• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دنیس راس: باید تهدید به حمله را برای ایران باور پذیر کنیم
  کد خبر : 1822074

  دنیس راس: باید تهدید به حمله را برای ایران باور پذیر کنیم

  آمریکاباید راهی برای مصالحه بینابین بر سر برنامه هسته ای ایران و پذیرش حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در چارچوب نظارت های آژانس بیابد و از سوی دیگر باید به مقامات ایران جدی بودن عزم آمریکا برای استفاده از کاربرد نیروی نظامی در صورت شکست دیپلماسی را باور پذیر سازد.

  دنیس راس: باید تهدید به حمله را برای ایران باور پذیر کنیم Reviewed by Farnaz on May 28Rating:

  دنیس راس مشاور سابق دولت اوباما با انتشار مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست به دولت آمریکا توصیه کرد که در قبال برنامه هسته ای ایران جدیت بیشتری به خرج دهد و تهدید به استفاده از نیروی نظامی در صورت شکست دیپلماسی را برای مقامات ایران باور پذیر سازد.

  به گزارش عصر ایران در این مطلب با اشاره به اینکه تحریم ها بر ایران فشار وارد می کنند اما بر رفتار هسته ای حکومت ایران خللی وارد نکرده اند، می افزاید ، ظاهرا از نظر مقامات ایران این کشور هنوز تحمل فشارهای بیشتری را دارد در حالی که آمریکا هم عزمی به استفاده از نیروی نظامی در صورت شکست راه دیپلماسی ندارد.

  راس به دولت اوباما پیشنهاد می دهد برای خروج از این وضعیت باید دو گام مهم بردارد نخست اینکه راهی برای مصالحه بینابین بر سر برنامه هسته ای ایران و پذیرش حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در چارچوب نظارت های آژانس بیابد و در گام دیگر باید به مقامات ایران جدی بودن عزم آمریکا برای استفاده از کاربرد نیروی نظامی در صورت شکست دیپلماسی را باور پذیر سازد.

  از نظر دنیس راس این فرمول یگانه راه خروج پرونده هسته ای ایران از اوضاع فعلی است و تنها در این صورت است که مقامات ایران مجاب خواهند شد تا تن به مصالحه دهند.

  دنیس راس در این مقاله به دولت اوباما توصیه کرده که تاکتیک کنونی مذاکرات خود با ایران که بر مبنای تاکتیک گام به گام اعتماد سازی است تغییر دهد و به جای آن به صورت واضح و آشکار خط قرمزهای آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران را برای ایران ترسیم کند و به باور مقامات ایرانی برساند که رویکرد دیپلماتیک همیشگی نیست و زمان دیپلماسی در حال از دست رفتن است.

  دنیس راس در این مطلب دولت اوباما را از رسیدن به یک توافق حداقلی با ایران و منتظر ماندن برای رسیدن به یک توافق نهایی در میان مدت،برحذر داشته است و تضمین بخشی این گونه توافقات محدود بر منافع و امنیت ملی آمریکا را زیر سوال برده است.

  گفتنی است راس پیشتر با نگارش مقاله ای به دولت اوباما توصیه کرده بود تا پایان سال 2013 به رویکرد دیپلماتیک مهلت دهد و پس از پایان این سال در صورت جواب نگرفتن از گزینه دیپلماتیک به رویکرد نظامی بیندیشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.