• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » جریمه سنگین برای دو کمپانی کره ای که از ایکس پی و آفیس کپی، استفاده می کردند
  کد خبر : 1822041

  جریمه سنگین برای دو کمپانی کره ای که از ایکس پی و آفیس کپی، استفاده می کردند

  دادگاهی در سئول دو کمپانی سطح متوسط را بدلیل استفاده از نرم افزارهای غیر قانونی به پرداخت جریمه های سنگین محکوم کرد.

  جریمه سنگین برای دو کمپانی کره ای که از ایکس پی و آفیس کپی، استفاده می کردند Reviewed by Farnaz on May 27Rating:

  کره جنوبی این روزها دست به مبارزه با استفاده کنندگان غیر قانونی از نرم افزارها زده و در این راستا برای دو کمپانی جریمه های سنگین در نظر گرفته است.
  آژانس خبری یونهاپ نوشت دادگاه عالی سئول علیه دو کمپانی که در سال 2009 از نرم افزار کپی ایکس پی و آفیس مایکروسافت استفاده کرده بودند، جریمه های سنگین در نظر گرفت.
  گفته می شود دو کمپانی ماهها قبل از بدام افتادن، از این برنامه ها روی کامپیوتر سازمانی خود استفاده می کردند. بر این اساس دو برنامه ویندوز ایکس پی و آفیس مایکروسافت اصلی ترین نرم افزارها و چندین نرم افزار جانبی دیگر روی کامپیوتر کارمندان مشاهده شد.
  دو کمپانی موظف به پرداخت غرامت به مایکروسافت و شش کمپانی دیگر شدند. بدنی معنا که یکی از آنها باید 47 میلیون وون معادل 41800 دلار و دیگری 119 میلیون وون معادل 104625 دلار غرامت به شرکتهای نرم افزاری اصلی پرداخت کنند.
  دو کمپانی قبلا نسبت به محکوم شدن شان درخواست استیناف داده بودند و تقاضا کرده بودند به ازای مدت زمان استفاده از نرم افزارها جریمه پرداخت کنند که دادگاه درخواست آنها را نپذیرفت و اعلام کرد باید به طور کامل غرامت بپردازند.
  طبق محاسبات اگر آنها به تعداد روزهای استفاده شده می خواستند جریمه بدهند، رقم ناچیزی را در بر می گرفت.
  مقامات قضایی اعلام کردند اگر چنین تصمیمی را بگیرند، هدف اصلی یعنی مبارزه با کپی غیر قانونی نرم افزار از کارآیی می افتد و همگان حاضر می شوند در برابر پرداخت مبلغی ناچیز از کپی غیر قانونی استفاده کنند.
  دولت کره جنوبی مصمم است تا با ایجاد فرهنگ درست در بخش آی تی مردم و کمپانی ها را تشویق کند تا از نرم افزارهای قانونی استفاده کنند و در این راستا کمپانی های بزرگ و کوچک مورد هدف این مقامات است تا به محض دریافت گزارش سوء استفاده، علیه کمپانی مذکور اقدام قانونی انجام دهند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.