• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » 111 سال زندان برای 6 جنایتکار جنگ بوسنی
  کد خبر : 1823103

  111 سال زندان برای 6 جنایتکار جنگ بوسنی

  دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی 6رهبر کروات بوسنی را به جرم دست داشتن در قتل عام مسلمانان در جنگ این کشور به 111 سال زندان محکوم کرد.

  111 سال زندان برای 6 جنایتکار جنگ بوسنیReviewed by Farnaz on May 30Rating:

  IMG12391155به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاگس آنسایگر، قضات دادگاه جنایات جنگی در لاهه این 6 نفر را که مسئول کشته شدن هزاران مسلمان در جنگ بوسنی طی سالهای 1992 تا 1995 هستند، در اتهاماتی از قبیل جنایت علیه بشریت و ارتکاب جنایات جنگی گناهکار شناخت.

  به گفته “ژان کلود آنتونتی” رئیس دادگاه در این میان “یادرانکو پرلیک” 53 ساله که با اعلام ایجاد منطقه مستقل “هرتزگ-بوسنا” نقشی کلیدی در این جنایت ایفا کرده بود، به 25 سال زندان محکوم شد.

  این منطقه کوچک در آن زمان از سوی دولت کرواسی مورد حمایت قرار گرفت. نظامیان وابسته به این منطقه طی دوران جنگ بوسنی اقدام به کشتار، شکنجه و تجاوز به مسلمانان کردند. به گفته قاضی دادگاه جنایات مذکور به میل نظامیان انجام نشده بلکه اقداماتی طرح ریزی شده با هدف خارج کردن مسلمانان از این منطقه بوده است.

  دادگاه همچنین “برونو استوژیچ” وزیر دفاع حکومت خودخوانده هرتزگ-بوسنا را به 20 سال زندان محکوم کرد. این حکم همچنین برای “اسلوبودان پرالژاک” و “میلیوژ پتکویچ” از مقامات ارشد نظامی این منطقه صادر شد و دو نظامی دیگر نیز به 16 و 10 سال زندان محکوم شدند.  

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.