• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » قالیباف: نباید اجازه داد انجمن حجتیه با روش جدید فعالیت کند
  کد خبر : 1822779

  قالیباف: نباید اجازه داد انجمن حجتیه با روش جدید فعالیت کند

  نباید اجازه دهیم انجمن حجتیه که در سال58به فرمان امام منحل شد با نام و روش دیگری و با لفاظی، اسلام غیرانقلابی را جایگزین اسلام انقلابي كنند. این سنگر، سنگر دفاع از ولایت فقیه و نظام اسلامی است و به عهده بزرگان دین و حوزه علمیه است. نکته دیگری که خطر برای انقلاب اسلامی محسوب مي‌شود اين است که متحجرین احمق، دین را یک موضوع فردی بيان کرده و از عالم سیاست دور کنند و آن را خلاف نظر صریح امام و اسلام انقلابی بیان کنند.

  قالیباف: نباید اجازه داد انجمن حجتیه با روش جدید فعالیت کند Reviewed by Farnaz on May 29Rating:

  محمدباقر قالیباف در شهر قم و در جمع مردم این شهر اظهار کرد: نباید اجازه دهیم انجمن حجتیه که در سال58به فرمان امام منحل شد با نام و روش دیگری و با لفاظی، اسلام غیرانقلابی را جایگزین اسلام انقلابي كنند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف در جمع کثیری از مردم قم در ورزشگاه شهید حیدریان این شهر اظهار داشت: قم شهر خون و قیام است. انقلاب اسلامی که امروز در این کشور مستقر شده نعمت بزرگی است و امانت بزرگ هم به شمار می‌رود. ما باید بدانیم که خداوند این منت را بر یکایک ما گذاشته که عمر ما را در این مقطع از زمان قرار داده است.

  وی خاطر نشان کرد: مردم ما هرگز برای نام و نان قیام نکرده، بلكه برای دینشان قیام کردند، برای عزتشان قیام کردند، در غیر این صورت کجا می‌بینید که در خانواده‌ای که پدر و 4 فرزند در میدان جنگ حضور پیدا می‌کنند یکی پس از دیگری به شهادت برسند و باز هم مادر خانواده راه آنان را ادامه دهد.

  شهردار تهران افزود: شهر قم مرکز انقلاب و مرکز ولایتمداری است. خطاب به شما علمای بزرگوار و برادران و خواهران عزیز عرض می‌کنم این انقلاب از دو منظر باید به مورد توجه قرار گيرد تا آسیب نبینیم. یک منظر از حوزه اندیشه و تفکر است. توجه کنیم حضرت امام(ره) بارها بر اسلامی انقلابي و اسلامی روحانی تأکید کرده‌اند که اسلام منهای روحانیت اسلام نیست. ما باید به هوش باشیم. نباید کسانی بتوانند اسلام منهای روحانیت را در این کشور تبلیغ کنند. این انحراف بزرگی است.

  وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم انجمن حجتیه که در سال58به فرمان امام منحل شد با نام و روش دیگری و با لفاظی، اسلام غیرانقلابی را جایگزین اسلام انقلابي كنند. این سنگر، سنگر دفاع از ولایت فقیه و نظام اسلامی است و به عهده بزرگان دین و حوزه علمیه است. مطمئنیم قم همچنان که پیشتاز انقلاب بوده در دفاع از انقلاب و تداوم راه امام و دفاع از ولایت فقیه هرگز لحظه‌ای متوقف نخواهد شد.

  قالیباف گفت:نکته دیگری که خطر برای انقلاب اسلامی  محسوب مي‌شود اين است که متحجرین احمق، دین را یک موضوع فردی بيان کرده و از عالم سیاست دور کنند و آن را خلاف نظر صریح امام و اسلام انقلابی بیان کنند.

  وی افزود:ما باید کارآمدی دین در اداره جامعه را عینیت ببخشیم. ما یقین داریم مردم برای اقتصاد قیام نکردند، اما دین این را به ما توصیه کرده که پیامبر فرمود من نگران فقر در جامعه نیستم نگران سوءمدیریت هستم، بر این اساس ما باید نسبت به حل مشکلات مردم انجام وظیفه کنیم. اگر کوتاهی کنیم و ضعف از خود نشان دهیم به اسلام و انقلاب ظلم کرده‌ایم.

  وی تاکید کرد: اگر ما حزب‌اللهی هستیم و پیرو مکتب اهل‌بیت(ع)، بايد به گونه‌ای کشورمان را اداره کنیم که همه مردم ما با هر گرایش و سلیقه‌ای در آن زندگی کنند. اگر کوتاهی بکنیم مردم این را به حساب دین می‌گذارند، نه قالیباف ضعیف و با اين كار به متحجران احمق هم بهانه می‌دهیم. اگر ما بد عمل کنیم چه بسا بخشی از جوانان به سمت تفکرات غیراسلامی و تفکرات غربی بروند.

  شهردار تهران در  بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امروز جنگ تمام شده است، اما دفاع همچنان باقی است. امروز باید با همان روحیه فرهنگ و جهاد و همت صادقانه طعم شیرین فرهنگ جهادی را به کام یکایک مردم عزیز که انصافا دینشان را به انقلاب ادا کرده‌اند بچشانیم.

  وی ادامه داد: اگرچه کسانی شعار دادند اما درعمل خلاف آن را عمل کردند، ولی ما امروز آمده‌ایم به مردم عرض کنیم که با استعانت از خدا و کمک اهل‌بیت، شهدا ،مردم و مخصوصا جوانان دست به‌دست هم بدهیم تا یک جهاد دیگر را در کشور شروع کنیم و طعم شیرین پیشرفت توام با عدالت را بچشیم.

  قالیباف در پایان یادآور شد: بنده تنها قولی که به شما می‌توانم بدهم این است که نتیجه محبت‌های شما را با کارم و تلاشم بدهم تا از اینکه مرا حمایت کردید پشیمان نشوید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.