلکه آنچه در احکام توسط دولت آورده شده بود را در ردیف ها آوردیم تا بودجه از انضباط بیشتری برخوردار شود و بی انضباطی های سال های گذشته در بودجه تکرار نشود.

  قادری گفت: درباره حذف برخی بندها نیز گفتیم علت آن این بود که این بندها به نوعی قانون گذاری جدید بود و ماهیت بودجه ای نداشت. در حالی که اگر دولت نسبت به قانونی نظری دارد و می خواهد در آن تغییری ایجاد کند بهتر است که لایحه به مجلس بدهد نه اینکه مشکلات را در بودجه سالانه حل کند.

  نماینده شیراز ادامه داد: درخصوص مصوبه مربوط به هدفمندی یارانه ها نیز دولت همچنان با مبلغ درآمدی دولت موافق نیست و انتظار داشتند که جلسات دیگری برای بررسی این بند با مجلس تشکیل دهند و تجدید نظری در این باره شود در حالی که ما اصلا نظرات دولت در این بخش را قبول نداریم بنابراین موافقت نکردیم زیرا این بند به تصویب مجلس رسیده و ما دیگر نمی توانیم و امکانش را هم نداریم که ارقام را تغییر دهیم.

  قادری افزود: موضوع دیگر بحث مربوط به صندوق توسعه ملی بود که دولت خواهان استفاده ریالی از این صندوق است اما مجلس اجازه نداد و همین مسئله موجب اعتراض دولت شده است. حرف ما این بود که نمی توانیم از منابع صندوق توسعه به صورت ریالی در اختیار دولت بگذاریم زیرا چنین کاری مغایر سیاست های ابلاغی از سوی رهبری است، در پاسخ گفتیم دولت می تواند منابع ریالی را از بانک ها دریافت کند.

  وی ادامه داد: پس از این جلسه ما همچنان منتظر نظرات شورای نگهبان هستیم و هر ایرادی که شورای نگهبان به بودجه 92 وارد کند آن را مورد بررسی قرار می دهیم، رئیس مجلس هم قرار است که امروز موضوع را پیگیری کند تا نظر شورای نگهبان هرچه زودتر به مجلس برسد و برای بررسی ایرادات شورای نگهبان زمانی را مشخص کنیم.

  به گزارش مهر، در هنگام بررسی بودجه 92 دولت از نحوه بررسی بودجه در مجلس به شورای نگهبان اعتراض کرد و در پی این اعتراض جلسه ای با حضور هیات رئیسه کمیسیون تلفیق و اعضای شورای نگهبان و نمایندگانی از دولت برگزار شد که در نهایت نظر شورای نگهبان این بود که مجلس در چارچوب قانون بودجه را بررسی کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.