• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » حسن روحانی: عاملان وضع اقتصادی فعلی باید دادگاهی شوند
  کد خبر : 1822033

  حسن روحانی: عاملان وضع اقتصادی فعلی باید دادگاهی شوند

  کدام کشور منطقه تورم 30 درصدی دارد؟ تورم عربستان 2.9 درصد است/ یک اعتدال‌گرا هستم و همیشه با اصولگرایان معتدل و اصلاح‌طلبان معتدل فعالیت کردم / اگر تولید رونق یابد ناچار نمی‌شویم برای کارگر چینی کار درست کنیم.

  حسن روحانی: عاملان وضع اقتصادی فعلی باید دادگاهی شوند Reviewed by Farnaz on May 27Rating:

  thنامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به بیکاری حدود ۳ میلیون نفر در کشور، گفت: مسببین وضع اقتصادی موجود باید دادگاهی شوند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، حسن روحانی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره انگیزه خود برای حضور در انتخابات، اظهار داشت: نیازی به توضیح ندارد وضع کشور و مشکلاتی که هست چیست و همه در روستا، شهر و همه اقشار، پیر، جوان، دانشجو، کارگر و عشایر می‌دانند که امروز با چه مشکلاتی مواجه هستند.

  وی تصریح کرد: بنده به عنوان فردی که تجربه‌‌هایی در دوران مجلس شورای اسلامی، دفاع مقدس و 8 سال در کنار هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر شورایعالی ملی و 8 سال در کنار خاتمی دبیر شورای امنیت ملی بودم و در مجمع تشخیص و مجلس خبرگان حضور داشتم و همچنین نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی بودم دلم می‌خواست با توجه به تجربیاتم و آنچه کسب کردم در این شرایط حساس خدمتی کرده باشم.

  روحانی اضافه کرد: بنده می‌خواستم در زمینه آینده کشور شاهد آینده‌ای بهتر بوده و برای رفاه و زندگی مردم تلاش کنم و آنچه در توان دارم در خدمت مردم بگذارم؛ یک اعتدال‌گرا هستم و همیشه با اصولگرایان معتدل و اصلاح‌طلبان معتدل آشنا و نزدیک بودم و فعالیت کردم و امروز نیز همان مسیر را دارم.

  وی یادآور شد: خوشحالم در این مسیر و فکر تغییر نکرده و افراط‌گر در راست و چپ نبودم و امروز هم می‌خواهم آنهایی که عدالت و اعتدال را دوست دارند نمایندگی کنم.

  این نامزد ریاست‌ جمهوری یازدهم در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا شعار تدبیر و امید را برای دولت خود نام‌گذاری کرده‌اید و برای حل مشکلاتی که در حوزه‌های اقتصادی و تورم چه برنامه‌ای دارید، گفت: ریشه همه این مشکلات و بخش‌های دیگر به مدیریت و کارآمدی دولت باز می‌گردد.

  وی بر همین اساس به نحله‌های مختلف در بحث اقتصاد اشاره و تصریح کرد: یک نحله معتقد است که دولت باید پروژه اجرا کند؛ نحله دیگر معتقد است که باید اعتبارات را تقسیم و هر وقت لازم دید دست به جیب بانک‌ها ببرد.

  روحانی در ادامه به نحله دیگری اشاره کرد که به دنبال خصوصی‌سازی است و اظهار داشت: نحله چهارم نیز بر این باور است که وظیفه اصلی دولت این است که محیط کسب و کار را آماده کند چرا که اگر محیط کسب و کار بهبود یافت، زمانی است که تولید رونق می‌یابد و بخش صنعت، کشاورزی و خدمات فعال می‌شود.

  این نامزد ریاست ‌جمهوری یازدهم با تأکید بر اینکه موانع تولید با یک تدبیر قابل حل و فصل است، افزود: برخی موارد در کوتاه مدت و بخشی نیز به بلندمدت باز می‌گردد.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 41 هزار واحد صنعتی نیمه‌تمام داریم و اگر 34 هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار این واحدها گذاشته شود، همه کامل و فعال می‌شود و 499هزار نفر را مشغول به کار می‌کند.

  روحانی با تأکید بر اینکه امروز در بخش‌های مختلف تولیدی اگر مقداری ثبات باشد و مردم بدانند مقررات تغییر نمی‌کند به گونه‌ای که شاهدیم در یک ماه نزدیک به 50 برابر مقررات اقتصادی تغییر می‌کند، همه فعال می‌شوند، گفت:‌ بخش‌های مختلف فعالیت خود را آغاز می‌کند.

  این نامزد ریاست ‌جمهوری یازدهم با تأکید بر اینکه اگر بتوانیم رونق اقتصادی را درست کنیم مشکل اقتصادی حل می‌شود، گفت: امروز در کشور، 3 میلیون و 300 هزار بیکار داریم.

  روحانی ادامه داد: برخی منابع دیگر می‌گویند 3 میلیون و 560 هزار بیکار داریم و اگر ما این تعداد را 3 میلیون و 500 هزار میلیون نفر بگیریم یا اصلاً فرض کنیم 3 میلیون نفر بیکارند، اگر این تعداد مشغول به کار شوند، هر کدام به اندازه یک میلیون به تولید خدمت کنند، درآمد کلی این 3 میلیون نفر، 3 هزار میلیارد تومان می‌شود.

  وی بر همین اساس اضافه کرد: مردم این رقم را به دلیل بروز یک فساد به خوبی به یاد دارند اما فقط فساد مربوط به آن نبود و در دادگاه وجدان مردم، خیلی‌ها باید به دادگاه بروند که چرا کاری نکردند که ما هر ماه 3 هزار میلیارد ضرر کنیم و 3 میلیون نفر بیکار شوند.

  این نامزد ریاست‌ جمهوری یازدهم با طرح این سؤال که در کدام خانواده بیکار وجود ندارد، یادآور شد: اگر دولتی با تدبیر کار می‌کرد این مشکل حل و فصل می‌شد و شاهد تحول بزرگ در کشور بودیم.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر رشد اقتصادی ما کجاست، افزود: قرار بود در چشم‌انداز 20 ساله حداقل رشد اقتصادی 8درصد باشد اما الآن حدود 3 درصد به‌طور متوسط است؛ کدام کشور در منطقه ما تورم 30 درصدی دارد؟ تورم عربستان 2.9 درصد در سال 92 بوده و ما بالای 30 درصد هستیم و مواد غذایی در 12 ماه گذشته 58 درصد با تورم مواجه بودند و دلیل آن اینست که تولید رونق نداشته است.

  روحانی با تأکید بر اینکه اگر تولید رونق یابد در بخش‌های مختلف هم بیکاری حل می‌شود و هم وقتی این مسأله افزایش یابد عرضه کالا زیاد می‌شود و در برابر تقاضا تعادل به وجود می‌آید گفت: در این صورت ناچار نمی‌شویم بنجل‌ها را از خارج وارد کنیم و برای کارگر چینی کار درست کنیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • علي

   جای تاسف داره كه بعد از اين همه سال، بعد از اين همه بدبختی، بعد از اين همه فشار و سختی و … هنوز به جای حل مشكلات واقعی و اصلی اين مملكت، دنبال محاكمه و اعدام و مجازات و … هستيد!!! آقا، جون هركی دوست داريد اول مشكلات رو حل كنيد، چرا اين جمعيت به ظاهر مذهبی فقط دنبال تنبيه و مجازاتند! آخه اين چه دردی از مردم دوا ميكنه؟! نميگم مجازات لازم نيست، ميگم الان كارهای مهمتری هست، اول مشكلات مردم رو حل كنيد، بعد هركی رو خواستيد اعدام كنيد… همين طرز فكر منفيه كه همه رو از اسلام دور كرده… خداوند اول انسان رو خلق و متولد كرد و سپس برای اون مرگ قرار داد. شما ابتدا ميريد سراغ مرگ؟!!!

  • سلماني

   آقاي دكتر! لطفا آدرسي اعلام بفرماييد آنهايي كه مانند يك موجود متهم و غير قابل اعتماد(دقيقا همان گونه كه غرب ديكته مي كرد و ادعا مي كرد) در محضر دادگاه افكار عمومي جهان!!! حاضر مي شدند و آني را كه ديكته مي شد اطاعت مي كردند و خلاصه كاري كردند كه خون شهداي هسته اي و مقاومت هاي به حق دولت و مجاهدات امثال دكتر جليلي هم نتواند باعث آن شود كه متكبران جهاني دست از ادا و ادعاهايشان كوتاه بيايند و در حريفي كه سالها پوزه شان را (درجنگ و تحريم ها و …) بر خاك ماليده بود طمع نكنند (آخر يك بار دروغهايشان مورد پذيرش ضمني -با تعطيل كردن همه فعاليت ها قرار گرفته بود- خودتان بهتر مي دانيد گرگ خون اول را كه خورد گرگ است ديگر وچيز ديگري زير زبانش مزه نمي دهد… ) و هر روز گستاخ تر با ملت ايران صحبت نكنند به كدام دادگاه مراجعه كنند؟!
   راستي مي دانيد هنوز از آن پيروزي ها سرمست هستند و زير زبانشان بدجوري مزه كرده است؟

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.