• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اختراعات جدید » عرضه دستگاهی برای شناسایی گازهای خطرناک/ کشف مواد مخدر با دستگاه ایرانی
  کد خبر : 1822174

  عرضه دستگاهی برای شناسایی گازهای خطرناک/ کشف مواد مخدر با دستگاه ایرانی

  پژوهشگران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بر اساس شتاب یون‌ها دستگاهی را برای شناسایی گازهای خطرناک عرضه کردند و نوع دیگر این دستگاه با قابلیت کشف مواد مخدر مورد استفاده پلیس مبارره با مواد مخدر قرار گرفته است.

  عرضه دستگاهی برای شناسایی گازهای خطرناک/ کشف مواد مخدر با دستگاه ایرانیReviewed by Farnaz on May 28Rating:

  1مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر نام دستگاه عرضه شده را دستگاه طیف سنج تحرک یونی دانست و گفت: این دستگاه که کاربرد آزمایشگاهی دارد تماما در داخل کشور طراحی و ساخته و فناوری آن بومی شده است.

  وی با بیان اینکه این دستگاه برای آنالیز و شناسایی سموم در مواد غذایی، بررسی کیفیت آب و شناسایی گازهای سمی چون VOC به کار برده می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر فناوری این دستگاه از نظر رزولوشن و حد تشخیص در حدی است که قابل رقابت و در برخی موارد از نمونه خارجی بالاتر است.

  تبریز چی با اشاره به عملکرد دستگاه طیف سنج یونی خاطرنشان کرد: این دستگاه مشابه دستگاه اسپکترومتر است با این تفاوت که پمپ خلاء ندارد.

  مجری طرح ادامه داد: موادی که برای شناسایی مورد مطالعه قرار می‌گیرد یونیزه می‌شود که برای این منظور یون‌ها در محیط الکتریکی شتاب داده می‌شوند.

  وی با تاکید براینکه از روی سرعت یون‌ها می‌توان یون‌ها را شناسایی کرد، توضیح داد: زمان پرواز یون‌ها نشان دهنده اندازه و جرم یون‌ها است به این ترتیب که یون‌های سنگین کند و یون‌های سبک تندتر حرکت می‌کنند بر این اساس می‌توان گونه‌های مختلف یون‌ها را شناسایی کرد.

  تبریزچی با بیان اینکه این دستگاه برای انجام آزمایشگاه‌های مناسب برای مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها است، یاداور شد: علاوه بر آن از این دستگاه می‌توان در صنعت بهره برد و در حال حاضر در یکی از بخش‌های صنایع نظامی این دستگاه مورد استفاده قرار گرفته است.

  وی همچنین از کاربردی شدن نوع خاصی از این دستگاه در نیروی انتظامی خبر داد و اظهار داشت: نوع دیگری از این دستگاه که دارای حساسیت بالایی است برای کشف مواد مخدر در پلیس مبارزه با مواد مخدر مورد استفاده قرار کرفته است.

  2

  دستگاه کشف مواد مخدر که به کمک پلیس مبارزه با مواد مخدر آمده است

  به گفته این محقق پلیس مبارزه با مواد مخدر در کلیه استان‌ها از این دستگاه استفاده می‌کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.