• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حداد عادل در شبکه جام جم: دولت قانون هدفمندی را درست اجرا نکرد/ قولي نمي‌دهم كه به عملي شدن آن اعتقاد نداشته باشم
  کد خبر : 1822050

  حداد عادل در شبکه جام جم: دولت قانون هدفمندی را درست اجرا نکرد/ قولي نمي‌دهم كه به عملي شدن آن اعتقاد نداشته باشم

  حداد عادل گفت: ما نبايد شعاري دهيم كه نتوانيم به آن عمل كنيم و يا اينكه قولي دهيم كه تاريخ مصرف آن كه تنها محدود به دوران انتخابات باشد، بنده نيز قولي نمي‌دهم كه به عملي شدن آن اعتقاد نداشته باشم.

  حداد عادل در شبکه جام جم: دولت قانون هدفمندی را درست اجرا نکرد/ قولي نمي‌دهم كه به عملي شدن آن اعتقاد نداشته باشم Reviewed by Farnaz on May 28Rating:
  كانديداي انتخابات رياست جمهوري گفت: نبايد شعاري دهيم كه نتوانيم به آن عمل كنيم و يا اينكه قولي دهيم كه تاريخ مصرف آن كه تنها محدود به دوران انتخابات باشد، بنده نيز قولي نمي‌دهم كه به عملي شدن آن اعتقاد نداشته باشم.

  به گزارش مهر، غلامعلي حداد عادل كانديداي انتخابات رياست جمهوري در  برنامه تبلیغاتی تلوزیونی شبکه جام جم در پاسخ به سوالات ايرانيان خارج از كشور در خصوص سوابق اجرایی خود از ابتدای انقلاب تاکنون اظهار داشت:  از 22 بهمن و پس از آن در اسفند 57 معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد بودم و مدتي نيز مديريت صدا و سيما را در شوراي سرپرستي اين سازمان به عهده داشتم همچنين يازده سال معاون وزير آموزش و پرورش بوده و تاليف كتاب‌هاي درسي و برنامه‌ريزي آموزشي را اجرا كرده‌ام.  
   
  حداد عادل با بيان اينكه از سال 79 وارد مجلس شوراي اسلامي شدم، گفت:‌4 دوره نمايندگي مردم تهران را بر عهده داشتم و در دوره‌هاي 7، 8 و 9 مجلس نماينده اول تهران بودم،‌ همچنين در دوره هفتم رياست مجلس را بر عهده داشتم و در دوره هشتم رئيس كميسيون فرهنگي بودم.  
   
  وي در ادامه افزود: مديرعاملي بنياد دايرةالمعارف اسلامي و تاليف دانشنامه جهان اسلام در 23 سالي كه بنده در فرهنگستان زبان فارسي بودم برعهده‌ام بود.
   
  این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي هستم،‌ اظهار داشت: بيش از 30 سال عضو شوراي عالي آموزش و پرورش بوده‌ام و هم‌اكنون 4 فرزند دارم كه تحصيلات دو نفر از آنها در مقطع دكتراي علوم سياسي و فناوري‌ نانو است و دو فرزندم ديگرم در مقطع كارشناسي ارشد در رشته مديريت فرهنگي و كارشناسي ديني مشغول فعاليت هستند همچنين همسرم دكتر ماهورزاده دانشيار تعليم و تربيت در دانشگاه الزهرا است.  
   
  حداد عادل در ادامه صحبت های خود در شبکه جام جم تصریح کرد: بنده به خارج از كشور سفرهاي زيادي داشتم و با ايرانيان مقيم خارج آشنا هستم؛ در تمامي سفرهايم علاقمند بودم كه از مدارس و كتاب‌هاي ايرانيان بازديد كنم و حرف‌هاي اولياء و مربيان را بشنوم.  
   
  وي با بيان اينكه ايرانيان خارج از كشور بخشي از ملت ما هستند تصريح كرد: ايراني بودن به منزله زندگي در داخل مرزهاي جغرافيايي نيست، كساني هستند كه از هزاران فرسنگ دورتر دل‌شان براي وطن مي‌تپد.
   
  حداد عادل با اشاره به اينكه ايرانيان خارج از كشور عموما مردم فرهيخته و جزء سرمايه‌هاي كشور محسوب مي‌شوند، گفت: مهاجرت به خارج از ايران پديده جديدي نيست كه صرفا تصور كنيم بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بوجود آمده است؛ از آنجايي كه ايران در چهارراهي واقع شده كه از يك طرف به اروپا، از طرف ديگر به خاور دور و هند و به خاورميانه و آفريقا نزديك است اين موقعيت جغرافيايي باعث شده هم كشور ما ميهمانان خارجي داشته باشد و هم ايرانيان به خارج از كشور بسيار سفر كنند.  
   
  وي افزود:‌در ساير كشورها مثل تايلند نيز اسلام رواج پيدا كرده و در كشور هند ما شاهد تاريخ چندهزارساله رابطه و موج مهاجرت هستيم همينطور آثار نيكوی ايرانيان در علم و معماري و سياست در كل تاريخ هند به چشم مي‌خورد.  
   
  حداد عادل با بيان اينكه در دوران تجدد ايرانيان به واسطه آشنايي با غرب براي تحصيل به آنجا رفتند، اظهار داشت: اين مسئله كه ايرانيان براي تحصيل به غرب مهاجرت كردند هيچ ربطي به انقلاب اسلامي ندارد و نبايد كسي به موضوع اقامت ايرانيان در خارج از كشور علي‌الاصول نگاه منفي داشته باشد، چرا كه تخصص و دانش ايرانيان از امور جهاني،‌ زبانزد عامل و خاص و جزئي از دارايي‌هاي كل ملت ايران است لذا بايد هوشمندانه اين موضوع مورد توجه دولت‌هاي بعدي قرار گيرد.  
   
  كانديداي انتخابات رياست جمهوري در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه هدف شما از كانديداتوري چيست؟ بيان كرد:‌ بنده داراي تجربه هستم كه اين تجربه متعلق به ملت ايران است چرا كه بنده با امكانات كشور درس خوانده و كار كرد‌ه‌ام بنابراين فكر مي‌كنم زمان آن رسيده كه اين تجربيات را با در دست گرفتن اين مسئوليت در خدمت ملت ايران قرار دهم و هدفم اين است كه از تمام ظرفيت‌ها براي حل مشكلات و توسعه و پيشرفت در خدمت ايرانيان استفاده كنم.  
   
  حداد عادل افزود: ما نبايد شعاري دهيم كه نتوانيم به آن عمل كنيم و يا اينكه قولي دهيم كه تاريخ مصرف آن كه تنها محدود به دوران انتخابات باشد، بنده نيز قولي نمي‌دهم كه به عملي شدن آن اعتقاد نداشته باشم.
   
  وي با بيان اينكه مهمترين وظيفه دولت آينده ساماندهي مسائل اقتصادي است گفت: يادآوري مي‌كنم كه اقتصاد ايران از ده‌ها سال پيش بيمار بوده چرا كه كشور از لحاظ علمي ضعيف و محتاج خارجي‌ها بوده است البته بايد بگويم در سال‌هاي پس از انقلاب اين امر بهتر شده است.  
   
  كانديداي انتخابات رياست جمهوري با اشاره به وابستگي اقتصاد به نفت گفت: نفت گرچه منبع درآمد و سرمايه بوده اما چندين عيب و اشكال به اقتصاد ما وارد كرده است؛ يكي از اين اشكالات اين است كه قدري خيال ما را از بابت فروش نفت راحت كرده در حالي كه ما مي‌توانيم به لحاظ كشاورزي نيز پيشرفت‌هاي قابل توجهي داشته باشيم چرا كه ايران كشور چهارفصل است بنابراين كشاورزي مي‌تواند منبع درآمد بسيار خوبي باشد اما متاسفانه به خاطر سايه سنگين نفت رشد آنچناني نكرده است.  
   
  حداد عادل افزود: اين اقتصاد بيمار در سال‌هاي اخير مورد حمله ديگر كشورها قرار گرفته يعني مقاصد سياسي اقتصاد را مورد حمله قرار داده است به طوري كه غربي‌ها و دشمنان با بهانه واهي توليد سلاح خواهان فشار آوردن به اقتصاد كشور ما از طريق تحريم‌ها هستند كه اين امر موجب مي‌شود قیمت دلار و ارز افزايش پیدا کند، بنابراين مهمترين وظيفه دولت آينده تثبيت نرخ ارز است و باعث ساماندهي بازار شود.
   
  وي تصريح كرد: بنده اين موضوع را با كمك ملت و متخصصان دانش اقتصاد سامان مي‌دهم؛ بنابراين هنگامي كه در بازار آرامش بوجود آيد امكان سرمايه‌گذاري و اشتغال در همه بخش‌ها بوجود مي‌آيد.
   
  كانديداي انتخابات رياست جمهوري با اشاره به بخش خصوصي اظهار داشت: از اول انقلاب نظرم نسبت به بخش خصوصي مثبت بوده است حتي در روزهاي اوايل انقلاب كه برخي شعارهايي را در مورد بخش خصوصي سر مي‌دادند من تبعيت از اين شعارها نمي‌كردم چرا كه بار اصلي اقتصاد كشور بر دوش بخش خصوصي است و دولت وظيفه تجارت ندارد لذا بايد سياست‌گذاري شود تا زيرساخت‌ها آماده و حمايت و نظارت برقرار شود.  
   
  حداد عادل درباره قانون هدفمندي يارانه‌ها گفت:‌يارانه بايد پرداخت شود ولي قانون را بايد در آن به صورت كامل اجرا كند چنانكه يكي از انتقادات ما اين بود كه در دولت فعلي در بحث هدفمندي يارانه‌ها قانون به طور كامل اجرا نشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.