• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » ریاست ستاد من با تیم 5 نفره است/ جزئیات طرح مذاکره با امریکا را روی میز گفتگو می گویم
  کد خبر : 1822208

  ریاست ستاد من با تیم 5 نفره است/ جزئیات طرح مذاکره با امریکا را روی میز گفتگو می گویم

  ریاست ستاد من با تیم 5 نفره است/ جزئیات طرح مذاکره با امریکا را روی میز گفتگو می گویمReviewed by Aryan♥ on May 28Rating: کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس ستاد انتخاباتم تیمی 5 نفره است که تا هفته آینده اسامی آنها را اعلام می کنم و از آنجا که به کار تیم…

  ریاست ستاد من با تیم 5 نفره است/ جزئیات طرح مذاکره با امریکا را روی میز گفتگو می گویمReviewed by Aryan♥ on May 28Rating:
  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس ستاد انتخاباتم تیمی 5 نفره است که تا هفته آینده اسامی آنها را اعلام می کنم و از آنجا که به کار تیم اعتقاد دارم یک نفر را به عنوان رئیس ستاد انتخاب نکرده ام.

  به گزارش خبرنگار مهر ، محسن رضایی در اولین نشست خبری خود در بازار تهران گفت: شعار من اقتصاد است و بازار نیز یکی از کانون های نماد اقتصاد است و به همین دلیل فکر کردیم مصاحبه را در بین بازاریان و جایی که مردم، فروشندگان و خریداران هستند برگزار کنیم.

  وی ادامه داد: البته من می خواهم مردم را به اداره کشور بازگردانم و به همین دلیل نیز مصاحبه مطبوعاتی را با حضور مردم برگزار کردم.

  رضایی گفت: نمی توانم غصه خود را از چیزهایی که هنگام ورودم به چهارسوق دیدم پنهان کنم ، دیدم که بسیاری از مردم کنار مغازه ها ایستاده بودند و قدرت خرید نداشتند و از سوی دیگر نیز فروشندگان از اینکه قیمت ها بالا بود و مردم نمی توانستند خرید کنند آزار می دیدند.

  رضایی بیان کرد: می خواهم صحبت های خود را با یک احساس واقعی شروع کنم. من از خرمشهر می آیم از سرزمین ایثار و فداکاری و از مرزهایی می آیم که با اقتدار و شرف رزمندگی به وطن ما بازگشت. از شهرهایی می آیم که بیش از 8 سال زیر بمباران و محاصره اقتصادی قرار داشت.

  رضایی خاطرنشان کرد: من از استانی می آیم که بیش از 8 سال در بدترین شرایط خود به سر می برد و زمانی که از مرزها به شهرها برگشتیم دیدیم که شهرهای تهران و اصفهان نیز و دیگر شهرها در اثر بحران اقتصادی دچار محاصره شده، محاصره را شکستیم و وارد شدیم.

  وی افزود: اکنون که سی و چند سال گذشته نیز در بعدهایی پیشرفت فوق العاده ای داشته ایم. در امنیت و سیاست و دفاع ایران گام های مهمی برداشته ایم و نفوذ سیاسی ما به دریای مدیترانه رسیده است.

  رضایی با اشاره به اینکه اولین بار بعد از 1400 سال در خط خاورمیانه حضور جدی داریم بیان کرد همه این زحمات در زمان امام بزرگوار به وجود آمد و در زمان رهبری حفظ شد اما نکته ای که وجود دارد این است که آیا انقلاب تنها برای تشکیل قدرت به وجود آمده است و یا اینکه هدف دوم انقلاب تشکیل زندگی برای مردم و مسئله اقتصاد و پیشرفت بود.

  رضایی اظهار داشت: با وجود اینکه زحمات زیادی کشیده شده دستاوردهای کمی داشته ایم .

  وی تأکید کرد: همه دولت ها دلسوزی داشتند و زحمت کشیده اند اما فایده چه بوده است. در پی 3 دولت بعد از جنگ رشد اقتصادی ایران زیر 4 درصد بوده است و سرعت پیشرفت کشور زیر 50 کیلومتر .

  رضایی تصریح کرد: عده دیگری مثل ترکیه و کره جنوبی از ما جلو افتاده اند البته آنها نتوانسته اند در بحث امنیت این اقدام را انجام دهند بلکه آنها در تولید ثروت و اقتصاد از ما پیشی گرفته اند.

  وی با طرح این سوال که اکنون چه باید بکنیم که تحول در اقتصاد مردم به وجود آید، خاطرنشان کرد: حتی بیکاری و گرانی کم نیز برای ما مثل هم است شاخص محیط کسب و کار در ایران نسبت به کشورهای دیگر از 100 به  بعد است شاخص رقابت پذیری نیز 60 است یعنی ما شصتمین کشور از نظر رقابت پذیری هستیم.

  رضایی اظهار داشت: از نظر فرهنگی دولت های گذشته با یکدیگر تفاوت داشتند اما از نظر اقتصادی یکسان عمل کرده اند.

  وی گفت: مشکل جامعه این است که در زندگی و اقتصاد تعادل وجود ندارد.

  وی خاطرنشان کرد: طی 20 سال گذشته به عنوان سرباز ملت ایران دوران سختی بر من گذشت و مشکلات زیادی را دیدم سیاست گذاری هایی را انجام دادیم اما اختیاری نداشتیم که کاری انجام دهیم. در انقلاب این طور نبود و در دفاع مقدس نیز این طور نبود اگر مشکلی می دیدیم جان خود را وسط می گذاشتیم.

  رضایی خاطرنشان کرد: البته حسن این مدت زمان این بود که تأخیر باعث شد بنده با مطالعه کامل به صحنه بیایم اکنون اقتصاد ایران و اقتصاد بین الملل را می شناسم. اقتصاد ایران را از زمان مشروطه در زمان مصدق، هویدا و بعد از انقلاب تا اقتصاد احمدی نژاد مطالعه کردم همچنین سیاست خارجه ایران را مطالعه کردم و از همه ابعاد مطلع هستم.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: چرا افراط و تفریط ها وجود دارد. هر چند که در این مدت بر من سخت گذشته است اما به شرف رزمندگی ام قول می دهم که با انرژی جوانان وضع کشور را عوض می کنم و اجازه نمی دهم فشارها بیش از این بر مردم وارد شود.

  وی در ادامه این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. رضایی در پاسخ سوال خبرنگاری درباره ورود کالاهای چینی به کشور اظهار داشت: دولت ها تا کنون مصرف کننده ثروت هستند و من این را به جرات می توانم بگویم و هر اقتصاددانی که می خواهد می تواند در این مورد با من مناظره کند. همه دولت ها مصرف کننده ثروت بوده اند و یا استقراض کرده و یا اینکه در زمان گرانی ها پول چاپ کرده اند.

  رضایی گفت: ما آمده ایم این سیکل پولی را بشکنیم و هر خانه و هر شهری را به منبع تولید ثروت تبدیل می کنیم. از نظر تولید و عرضه کالاها خدمات ایرانی ایجاد می کنیم.

  وی در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه چه مدت زمانی را به مردم و بازاریان برای اصلاح امور وعده می دهید بیان کرد: من هیچ زمانی را تعیین نمی کنم چرا که این حرف ها پوپولیستی است اما قول می دهم اول گرانی را مهار کنم و بعد نیز مسئله اشتغال را حل کنم و به آن شتاب دهم.

  خبرنگاری از رضایی پرسید : رئیس ستاد انتخاباتی شما چه زمانی معرفی خواهد شد . رضایی پاسخ داد: من یک هیئت رئیسه 5 نفره تعیین کرده ام که به زودی معرفی خواهند شد و معتقد به کار تیمی و جمعی هستم و می خواهم سلسله مراتب کاذب که در کشور شکل گرفته را از بین ببرم.

  وی در خصوص دیدارهایش با علی مطهری و عماد افروز نیز گفت: هیچ قولی به کسی نداده ام چون دنبال دولت فراگیر هستم همه کسانی را که توانایی داشته باشند وارد خواهم کرد. با این آقایان در گذشته نیز صحبت هایی داشته ایم و اگر اتفاق جدیدی بیفتد اعلام می کنم.

  رضایی در خصوص مواضع اقتصادی اش درباره تراز تجاری بدون نفت، سیاست های کلی تولید و اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اقتصاد ایران به دلارهای نفتی گره خورده و اکنون که دلارهای نفتی کاهش پیدا کرده وضعیت اقتصاد به هم ریخته است. اولین کار صادرات و جلوگیری از وابستگی ریال به دلار نفتی خواهد بود اجازه نمی دهیم افسار پول ملی ما دست آمریکایی ها باشد مفهومی ندارد که شعار مرگ بر آمریکا بدهیم اما به آن شعار عمل نکنیم.

  رضایی خاطرنشان کرد: وابستگی ریال به دلارهای نفتی را تضعیف می کنیم از سوی دیگر باید بگویم که اکنون یک میلیون بشکه نفت در روز در چاه ها مانده است و اجازه می دهند به فروش برسد. ما با استفاده از پالایشگاه ها نفت خام را تبدیل به بنزین و گازوئیل می کنیم و به 15 کشور همسایه می فروشیم تا بتوانیم هم مرحله دوم یارانه ها را بپردازیم و هم این وابستگی را از بین ببریم.

  رضایی خاطرنشان کرد: مسئله دیگر تحول در کشاورزی است کشاورزی ما بسیار سنتی است و مربوط به 60 سال پیش است و با کشاورزی 70 سال پیش اروپا برابری می کند و میزان درآمد در هر هکتار بسیار پایین است باید این مسئله را رفع کنیم و کسب و کارهای خانگی را جدی بگیریم و صادرات غیرنفتی را توسعه دهیم تا وابستگی پول ملی به دلارهای نفتی کاهش پیدا کند و مذاکرات هسته ای نیز از این حالت فرسایشی خارج شود.

  وی در خصوص مساله سوریه و رابطه با کشورهای حاشیه خلیج فارس بیان کرد: در منطقه ای زندگی می‌کنیم که پرچالش ترین منطقه دنیا است و نه در اروپا نه در آفریقا این چالش ها وجود ندارد. همه دنیا را امن کرده اند و بمب ها را بجایی که ما در آن زندگی می کنیم فرستاده اند.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه هر روز در افغانستان و بحرین درگیری است، اظهار داشت: این مساله را باید با کشورهای منطقه حل کنیم من یک راه حل جدیدی دارم که بجای یک سری همکاری های دو جانبه محدود دور هم جمع شویم و اتحادیه آسیای جنوب غربی را شکل دهیم. کشورهای منطقه را دعوت می کنیم و یک طرح چند جانبه و دسته جمعی را اجرا می کنیم.

  رضایی همچنین گفت: مساله کارآفرینی و تولید باید در اختیار مردم قرار گیرد و برای مردمی کردن اداره کشور باید یکسری از وظایف را به مردم واگذار کرده و دولت از آنها حمایت کند، اما دولت باید نقش نظارتی خود را نیز حفظ کند. اجازه دهیم مردم در صحنه اداره اقتصاد وارد شوند اما اینکه اختیارات را به یک عده بدهیم نیز درست نیست.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در پایان خاطر نشان کرد: در سایه دولت، دولت فکر تشکیل می دهم و در کنار هر وزارتخانه ای یک وزارتخانه فکر ایجاد می کنم، یک وزیر اجرایی و یک وزیر فکری خواهیم داشت. برای وزیر اجرایی از مجلس رای اعتماد می گیرم و وزیر فکر را در شرایطی قرار می دهم که بالاترین کارشناسان کشور در آن رابطه را دور هم جمع کرده تا از نظر همه آنها استفاده کنم.

  رضایی همچنین درباره رابطه با آمریکا اظهار داشت: باید مسئله را جدی و دقیق بگیریم مهم است که به اقدامی دست نزنیم که برایمان ضرر داشته باشد و هیچ نفعی نیز در پی نداشته باشد.

  رضایی خاطرنشان کرد: در زمان آقای هاشمی بحث مذاکره با آمریکا در جلسه شورای امنیت مطرح شد و 48 ساعت بعد زمانی که بنده به خدمت رهبری رسیدم ایشان گفتند که اشکالی که در این بحث وجود دارد این است که چه کسی می خواهد با آمریکا مذاکره کند. اگر افرادی مثل شهید باقری و حسین خرازی باشند دل نظام قرص است.

  رضایی اظهار داشت: در مسئله ایران و آمریکا کاملاً معتقد به برخورد منطقی هستم در این باره راهکار نیز پیدا کرده ام اما تا جزئیات آن به تصویب رهبری نرسید نمی توانم بیان کنم اما مطمئن باشید که مسئله را جدی می گیرم که کشور از ثبات برخوردار باشد و چالش ها و تنش ها را در آینده کاهش می دهیم.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا شما اصولگرا هستید و اینکه در بین 8 کاندیدا آقایان قالیباف، حداد، ولایتی و جلیلی به عنوان اصولگرا معرفی می شوند و آیا شما با آنها نزدیکی خواهید داشت اظهار داشت: من خودم را اصولگرای انقلابی می دانم این تعریف های اصلاح طلبی و اصولگرایی 10 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت و قبل از اینها فعالیت اقتصادی می کردم 16 سال است که تلاش می کنم که کشور را از خطری که آن را تهدید می کند حفظ کنم.

  خبرنگاری به محسن رضایی گفت: که شما در دوره گذشته نفر آخر شدید و به این موضوع اعتراض دارید پیش بینی تان از این دوره چه خواهد بود بیان کرد: من در رفع خطر از ملت ایران نفر اول هستم به خودم افتخار می کنم یک جان ناقابل دارم و آبرویی که هر وقت لازم باشد و احساس خطر کنم در هدیه کردن آن به ملت ایران کوتاهی نمی کنم.

  وی افزود: از 30 انتخابات گذشته در 2 انتخابات شرکت کردم در حالی که می توانستم در همه انتخابات ها شرکت کنم. اینکه نفر چندم باشم مهم نیست هیچ چیزی در این انتخابات جای پیروزی ملت ایران را نخواهد گرفت صداقت در این انتخابات بر قدرت غلبه می کند.

  محسن رضایی در خصوص سیاست خارجی نیز گفت: در بحث سیاست خارجی یکی از مشکلات ما در دیپلماسی همین بوده که دیپلمات ها پیش از اینکه به میز مذاکره بروند طرف مقابل می دانسته چه می خواهیم بگوییم من هیچ گاه کف دست خودم را در این باره رو نمی کنم که بتوانم ابتکار عمل داشته باشم.

  وی تاکید کرد: باید از استراتژی قیچی استفاده کنیم یکی اینکه به غرب نشان دهیم که کارآمدی اقتصادی داریم و تحریم ها روی ما اثر ندارد و باید خواسته های خود را پایین بیاورند دومین مسئله دیپلماسی قوی و هنرمندانه است که بنده در این زمینه نیز از بهترین دیپلمات ها استفاده می کنم.

  رضایی بیان کرد متأسفانه در حال حاضر خیلی ها شعار می دهند گرانی وجود دارد اما ما باید در عمل نشان دهیم که در مقابل تحریم ها ایستاده ایم و با استراتژی اقتصادی کاغذ پاره تحریم های اقتصادی را پاره می کنیم.

  وی در پاسخ به سوالی درباره روابط دولت احمدی نژاد با کشور چین گفت: این روابط یک محاسن و معایبی دارد. چین یک کشور آسیایی بزرگ است که می تواند تعاملات بیشتری با ما داشته باشد از چین می خواهیم میلیاردها دلار پولی را که ما در چین داریم را به همان میزان به ما وام بدهند تا برای ساخت ایران اسلامی استفاده کنیم و همچنین چین می توانم در برابر بسیاری از تحریم ها که علیه ایران می شود ایستادگی کند. از تعاملات موثر در چین می توانیم استفاده خوبی داشته باشیم.

  وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره بحث گرانی ها در دولت هاشمی و اعتراض وی به این گرانی ها گفت: در زمان آقای هاشمی در نامه ای که برای ایشان نوشتم گفتم که مردان بزرگ اشتباهات بزرگ می کنند و باید ایشان اقتصاد را جدی تر بگیرد من نمی خواهم از آقای هاشمی نقد کنم اما اگر می ماندند رقیب خوبی برای من بودند و من تفاوت هایم را با ایشان نشان می دادم البته ایشان با صبر و بزرگواری این مسئله را پشت سر گذاشتند.

  خبرنگاری در رابطه با اینکه آیا شما در سیاست هسته ای غنی سازی 20 درصدی را متوقف می کنید بیان کرد: در خصوص مذاکرات هسته ای جزئیات را افشاء نخواهم کرد و سر میز مذاکره خواهم گفت.

  وی افزود: در این باره که چرا مذاکرات فرسایشی است پیش از این بین ما و اتحادیه اروپا برای ساخت 2700 سانتریفیوژ پیش رفتیم و به توافق رسیدیم اما مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس دست به اقداماتی زدند و در داخل کشور هم وضعیت عوض شد و آن مذاکرات وارد زد و خورد شد آمریکایی ها ما را به شورای امنیت بردند و تحریم کردند از آن زمان 5+1 تبدیل به میزی شد که کارهای خلاف انسانی آمریکا را در شورای امنیت تصویب می کند.

  کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اکنون مذاکرات برای آمریکایی ها زمان می برد آنها می خواهند وقت را بکشند تا تحریم های اقتصادی اثر خود را بگذارند ما می خواهیم به این وقت کشی پایان دهیم آنقدر اهرم در اختیار داریم که آمریکا را مجبور به این کار بکنیم.

  وی در این باره که گفته شده یارانه مرحله دوم از سوی دولت شما 65 هزار تومان خواهد بود منبع این یارانه ها چیست بیان کرد: یارانه مرحله دوم 65 هزار تومان است اما به صورت پول های تورمی نیست نوع دوم یارانه ها درآمدی است و یارانه درآمدی به سمت تولید و سرمایه گذاری می رود. هر فردی در طول ماه 110 هزار تومان دریافت می کند که 45 هزار تومان یارانه قدیم است و 65 هزار تومان دیگر در تولید بوده و در آن ماه به حساب مردم می رود به این ترتیب سالی 30 هزار میلیارد تومان پول جمع آوری می شود و اشتغال افزایش می یابد.

  رضایی تصریح کرد: بخشی از 65 هزار تومان را از قیمت فرآورده ها و بخشی را نیز از فروش یک میلیون بشکه نفتی که در چاه ها باقی مانده اند و قابل فروش نیست می پردازیم. من پول حرف هایی را که می زنم دارم و منابعی در دست دارم که درباره شان صحبت می کنم.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.