• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مچ گیری شهروندان برای تخلفات رانندگی همدیگر آزاد شد!
  کد خبر : 1822432

  مچ گیری شهروندان برای تخلفات رانندگی همدیگر آزاد شد!

  امروز روزنامه همشهري و چند روزنامه ديگر خبر دادند که رئيس پليس راهور ناجا، اجازه داده است که مردم از اين به بعد مي توانند در خيابانها راه افتاده و از تخلفات رانندگي همديگر در خودرو فيلم بگيرند و براي پليس ارسال کنند تا ايشان هم برايش جريمه تعيين کند!

  مچ گیری شهروندان برای تخلفات رانندگی همدیگر آزاد شد! Reviewed by Farnaz on May 28Rating:

  169274_980در اين روشي که سردار اسکندر مومني اعلام کرده راهنمايي و رانندگي نه تنها از شر هزينه کردن براي نسب دوربينهاي راهنمايي و رانندگي راحت مي شود بلکه احتمالا کم کم نيازي به پليس راهور هم نخواهد بود. منتهاي مراتب سر قوه قضاييه و پليس انتظامي احتمالا خيلي شلوغ مي شود. به گزارش شریان نیوز به نقل از بولتن، فرض کنيد در خودرو خود نشسته ايد و به همراه همسرتان در حال همراهي ماشين عروس به تالار يا به خانه هستيد و يکهو يک خودرو غريبه که چند جوان در داخل آن هستند به خاطر بوق زدن شما که البته يک تخلف است! شروع مي کنند از شما و همسرتان و دخترتان فيلمبرداري و آن هم از نوع موبايلي و بلوتوثي اش.در اين حالت چه حالي به شما و همراهانتان دست مي دهد. شما نه تنها به علت قانوني بودن فيلم برداري به خاطر تخلف رانندگي اجازه اعتراض نداريد بلکه مجبور هستيد آن را تحمل کرده و بعد از ارسال فيلم به مبادي و مراکز مختلف! جريمه هم بدهيد.

  البته راه دومي هم هست که مطمئنا خيلي ها آن را به عنوان مطلوب ترين گزينه انتخاب کرده و مورد استفاده قرار خواهند داد. در اين روش شما با هماهنگي برو بچ! و ديگر اقوام که عروس خانم را همراهي مي کنند، جوانان قانون مدار در حال فيلم گرفتن از خانواده تان را دوره کرده و بعد از … ! هم جريمه را مي دهيد و هم ديه را و هم خاطره اي مي شود براي آنکه سالها براي هم تعريف کنيد.از مزيتهاي ديگر اين قانون جديد که رئيس پليس راهبر از آن پرده برداري کرده است اشتغالزايي و درآمد زايي براي نظام پذشکي و قوه قضائيه و نيروي انتظامي است که البته با توجه به اينکه درآمدهاي حاصل از آن هم به حساب خزانه واريز مي شود مي تواند کمک موثري باشد براي تامين کسري بودجه دولت در اين شرايط سخت اقتصادي!.

  نکته ديگر آنکه با اين قانون جديد، هر شخصي از احاد جامعه که با شخص ديگري دشمني داشت مي تواند يک دوربين برداشته و در کوه و کمر کشيک بنشيند و از تخلفات دشمن فرضي خود فيلم بگيرد و بابايش را در بياورد!. يا اينکه فردي را که مي خواهد نقره داغ کند در شرايط تخلف رانندگي قرار داده و از او فيلم بگيرد.

  البته ناگفته نماند که افراد کمي از آن دسته که در بالا به آن اشاره کرديم در جامعه وجود دارند! ولي در رابطه با همان دسته اي که جزء اين گروه هم نيستند بايد از پليس راهور پرسيد که چگونه صلاحيت ايشان تاييد مي شود.

  آيا اين کار بدون مطالعه پليس راهور موجب هرج و مرج و درگيرهاي فيزيکي و افزايش تصادفات در جامعه نخواهد شد.

  آيا بهتر نيست اجرا و اعمال قانون را به افراد متخصص آن سپرد و بيش از اين مردم را در مقابل هم قرار نداد. آيا هر کسي حق دارد که در کوچه و بازار و خيابان و اتوبان يک دوربين دست گرفته و از اين و آن فيلم بگيرد.

  البته در اينجا شايد رئيس پليس راهور بگويند که ابتدا کارشناسان ما بررسي مي کنند و بعد جريمه و اعمال قانون مي شود. منتها اگر فيلم گرفته شده براي پليس راهور فرستاده نشد و محلي شد براي اخاذي ايشان چه تمهيداتي را پيش بيني کرده اند!. اگر راننده بيچاره هيچ تخلفي نکرده بود و به يکبار يک دوربين هشت ميليمتري شروع کرد به فيلمبرداري از او و همسر دومش! و بعد اين فيلم در يوتيوب منتشر شد چه کار بايد بکنيم.

  به نظر مي رسد اين قانوني که رئيس پليس راهور از آن سخن مي گويد مشابه قانون اجازه حمل اسلحه است که در برخي ايالات آمريکا در حال اجرا است. در آنجا اجازه قانوني براي استفاده از اسلحه براي دفاع از خود مي دهند که نتايجش را هر روزه در اخبار مي بينيم و در اينجا هم اجازه قانوني براي فيلم برداري و گرفتن عکس از خودرو حامل سرنشين داده مي شود که به خاطر عدم صلاحيت فرد گيرنده فيلم مي تواند نتايجي خلاف آنچه مد نظر قانون گذار است به همراه داشته باشد.

  در اين رابطه روزنامه هاي امروز آورده اند: سردار اسکندر مومنی، روز گذشته در حاشیه همایش تخصصی روسای پلیس راه و راهور استان‌ها با اشاره به کاهش قابل ملاحظه تعداد کشته‌های تصادفات رانندگی در دو ماهه امسال گفت: بر‌اساس قانون جدید، پلیس اجازه دارد از گزارش‌های شهروندان به صورت عکس و فیلم در شناسایی رانندگان متخلف و برخورد با آنها استفاده کند.

  وی تاکید کرد: بزودی با راه‌اندازی این سامانه شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف رانندگی را به صورت فیلم و عکس برای پلیس ارسال کرده و به این ترتیب با پلیس در برخورد با تخلفات رانندگی همکاری کنند.

  به گفته سردار مومنی، سامانه نظارت مردمی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی قبل از تابستان امسال به صورت کامل راه‌اندازی خواهد شد و هم‌اکنون نیز مراحل راه‌اندازی آزمایشگاه صحت‌سنجی گزارش‌های دریافتی در حال انجام است

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.