• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هاشمی: نگرانی‌هایم باقی است ولی نزد وجدان خود آسوده‌خاطرم/ دعواهای سیاسی نباید اراده مردم را متزلزل کند
  کد خبر : 1821959

  هاشمی: نگرانی‌هایم باقی است ولی نزد وجدان خود آسوده‌خاطرم/ دعواهای سیاسی نباید اراده مردم را متزلزل کند

  هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه هر چند نگرانی‌هایم باقی است ولی در نزد وجدان خود آسوده‌ خاطرم، افزود: همان زمان که اصرارها برای حضورم در انتخابات زیاد بود در پاسخ می‌گفتم تمام موانع و اسراری را که می‌دانم نمی‌توانم بازگو کنم ولی به دلیل افزایش فشارها، نخواستم فردی مستبد به رأی باشم و ثبت‌نام کردم و قصدم در مرحله اول کمک به خلق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری معظم انقلاب و در مرحله دوّم در صورت توفیق، خدمت به مردم بود.

  هاشمی: نگرانی‌هایم باقی است ولی نزد وجدان خود آسوده‌خاطرم/ دعواهای سیاسی نباید اراده مردم را متزلزل کند Reviewed by Farnaz on May 27Rating:

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نمی‌توانم اسرار مربوط به ثبت‌نامم را بازگو کنم ولی چون نخواستم شرمنده مردم باشم وارد عرصه شدم و اگر بار دیگر به گذشته برگردم، همین تصمیم را خواهم گرفت.

  به گزارش فارس، آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی «تأسیس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر قانون اسلام و مکتب اهل بیت‌ (ع) به رهبری امام راحل (ره) و حمایت روحانیت و همراهی توده‌های مردم» را «موهبتی الهی و نوعی اتمام حجت خداوند بر مردم ایران در مقطع بی ‌نظیر تاریخ تشیّع» ذکر کرد.

  وی که در دیدارهای جداگانه با تعدادی از جوانان فعال سیاسی و جمعی از اعضای شورای مرکزی هماهنگی اصلاحات سخن می گفت، افزود: با تکیه بر اصول اسلامی و حضور همه جانبه مردم و نقش پررنگ آنان در صحنه‌های مختلف، تاکنون از بحران‌ها و فراز و نشیب‌های طبیعی و تحمیلی داخلی و خارجی عبور کرده‌ایم.

  * مخالفان دیروز مبارزه بعضی مصادر را گرفته‌اند

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تحلیل آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه کسانی که در مبارزات دوران انقلاب سهمی نداشتند و حتی برخی از آنها مبارزه را حرام می‌دانستند که اسامی آنها نیز در تاریخ انقلاب محفوظ و شاخص‌ ها، حرف‌ها و مواضع آنها نیز مشخص است، امروز بعضی‌ مصادر را در دست گرفته‌اند.

  وی افزود: انقلابی‌ نماها در لباس دین و با شعارهای انقلابی درصدد ایجاد انحراف در اهداف و آرمانهای بلند امام راحل (ره) و مبانی اسلامی هستند.

  * از اقدامم راضی‌ام اما هنوز نگرانم

  وی در پاسخ به ابراز تأسف حاضران در مورد رد صلاحیت‌ها، با اشاره به خیل عظیم درخواست و تقاضاها از سوی قشرها و صنوف مختلف ظرف چند ماه گذشته از او برای حضور در انتخابات، گفت: از اقدام صحیح و صریحی که انجام دادم کاملاً راضی و خداوند را شاکرم.

  هاشمی رفسنجانی در این خصوص توضیح داد: این تصمیم را بر اساس احساس وظیفه و رعایت مصالح و منافع نظام گرفتم و اینک در نزد خداوند، تاریخ و مردم فهیم و قدرشناس ایران شرمنده نیستم و اگر یک‌بار دیگر نیز به گذشته برگردم همین تصمیم را خواهم گرفت.

  وی با بیان اینکه هر چند نگرانی‌هایم باقی است ولی در نزد  وجدان خود آسوده‌ خاطرم، افزود: همان زمان که اصرارها برای حضورم در انتخابات زیاد بود در پاسخ می‌گفتم تمام موانع و اسراری را که می‌دانم نمی‌توانم بازگو کنم ولی به دلیل افزایش فشارها، نخواستم فردی مستبد به رأی باشم و ثبت‌نام کردم و قصدم در مرحله اول کمک به خلق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری معظم انقلاب و در مرحله دوّم در صورت توفیق، خدمت به مردم بود.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح شرایط کشور و وضع نامساعد منطقه و اطراف ایران و تهدیدها و تحریم‌های خارجی اظهار داشت: کشور در شرایط کنونی نیاز به وحدت و انسجام و یکپارچگی دارد و نباید دعواهای سیاسی و جناحی به تزلزل اراده مردم بیانجامد.

  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به وضعیت کشورهای سوریه، عراق و لبنان و برنامه‌هایی که استکبار جهانی علیه کشورهای اسلامی و منطقه دارد، گفت: در حالی که آمریکا، منافقین تروریست را از لیست سیاه خارج و در کنار کاخ سفید مورد حمایت قرار می‌دهد، حزب‌الله لبنان را متهم به تروریسم می‌کند و علیه جمهوری اسلامی ایران در حال توطئه‌های جدید است.

  وی در پایان تأکید کرد: باید انقلاب و نظام اسلامی را حفظ و جلوی انحرافات را بگیریم.

  در ابتدای این دیدارها، جمعی از حاضرین با تقدیر از اقدام هاشمی رفسنجانی در اجابت درخواست گروه‌های مردمی و شخصیت‌های علمی و دینی کشور، تصمیم ایشان را شجاعانه، ایثارگرانه، ارزشمند و توأم با تدبیر و عقلانیت توصیف کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.