• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کوچک زاده: بودجه تاسیسات هسته‌‌ای صفر شده است
  کد خبر : 1822498

  کوچک زاده: بودجه تاسیسات هسته‌‌ای صفر شده است

  کوچک‌زاده خاطر نشان کرد: حداقل انتظار داشتیم کسانی که خود را متفکر مجلس می‌دانند توضیح می‌دادند که با چه منطقی این افزایش و کاهش‌ها را در ردیف‌ها و بودجه‌ها اعمال کرده‌اند این‌ها را گفتم تا مردم و نمایندگان مطلع باشند.

  کوچک زاده: بودجه تاسیسات هسته‌‌ای صفر شده است Reviewed by Farnaz on May 29Rating:

  یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با انتقاد از عدم بررسی جداول بودجه 92 طبق مصوبات کمیسیون تلفیق در صحن علنی گفت که بودجه تاسیات هسته‌یی و تحقیقات بنیادین صفر شده است.

  مهدی کوچک‌زاده در صحن علنی امروز (چهارشنبه) با استناد به اصول 52 و 85 قانون اساسی ضمن قدردانی از نمایندگان برای تصویب بودجه در اخطاری گفت: ‌در طول بررسی لایحه بودجه دو مرتبه در خصوص لزوم بررسی جداول لایحه بودجه تذکر دادم که به آن توجه نشد.

  وی افزود: در روز آخر بررسی بودجه جزوه‌ای بین نمایندگان در مورد مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص جداول ردیف‌ها توزیع شد که در این جزوه ده‌ها ردیف وجود دارد که درآمد برخی مجموعه‌ها از یک دهم تا هزار درصد افزایش پیدا کرد و در مقابل بودجه برخی مجموعه‌های دو میلیارد تا ده میلیارد کاهش پیدا کرده و حتی به صفر تقلیل یافته است اما مجلس در این زمینه ورود نکرده است.

  نماینده مردم تهران با اشاره به اصل 52 و 85 قانون اساسی گفت: طبق اصل52 بودجه را مجلس باید تصویب کند و اصل 85 نیز ناظر بر این است که مجلس نمی‌تواند اختیار خود را به هیاتی واگذار کند با وجود این اصول قانون اساسی ما از این اضافه و کم کردن‌ها مطلع نبودیم چه برسد به اینکه بخواهیم آن را تصویب کنیم.

  وی افزود: شاید شما از رییس یا خط مشی مجموعه‌ای خوشتان نمی‌آید ولی شما بودجه تاسیسات هسته‌یی و تحقیقات بنیادین را صفر کرده‌اید بودجه‌ای که در لایحه بودجه بوده است و کمیسیون تلفیق این بودجه را صفر مکرده است.

  کوچک‌زاده خاطر نشان کرد: حداقل انتظار داشتیم کسانی که خود را متفکر مجلس می‌دانند توضیح می‌دادند که با چه منطقی این افزایش و کاهش‌ها را در ردیف‌ها و بودجه‌ها اعمال کرده‌اند این‌ها را گفتم تا مردم و نمایندگان مطلع باشند.

  محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی ر ا برعهده داشت در پاسخ به این اختطار گفت: ‌رسیدگی به بودجه مشکلاتی دارد که در این دوره بیش از دو ماه به طول انجامید طبیعتا مجلس به همین میزان می‌تواند لایحه بودجه را درصحن بررسی کند مگر اینکه تغییرات اساسی در این روش صورت گیرد.

  نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کمیسیون تلفیق مورد اعتماد مجلس است گفت:‌ در روز آخر مجلس ماده واحده، احکام و جداول و پیوند‌ها را تصویب کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.