• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مشکلات داخلی دلیل اصلی فشار خارجی به کشور است
  کد خبر : 1821864

  غرضی :

  مشکلات داخلی دلیل اصلی فشار خارجی به کشور است

  غرضی در پاسخ به سوالی درباره برنامه هایش برای سیاست خارجی گفت: دلیل اصلی فشار خارجی به کشور مشکلات داخلی است، اگر موفق شویم دولت ضد تورم را تشکیل دهیم مشکلات داخلی حل می شود و به تبع آن مشکلات خارجی نیز حل خواهد شد

  مشکلات داخلی دلیل اصلی فشار خارجی به کشور استReviewed by Farnaz on May 27Rating:

  IMG13310657 به گزارش ايران ويج به نقل ازخبرنگار مهر محمد غرضی کاندیدای ریاست جمهوری در نشست جمعی از مهندسین مشانیر که امروز دوشنبه در ساختمان مشانیر برگزار شد گفت: در کشور ما روزی حدود 70 ملیون متر مکعب گاز مصرف می شود که فرانسوی ها برای 100 هزار متر مکعب آن 20 سال با الجزایر مزاکره می کردند تا یک قرارداد تنظیم کنند و اگر این مصرف گاز را با مصرف نفت کشور جمع کنیم تقریبا روزی حدود 7 ملیون بشکه در کشور مصرف می شود. این یعنی به ازای هر ده نفر یک بشکه نفت در روز مصرف می شود.

  وی به مصرف نفت کشور آمریکا اشاره کرد و گفت: ولی در آمریکا طوری است که به ازای هر 15 نفر یک بشکه نفت در آن کشور مصرف می شود. این مقایسه خیلی مهم است یعنی ما یک و نیم برابر آمریکا انرژی مصرف می کنیم. این تفاوت در نوع حکومت و نوع رفتار ماست.

  وی ادامه داد: الان برخی می گویند که کشور امکانات ندارد یا ارز نیست شما همین مصرف 7 ملیون بشکه نفت را حساب کنید با بشکه ای 100 دلار ببینید چقدر می شود دلار از این طریق بدست آورد.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که جمهوریت را عمیق می کنم و اسلامیت را عمق می دهم، افزود: این که جمهوریت را عمیق کنیم در اختیار دولت است و اگر رییس جمهور شوم خواهم گفت که استان ها خودشان استاندار را تعیین کنند. چون که مردم استان بهتر می توانند تشخیص بدهند چه کسی می تواند استان را بهتر اداره کند. تا به حال این اتفاق نیافتاده ما می خواهیم کار را به خود مردم واگذار کنیم.

  غرضی افزود: در مورد تهران نیز معتقدم تهران باید به 5 یا 6 استان تقسیم شود. یک نفر نمی تواند 10 ملیون نفر را اداره کند. الان از استان تهران 30 نفر به مجلس می روند از خود نماینده ها هم بپرسید اسم این 30 نفر را نمی دانند چه برسد به مردم.

  کاندیدای انتخابات در ادامه به اسلامیت جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این دولت هایی که آمده اند قانونی هستند ولی مشروع نیستند چون دست در جیب مردم کردند. از جیب مردم فقیر پول را برمی دارند میریزند در جیب اغنیا ولی دولتی که من تشکیل خواهم داد دولتی است که هزینه هایش با درآمدهایش برابر خواهد بود نیاز نیست که از جیب مردم پول بردارد.

  وی ادامه داد: ملتی که این همه اقتدار دارد و می تواند مشروطه و 22 بهمن بوجود آورد حتما می تواند دولت ضد تورم درست کند. اگر دولتی با 20 میلیون رای بیاید مقتدر نیست و تحت فشار گروه ها و اقشار سیاسی منابع ملی را هدر می دهد.

  در ادامه نشست غرضی از مهندسین حاضر خواست تا اگر چنانچه سوالی دارند مطرح کنند تا وی به آنان پاسخ دهد که از جمع حاضر فردی سوال کرد اگر  در کشور قیمت کالایی ناگهان افزایش یابد و تولید داخلی نیز به میزان کافی نباشد چه برنامه ای برای کنترل قیمت ها دارید؟ وی گفت: مثلا در مورد گوشت 5 مرتبه قیمت گوشت در ایران با قیمت جهانی برابر شده وقتی که قیمت ارز ناگهان بالا می رود مردم دیگر نمی توانند بخرند دولت دستپاچه می شود و سریع واردات را انجام می دهد و با قیمت ارزانتر کالا را به فقرا می رساند. در این حالت تولید کنندگان ضرر می کنند در حالی که این اشتباه است و هر وقت تولید به نتیجه برسد کشور هیچ وقت دچار این نابسامانی ها نمی شود. لذا هر وقت دولت در بازار دخالت کند مشکلات بیشتر می شود دولت باید خیلی عاقل باشد و کار کارشناسی انجام دهد و نباید به صورت مستقیم در بازار دخالت کند.

  وی در پاسخ به سوال یکی از افراد جمع حاضر مبنی بر این که نگاه شما به جایگاه بانوان در دولت آتی چیست گفت: بانوان را باید کمک کرد تا خودشان جایگاه خود را پیدا کنند. حضرت فاطمه (س) نیز جای خود را در کنار حضرت علی باز کرد. سئوال کننده بار دیگر پرسید: منظور من این است که شما چه فرصتی را برای بانوان فراهم می کنید که غرضی گفت: اگر فرصتی را به کسی بدهیم بعد از او خواهیم گرفت و فرد مجبور است مطابق میل فرصت دهنده رفتار کند و این می شود دستوری، ولی اگر خود بانوان سمتی را بر اساس شایستگی بگیرند دیگر کسی نمی تواند آن را بگیرد. لذا اعتقاد دارم بانوان باید خودشان فرصت ها را کسب کنند تا دیگران نتوانند این فرصت ها را از آن ها بگیرند.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا سازمان برنامه بودجه را بازخواهید گرداند یا نه گفت: من 7 یا 8 ساله بودم که سازمان برنامه بودجه وجود داشت که وظیفه این سازمان فیزیکی بود یعنی این که می گفتند این تعداد مدرسه بسازید به این تعداد خانه آب بدهید برق بدهید ولی در اصل به نظر من آن چیزی که مردم می خواهند باید برنامه شود مثلا شبکه گاز کشوری که 100 هزار نفر اشتراک نداشت الان نزدیک 22 ملیون اشتراک دارد این برنامه بر اساس نیاز مردم بود لذا برنامه ها باید بر اساس نیاز مردم طراحی شود.

  وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر این که برنامه های شما برای سیاست خارجی چیست و در صورت پیروزی چه نگاهی به دولت فعلی خواهید داشت گفت: ببینید دلیل اصلی فشار خارجی به کشور مشکلات داخلی است، اگر موفق شویم دولت ضد تورم را تشکیل دهیم مشکلات داخلی حل می شود و به تبع آن مشکلات خارجی نیز حل خواهد شد.

  غرضی در مورد تکلیفش با دولت فعلی نیز گفت: ما به پشت سر خودمان نگاه نمی کنیم آن قدر کار برای انجام دادن هست و آن قدر نتایج مثبت می توانیم بدست بیاوریم که نیازی نیست برگردیم ببینیم دولت گذشته چگونه کار کرده است. این سخن کاندیدای انتخابات با تشویق حضار همراه شد.

  در پایان مراسم یکی از حضار در مورد برنامه وی درمورد سپرده شدن پروژه ها به قرارگاه خاتم الانبیا پرسید که غرضی در جواب گفت: می دانید چطور می شود قرارگاه سازندگی بوجود می آید. وقتی یک عده ای می بینند در این پروژه ها پول های تعریف شده خیلی زیاد است می روند این پروژه ها را می گیرند برای این که یک پروژه از ابتدا 10 بار به خاطر تورم تعدیل می خورد. لذا اگر تورم وجود نداشته باشد و مناقصه ای بگذارند هیچ گاه قرارگاه خاتم برنده نمی شود چون دولتی است و نمی تواند مانند یک شرکت خصوصی برنده مناقصه ها شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.