• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » راز پاهای قطع شده ای که هیچ وقت کشف نشد مال کیست
  کد خبر : 1822044

  راز پاهای قطع شده ای که هیچ وقت کشف نشد مال کیست

  راز پاهای قطع شده ای که هیچ وقت کشف نشد مال کیست Reviewed by Farnaz on May 27Rating: از سال 2007 تا 2012، تعدادی پای قطع شده در سواحل آمریکا و کانادا پیدا شد که همگی آنها کفش کتانی داشتند. اینکه پاها متعلق به چه کسانی بود، هیچ وقت معلوم نشد و همین موضوع تبدیل…

  راز پاهای قطع شده ای که هیچ وقت کشف نشد مال کیست Reviewed by Farnaz on May 27Rating:

  hi-bc-120830-childs-shoe-8colاز سال 2007 تا 2012، تعدادی پای قطع شده در سواحل آمریکا و کانادا پیدا شد که همگی آنها کفش کتانی داشتند. اینکه پاها متعلق به چه کسانی بود، هیچ وقت معلوم نشد و همین موضوع تبدیل به سوژه داغ روزنامه‌ها شد؛ تا جایی که بسیاری گمان می‌کردند پای یک قاتل سریالی در میان است.
  20 اوت 2007 در جزیره ای درکانادا، دختری کنار ساحل مشغول قدم زدن بود که چشمش به یک لنگه کفش ورزشی آدیداس افتاد. کنجکاو شد و به سمت کفش رفته و آن را بررسی کرد. او خیلی زود متوجه شد جورابی درون کفش است.
  سر جوراب را که باز کرد، ناگهان پای قطع شده انسانی را دید و وحشت‌زده گارد ساحلی را در جریان گذاشت. ماموران سریع در محل حاضر شده و به بررسی این کفش و پا پرداختند. به نظر می‌‌آمد که پا بر اثر تجزیه جنازه‌ای که در آب مانده، جدا و به ساحل آورده شده، اما پلیس نتوانست صاحب آن پا که پزشکی قانونی تشخیص داد متعلق به یک مرد است، بیابد. از طرفی کفش کتانی تولید سال 2003 بود و در این سال، به هند صادر شده و در سراسر این کشور به فروش رفته بود و تشخیص اینکه متعلق به چه کسی است، تقریبا ناممکن بود.

  شش روز بعد در جزیره گابریولای کانادا، زوج جوانی کنار ساحل نشسته بودند که دیدند سگی، کفشی ورزشی به دهان گرفته و این طرف و آن طرف می‌برد. سگ، دست آخر هم آن را رها کرد و رفت. زن و شوهر که با دیدن لنگه کفش مشکوک شده بودند، به سمت آن رفته و پای قطع شده‌ای را درونش دیدند. پلیس با مشاهده این پا، سعی کرد بفهمد که لنگه کفش دوم ارتباطی با پای پیدا شده، قبلی دارد یا خیر؛ که متوجه شد این پا متعلق به مرد نگون بخت دیگری بوده. عجیب‌تر اینکه این پا هم در یک کفش ورزشی و تولید سال 2004 بود.
  پلیس که در حل این معنا ناکام مانده بود، در روز 8 فوریه 2008 با پای دیگری کنار ساحل جزایر والدس کانادا روبه‌رو شد؛ پای راست مردی که کفش ورزشی کتانی و جوراب پوشیده بود. این کفش مدل 2003 بود که فقط در کانادا و ایالات متحده به فروش می‌رسید.
  بررسی‌های پلیس نشان می‌داد که ظاهراً تمام این پاها بر اثر تجزیه در آب از اجساد جدا شده و به ساحل آورده شده بودند. اما موضوع عجیب‌تر این بود که تمامی آنها کفش ورزشی به پا داشتند. این مساله همانطور بدون توضیح باقی ماند تا اینکه پای چهارم را 22 می همان سال در جزیره کارک لند کانادا و باز هم در یک کفش ورزشی تولید سال 1999 پیدا کردند. تنها تفاوت پای چهارم در این بود که متعلق به یک زن بود.
  با انتشار این خبر، سوژه داغی برای مطبوعات و رسانه‌ها پیدا شده بود و هرکس سعی می‌کرد توضیحی ارائه دهد، توضیحاتی که قانع‌کننده نبودند. این ماجرا وقتی پای پنجم در جزیره وست‌هام کانادا پیدا شد، بیش از پیش داغ‌تر و گیج‌کننده‌تر شد. نکته جالب در این بود که پزشک قانونی تشخیص داد آخرین پای پیدا شده، پای راست همان مردی است که پای چپش در جزیره والدس پیدا شده بود.
  با پیدا شدن این پا، نه تنها مطبوعات، بلکه نویسنده‌ها هم دست به کار شدند و این موضوع سوژه داستان‌های جنایی و ترسناک قرار گرفت. حتی یکی از برنامه‌های تلویزیونی، قضیه پاهای قطع شده را به یک قاتل روانی سریالی نسبت داد. همانطور که داستان‌های مختلف بر سر زبان‌ها بود، پای ششم که متعلق به یک مرد بود، اول اوت 2008 نزدیک ساحل پیشت واشنگتن در ایالات متحده دیده شد. به نظر می‌رسید این پا از آب‌ها ی کانادا به سمت جنوب آورده شده بود.
  روند پیدا شدن پاهای قطع شده در سال 2008 همچنان ادامه داشت، طوری که هفتمین مورد آن در 11 نوامبر در ریچموند کانادا کنار ساحل دیده شد که درون یک کفش ورزشی زنانه بود و آزمایش‌های DNA ثابت کرد از نظر ژنتیکی، با پای پیدا شده در جزیره کارک لند همخوانی دارد.
  در 28 اکتبر 2009 هشتمین پا درون یک کفش ورزشی و کنار همان ساحل ریچموند دیده شد. اما نهمین پا 27 اوت 2010 در جزیره ویدبی واشنگتن افتاده بود که به گفته پلیس، پس از دو ماه شناور بودن در آب به ساحل آورده شده بود. هرچند آزمایشات زیادی روی پای نهم صورت گرفت، اما جنسیت صاحب آن با قاطعیت تعیین نشد؛ البته احتمال اینکه پا متعلق به یک زن باشد زیاد بود.
  این ماجرای عجیب همینطور ادامه پیدا کرد، تا اینکه 5 دسامبر 2010 در تاکومای وانشگتن، پای دهم نیز پیدا شد؛ پای پسر نوجوانی که باز هم در یک کفش ورزشی بود. تا 26 ژانویه 2012 هر از گاهی یک پای قطع شده پیدا می‌شد اما یکی از آنها که 3 اوت 2011 پیدا شده بود، با بقیه بسیار متفاوت بود؛ چرا که این پای پیدا شده از زانو به پایین کامل بود.
  پلیس و مقامات در خصوص این پاهای قطع شده، واقعاً گیج شده و هیچ توضیحی نداشتند و هر بار که پایی کنار ساحل پیدا می‌شد، رسانه‌های گروهی می‌پرسیدند چه بلایی بر سر صاحبانشان آمده و مهمتر از همه اینکه چرا تمامی آنها کفش ورزشی به پا داشته‌اند. برخی از کارشناسان معتقدند بودند که ممکن است این پاها متعلق به افرادی باشد که بر اثر سوانح کشتی یا هواپیما کشته شده‌اند یا احتمال دارد مربوط به کسانی که در سانحه هواپیمایی که نزدیک جزیره کوادرای کانادا رخ داد و جنازه‌هایشان هرگز پیدا نشدند، باشد. برخی نیز گفتند ممکن است این پاها مربوط به کشته شدگان سونامی آسیا در 26 دسامبر 2004 باشند. هرچند این نظریه‌ها تا حدی قابل قبول بود، اما در این بین یک سوال اساسی وجود داشت: «چرا همه پاها کفش ورزشی داشتند؟»
  پلیس با بررسی‌های خود در نوامبر 2011، توانست هویت صاحبان دو پا را که متعلق به زنی افسرده بودند، تشخیص دهد. این زن سال 2004 با پریدن از روی پل به دریا خود‌کشی کرده بود با این تشخیص، کارشناسان احتمال دادند که ممکن است پاهای دیگر هم تعلق به کسانی باشند که خود‌کشی کرده‌اند!
  اما این بار این سوال مطرح شد که چرا فقط پاهای جنازه‌های پوسیده شده پیدا شده‌اند. محققان توضیح دادند قوزک پا نسبتاً ضعیف است و فشار کفش می‌توند باعث جدایی پا از ناحیه قوزک پا شده باشد و آن را به همراه آب به جای دیگر برده باشد. اما این پاسخ به هیچ‌عنوان قانع‌کننده نبود، زیرا به نظر بسیاری از متخصصان، بقیه اعضای بدن هم ویژگی جدا شدن سریع از جنازه را دارند.
  هرچند پلیس برای پرونده پاهای ناشناس نظریه‌های گوناگونی ارائه داد. اما این پرونده به نتیجه نرسید و هنوز هم بسیاری احتمال می‌دهند باز هم یک پای قطع شده کنار ساحل خواهند دید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.