• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بیانیه وزارت خارجه عربستان در انتقاد از سخنان معاون صالحی
  کد خبر : 1821705

  بیانیه وزارت خارجه عربستان در انتقاد از سخنان معاون صالحی

  بیانیه وزارت خارجه عربستان در انتقاد از سخنان معاون صالحی Reviewed by Farnaz on May 27Rating: وزارت خارجه عربستان در ادامه انتقادات منامه، نسبت به اظهارات یک مقام وزارت خارجه ایران درباره بحرین انتقاد کرد. به گزارش نامه به نقل از سایت روزنامه الحیات، وزارت خارجه عربستان امروز -دوشنبه- با صدور بیاینه ای اظهارات معاون…

  بیانیه وزارت خارجه عربستان در انتقاد از سخنان معاون صالحی Reviewed by Farnaz on May 27Rating:

  وزارت خارجه عربستان در ادامه انتقادات منامه، نسبت به اظهارات یک مقام وزارت خارجه ایران درباره بحرین انتقاد کرد.

  به گزارش نامه به نقل از سایت روزنامه الحیات، وزارت خارجه عربستان امروز -دوشنبه- با صدور بیاینه ای اظهارات معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران در خصوص بحرین را محکوم و آن را دخالتی غیرقابل قبول در امور داخلی یک کشور عربی خواند.

  بهانه انتقادات و جار و جنجال‌های اخیر بحرین و عربستان، انتقاد معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران از حمله نیروهای امنیتی بحرین به منزل «شیخ عیسی قاسم» روحانی ارشد شیعه است که ظاهرا مقامات بحرینی و سعودی از این انتقاد ایران به شدت بر آشفته اند.

  در بیاینه وزارت خارجه عربستان آمده است: اظهارات «حسین امیر عبداللهیان» سخنانی غیرمسولانه در روابط بین المللی و منطقه ای است و با اصول سازمان ملل متحد و سازمان همکاری های اسلامی و قوانین بین المللی که همگی بر احترام به حاکیمت و استقلال کشورهای تاکید دارند، در تضاد است.

  در این بیانه تاکید و ادعا شده است: «ادامه و تکرار این تهدیدات خطرناک واستمرار تحریک سیاسی و مذهبی و رسانه ای غیرقابل قبول است و به وضوح منعکس کننده جاه طلبی های  ایران نسبت به یک کشور عربی عضو سازمان همکاری های اسلامی، اتحادیه عرب و سازمان ملل متحد، شورای همکاری خلیج فارس و جنبش عدم تعهد است و نتایج خطرناکی در قبال امنیتی و ثبات منطقه دارد و به افزایش تنش در منطقه خلیج فارس منجر می شود.»

  وزیر خارجه بحرین پیشتر نیز با ارسال نامه مشترکی به دبیر کل سازمان ملل، دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی و نیز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به سیاست های ایران در قبال کشورش انتقاد کرده و از آنها خواسته بود دخالت ایران در امور داخلی بحرین را محکوم کنند.

  بحرین از دو سال پیش تا کنون شاهد اعتراضات ضد دولتی است اما دولت منامه تا کنون با سرکوب تظاهرات کنندگان، به خواسته معترضان توجهی نکرده است.

  اتحادیه عرب پیشتر با صور بیانیه ای ضمن حمایت از بحرین آنچه را که دخالت ایران در امور داخلی این کشور خوانده بود، محکوم کرده بود.

  از نظر اتحادیه عرب حضور نیروهای نظامی سعودی در بحرین و کمک این نیروها به سرکوب معترضان اکثرا شیعه در بحرین، دخالت در امور داخلی بحرین محسوب نمی شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.