• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینما , اخبار سینمای ایران , تئاتر و سینما » بوسه اصغر فرهادی بر گونه بهترین بازیگر زن جشنواره کن! + تصاویر
  کد خبر : 1822425

  بوسه اصغر فرهادی بر گونه بهترین بازیگر زن جشنواره کن! + تصاویر

  برنیس بژو بازیگر نقش اول زن فیلم اصغر فرهادی پس از اعلام کسب عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فیلم کن، اصغر فرهادی را در آغوش گرفت و اصغر فرهادی نیز بوسه ای به گونه او هدیه داد.

  بوسه اصغر فرهادی بر گونه بهترین بازیگر زن جشنواره کن! + تصاویرReviewed by Farnaz on May 28Rating:

  1برنیس بژو بازیگر نقش اول زن فیلم اصغر فرهادی پس از اعلام کسب عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فیلم کن، اصغر فرهادی را در آغوش گرفت و اصغر فرهادی نیز بوسه ای به گونه او هدیه داد.

  مراسم اختتامیه ی شصت و ششمین جشنواره فیلم کن دیشب برگزار شد و مطابق معمول چند سال اخیر یک فیلم از ایران – یعنی گذشته اثر اصغر فرهادی – توانست جایزه بهترین بازیگر نقش زن را از آن خود کند.

  تا اینجای مطلب مسئله ای نیست و فارغ از اینکه چقدر عناصر سیاسی و کلیشه شکنی یک کارگردان ایرانی در تولید یک فیلم فاقد ظواهر اعتقادی مردم در این انتخاب نقش داشته اند باید به اتفاقی که در این مراسم افتاد اشاره ای کرد.

  پس از خوانده شدن نام بازیگر زن فیلم اصغر فرهادی یعنی «برنیس بژو» به عنوان برنده بازیگر نقش اول زن، وی در حالی که به سمت سن می رفت در یک لحظه با اصغر فرهادی روبوسی کرد!

  البته برای آنها که فرهنگ ایرانی – اسلامی را نمی شناسند و با آن بیگانه اند چنین اتفاقی هیچ تازگی یا علامت تعجبی در پی خود نخواهد داشت اما از کارگردانی که خشت خشت وجود سینماییش متعلق به این مملکت است و با امکانات و اقبال این مردم به این مرحله رسیده است انتظار نمی رفت که در کنار تمامی حرکات سینماییش که بعضا هیچ همخوانی با فرهنگی اسلامی و حتی ایرانی ندارد بوسیدن زنی نامحرم را که در قواعد اخلاقی مردم مرز و بومش امری ناپسند است نیز به چشم بیاید.

  3

  فرهادی حتما می داند که فرهنگ غالب در کشور ما فرهنگی دینی و ملی است که هر دو تقید به ارزشهای اخلاقی و رعایت حریم ها را بسیار تاکید می ورزند.

   

  بدون شک مردمی که این حرکات را از فرهادی می بینند نخل طلای کن را هم در کنار این حرکات مفت نمی خرند.

  روی دیگر سخن با مسئولینی است که تمام امکانات بیت المال را در دستان خود غصب فرهنگی کرده اند و هزینه های حرامی را که برای برخی چهره های سینمایی و فرهنگی – به بیان دقیقتر غیر و ضدفرهنگی- می کنند خرج می کنند موجب بروز خسران های متعدد در عرصه ی سینما شده است.

  حضراتی که مشخص نیست درب سیاست گزاری های فرهنگیشان بر کدام پاشنه می چرخد که از دل و درونش چنین فجایع اخلاقی و فرهنگی به بیرون درز می کند و موجب دل شکسته شدن آرمان خواهان می گردد.

  مسئولین سینمایی که نگاههای غیر کارشناسی و غیر هدفمندشان به فرهنگ اسلامی و ایرانی وضعیت سینمای فلاکت بار ایران را به این نقطه رسانده است که نمادش می شود فرهادی و فرهادی آن می کند که عرق شرم بر جبین هر انسان مومن و با غیرتی می نشاند.

  وقتی فرهنگ ساز ما فرهادی شود که در عملش هیچ رنگی از حیای اسلامی و عزت ایرانی نیست حتما کار فرهنگیش هم تهی از این مصادیق می شود و قطعا وقتی خوراکی که دولت باید به درستی برای روح جوان عطشان بسازد انباشته از اخلاص و نور ایمان نباشد دو تار موی فرهنگی که چیزی نیست باید بسیاری دیگر از فجایع ضد فرهنگی را هم شاهد باشیم.

  باز گلی به گوشه ی جوانان ایرانی که مشکلشان همان دو تار موست ! با این سیاست گزاران و مجریان فرهنگی باید جوانان به سمت و سوهای بسیار نامناسبتری می رفتند که گویا کار خداست که کار به آنجا نکشیده است!

  2

  منبع: جام
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۴)  • س

   این کار بدون تردید گناهه. بیشتر من از این ناراحتم که اکثر ما ایرانی ها تا از مملکت خارج می شیم دیگه نمی تونیم جلوی خودمون رو بگیریم یا نه فقط تظاهر به اعتقاد می کنیم و وقتی دیگه لازم نیست دیگه مراعات نمی کنیم. متاسفانه اکثر ما ایرانی ها آب نمیبینیم والا شناگرهای قابلی هستیم.

  • حسینی

   برادر اصغر!
   اینجا بعضی ها میگویند شما به قصد اعتراض و دشمنی با آرمانهای ملت این فیلم را ساخته اید وبرخی هم میگویند شما بهترین فیلم سینمای ایران را ساخته اید.
   ولی من با این حرفها کاری ندارم با اینکه فیلم شما، من و ملت من را دروغگو میخواند وتنها راه رهایی را مهاجرت به خارج میداند…
   با اینکه درذهن شما چادر زیبای ما که از پاک ترین گوهر آفرینش یعنی مادرمان زهرا(س) به ما به ارث رسیده، گره خورده با فقر و بی فرهنگی،خشونت وبدبختی…
   با اینکه بازیگران فیلم شما درمصاحبه با رسانه های بیگانه به عدم امکان پخش صحنه های مبتذل در سینمای ایران اعتراض میکنند…
   و با اینکه آقای شمقدری با شوق فراوانی فیلم شما را تحسین میکند…
   با اینکه بنیاد فارابی هزینهء فیلم بعدی شما را تضمین میکند…
   و با اینکه شما برنده جایزه جشنواره فجر شدید…
   وبا اینکه حرف های حاتمی کیا در برنامه” راز” سانسور میشود تا به شما و فیلمتان بر نخورد…
   و با اینکه شما ادّعا داشتید هرچه دارید از مردم است، هیچ کاری ندارم…
   فقط میخواهم برایتان بنویسم وقتی که ایران نبودید اینجا چه گذشت!
   وقتی شما آن طرف تر از آب ها برای معرّفی فیلمتان در محافل سینمایی حضور پیدا می کردید و وقتی گرهء کرواتتان را در آینه محکم میکردید اینجا در خیابان شریعتی، رو به روی یکی از دانشکده ها انفجاری رخ داد!

   وقتی شما به عنوان مرد مسلمان دستان نامحرم آنجلینا جولی را با افتخار و با لبخند می فشردید اینجا پسری به نام”علیرضا روشن” یتیم شد و زنی با صلابت اعلام کرد که به همسر “شهیدش” می بالد!

   وقتی شما قند در دلتان آب میشد که قرار است جایزه “اسکار” بگیرید ما اینجا با چفیه های مشکی به بدرقه شهیدانمان رفتیم!

   برادر اصغر، ببخشید یادم رفت که شما دیگر برادر ما نیستید!
   همان هایی که به شما اسکار دادند علیرضای ما را هم یتیم کردند.

   آقای فرهادی وقتی شما ودوستانتان که به نشانه ی تمدّن از گردنشان پاپیون آویزان کرده بودند قه قه می خندیدید و بر مجسّمه طلایی بوسه میزدید ما اینجا با حاجی بخشی وداع کردیم!

   راستی ننه علی را میشناختید؟ شاید او برایتان دعا کرد که اسکار را برنده شدید! خدا کند ننه علی از شما به علی اش چیزی نگوید. شما که نبودید او هم رفت پیش علی اش…

   با خودتان فکر کرده اید که چرا فیلمتان مورد توجه غرب قرار گرفته است؟ به نظرتان اگر فیلمی از نکات مثبت جامعه ایرانی می ساختید با کیفیت بالا-بازهم به شما اسکار می دادند؟؟؟
   آیا فراموش کرده اید که پس از اغتشاش فتنه گران سبز در سال 88 ، فیلمی قوی با نام اخراجی های 3 ساخته شد؟…فیلمی که به زیبایی ماهیّت حوادث پس از انتخابات و پروژهء انقلاب مخملی و رنگی را در خود به نمایش گذاشته بود…
   خاطرتان هست که به روی پرده رفتن این فیلم در سینماهای کشور چقدر برای دشمنان بی صفت و بد سیرت این آب و خاک گران تمام شد؟
   یادتان هست که چه حملات سختی در رسانه ها ، شبکه ها ، روزنامه ، مطبوعات و سایت های جهان غرب و صهیونیزم بین الملل بر علیه این فیلم مردم پسند و اسلامی به راه انداخته شد؟
   حتما” فراموش نکرده اید که همین دشمنان مردم مظلوم ما که اینبار در لباس هنر به شما جایزه دادند و با خوشحالی بازوان یکدیگر را فشردید، همزمان با اکران فیلم زیبا و مردم پسند اخراجی های3 تمام مانور و تبلیغات و حمایتشان رفت به سمت فیلم شما..یعنی ” جدایی نادر از سیمین”….

   چندی هفته و ماه بر روی فیلم شما تبلیغات کردند که مبادا مردم بروند سینما و اخراجی های 3 را ببینند…
   در همهء شبکه های معاند ازجمله بی بی سی فارسی و voa و سایت های ضدّ انقلاب مثل بالاترین و جرس و… اینطور به مردم القاء میکردند که “جدایی نادر از سیمین” رکورد فروش را در سینمای ایران خواهد زد…
   حتما با خواندن این مطالب و شنیدن این خبرهای دروغین مسرّت بخش به خود می بالیدید….ولی حتما این یکی را دیگر خاطرتان هست که اخراجی های3 با تمام بی مهری هایی که از طرف دشمنان ملّت که همان دوستان شما هستند در حقّش روا شد ولی با این حال توانست فروشی 2 و چند میلیاردی به دست آورد و کماکان جایگاه اول را در سینمای کشور به خود اختصاص دهد….
   نمیخواهم زیاد وقتتان را بگیرم چون میدانم اکنون همنشینانی چون مدونا و آنجلینا جولی دارید که روزی دست دادن با آنها را در رؤیا می دیدید و حال با خیانت به مردم و روح پر فتوح شهیدان وطنتان آن را عاشقانه در آغوش میکشید…
   حتما” متوجّه منظورم شدید که هدف استکبار و دشمنان ایران اسلامی از حمایت “جدایی نادر از سیمین” در زمان اکران و تا کنون تماما” دلیلش این بود که ضربه ای به فیلم پر فروش اخراجی های 3 بزنند و مانع از دیدن این فیلم پر طرفدار و ارزشی در بین مردم شوند و لازم است که بدانید اگر در آن برههء زمانی فیلم مدرسهء موشها را نیز در مقابل اخراجی های 3 قرار میدادند، قطعا اسکار به مدرسهء موشها تعلّق میگرفت….
   آقای فرهادی مگر شما فرزند این خاک نبودید؟ مگر برای این ملّت فیلم نساختید؟پس چه شد که زبان به تشکر از”مایکل بارکر” گشودید و فراموش کردید همت،باقری و باکری را ؟؟؟ نکند اینها را نمیشناسید؟؟؟
   داشتم با خودم فکر میکردم، اگر شهدا هم مانند شما با دشمنان دین و فرهنگ این مردم دست میدادند آیا وضعیتشان اینگونه بود یا مانند شما کراوات زده با مدونا و آنجلینا جولی دست بیعت میدادند و با بی بی سی فارسی خوش و بش میکردند؟

   ما هم به سبک خودمان فیلم ،هنر و جشنواره را میفهمیم ولی بی تعارف میگویم که “گول” خوردید و ارزان فروختید! شما با آنجلینا جولی دست حرام دادید و ما اینجا با فرشتگانی به نام”شهید” دست بیعت دادیم و افسوس که دیگر وقتی برای جبران ضررتان نیست…

  • sonia

   من باشمایی که داستان2کشیش روتعریف کردین موافقم.جالبه که مابارها وبارها داریم این صحنه هارو تومملکت خودمون میبینیم اما اینقدراتیشی نمیشیم.

  • امید ویان

   بابابی خیال

  • نام...

   مگر چه اشکالی دارد در روابط بین الملل یک امر عادی است

  • محمد

   خوب کرده به شما چه؟

  • به قول شما کافر

   واقعا خیلی متاسفم برای تمام کسایی که قط چشمشون دنبال سوتی گرفتن از این و اونه شما کافرید که دینتون آشکاره و فقط واسه جلوچشم بودن مسلمانید نه آقا این که سرتون به کار خودتون باشه نشانه ی انسانیته که همون مسلمان بودنه نه اینکه با یه بوسه مسلمانو کافر کنید و با یه سوژه آبروی افتخار آفرینان این مملکتو ببرید…بی فرهنگهای زن صفت

  • ReD

   برات متاسفم که دینو تو این چیزا میبینی
   مثلا “تو” اگه یه دختر بی روسری رو تو زلزله زیر آوار ببینی,اول از زیر سنگو خاک بیرون نمیکشیش…میدونی چی کار میکنی؟
   اول میدویی میری یه شال جور میکنی که موهاشو بپوشونه,بعدشم میری یه دسکش میخری که یه وقت به نامحرم دست نزنی!!!!!!!!
   اونی که بوسه بر صورت یه زن در اوج خوشحالی و تبریک برای موفقیتش زده بی دین نیست,اون تو اون لحظه تنها به چیزی فکر نمیکنه که تو همیشه بهش فکر میکنی(لذت جنسی). بی دین توی کوته فکرو سطحی بینو وقت نشناسی
   کوته فکرتر از نویسنده ی این مطلب تو گروه ایران ویج نیست
   امیدوارم نظرمو پاک نکنین…البته فقط امیدوارم

   • سالار

    دوست عزیزم, این نوشته همانگونه که در پایین مطلب ذکر شده به نقل از جام می باشد.در ایران ویج سعی می شود تا تمامی خبرها از دیدگاه های مختلف فرهنگی و اجتماعی بازتاب داده شود تا در نهایت, این بازدیدکنندگان باشند که بر آنها قضاوت میکنند.

    • ReD

     شرمنده
     ندیدم اون تیکه رو
     روی صحبتم به نویسنده ی مطلب هستش
     هر کی که این عقیده رو داره…روی صحبتم با اونه

   • یا مهدی

    تو دختر زیر آوار ک داره با مرگ دست و پنجه نرم می کنه با ی زن راحت طلب ک با کلی ناز و کرشمه و عرض اندام میاد رو سن مقایسه می کنی؟؟؟اصن این دو چه ربطی داره ب هم؟؟!!! خودت ی ذره فک کن!
    این دستوریه ک دین و اسلام داده !بدون هیچ تبصره ای!می فهمی؟ک دست دادن و لمس یک زن …. حال چ رسد ک با کلی ذوق بوسیدنش!!!
    فرهادی برای ایران افتخار نیافرید اینقدر ننازید ب اسکار !مگر ن اینکه امام فرمود هر جا غرب از ما تعریف کرد بدانید ک اشتباه رفته اید!
    او آبروی ایران و ایرانی را برد!او با “جدایی” هر توهین و افتضاحات بود روانه توی ایرانی کرد!این را می فهمی؟توصیه می کنم نقد استاد رائفی پور در مورد فیلم جدایی نادر رو حتما گوش بده!

    • ReD

     آقا/خانم “یا مهدی” :
     یه روز 2 تا کشیش داشتن از کنار یه رودخونه رد میشدند که یه هو برخورد میکنن به یه دختر
     میبینن دختر ناراحته,ازش میپرسن چرا ناراحتی و داری گریه میکنی؟
     دختر گفت خونه ی ما اونور رودخونس,صبح که داشتم میرفتم مدرسه سطح آب پایین بود و به راحتی رد شدم.اما الان سطح آب بالا اومده و نمیتونم برم خونمون
     یکی از اون 2 تا کشیش دختر رو بغل کرد و برد اونور رودخونه و برگشت پیش دوستش و به راهشون ادامه دادن
     بعد 3″ ساعت” کشیش دوم طاقت نیاورد و به کشیش اول گفت تو در آینده میخوای پاپ/اسقف/کاردینال بشی…خجالت نکشیدی دست به یه دختر نامحرم زدی و گناه کردی و اونو بردی اونور رودخونه؟؟؟
     کشیش اول رو کردو بهش گفت:
     من در یک لحظه, و در یک حرکت انسانی و فقط به خاطر کمک به یک انسان و نه چیز دیگه ای اون دخترو 1 دقیقه بغل کردم و بردم اونور رودخونه………
     اما اون دختر الان 3″ ساعته” که تو بغل توعه

     اگه خدا به قول شما گفته دست زدن به زن نامحرم گناهه و “هیچ تبصره ای نداره”, پس تو در اون لحظه که با یک زن نامحرم در زیر آوار زلزله که داره جون میده رو به رو بشی , هیچ وقت به او کمک نخواهی کرد…میدونی چرا اونو نجات نمیدی؟…چون به قول خودت دست زدن به زن نامحرم “در هر شرایطی” گناهه
     اگه اینجوری باشه تمام دکترای زنان که مرد هستن , همشون به خاطر یه عمر خدمت به زنان اون دنیا جهنمی هستندو تو آتیش عذاب خواهند کشیید…نه؟

     اگه حرف امام برات حجته…پس اگه یه ایرانی مثلا تو ناسا رفتو یه کار بزرگ کرد و غربی ها ازش تعریف کردن…معنیش اینکه اون راهو کج رفته درسته؟
     یا مثلا اگه مهندسای ایرانی از خشک شدن دریاچه ی ارومیه جلوگیری کردند و اونو احیا کردندو بعدش سازمان ملل ازشون به خاطر این کار تشکرو تعریف کرد…پی به حرف امام راهو کج رفتند آره؟

     خدا وکیلی اگه به “اخراجی ها 3” یا “قلاده های طلا” اسکار میدادن میگفتی بر طبق فرمایش امام چون غربی ها از ما تعریف کردند پس این دو فیلم برای ما ننگه و ساختش اشتباه بود؟…یا میگفتی دیدید چه محصولی به دنیا ارائه کردیم که تو مملکت کفرم جایزه گرفت؟

     تو اگه نظر یه نفرو راجب فیلم جدایی میگی که نظرش مخالفه…بیا من 10 نفرو بهت میگم که این فیلمو ستودند
     تو دنبال نظر کسی گشتی که نظرش مطابق میل و نظر خودته…یه کم جلوتو ببین و جرات اینو داشته باش که نظر مخالف رو هم بشنوی
     اول گوش کنی ,بعد روش فکر کنی ,آخرشم نظر خودتو بگی

     داداش/آبجی گل… دین و مسلمونی به سجده و رکوع طولانی نیست…

    • آریایی

     خیلی عقب مونده تشریف داری تو اصلا سن و قدت به این چیزا نمیاد برو همون مسجد واسه خودنمایی خوش باش بگو نماز میخونم روزه میگیرم بعد چند وقتم بیا بگو امام زمان اومد به خوابم…والله…کی به کیه دیگه مرد ونامرد یکی شده تو اومدی واسه ما از دین حرف میزنی دین به نمازوروزه و سجده طولانی نیست یه چیز دیگست که تو فعلا زوده برات درکش کنی… آقا/خانم “یا مهدی”

     • منتظر

      ن مثلا واس تو امام ظهور می کنن؟؟؟

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.