• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » رئیس جمهور تونس: ایران نباید از تبلیغ و گسترش تشیع حمایت کند
  کد خبر : 1821463

  رئیس جمهور تونس: ایران نباید از تبلیغ و گسترش تشیع حمایت کند

  ما نمی پذیریم که ایران عامل پشت صحنه هر گونه فراخوان یا فعالیتی برای تغییر مذهب به تشیع باشد یا اینکه از تشیع به عنوان وسیله ای برای ورود به کشورها استفاده شود. این موضوع را به وضوح به مقامات ایرانی گفته ایم.

  رئیس جمهور تونس: ایران نباید از تبلیغ و گسترش تشیع حمایت کند Reviewed by Farnaz on May 26Rating:

  رئیس جمهور تونس گفت که کشورش فعالیت ایران را برای تبلیغ و گسترش تشیع نمی پذیرد.

  به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، منصف المرزوقی رئیس جمهور تونس درباره رابطه کشورش با ایران گفت: ایران کشور مسلمان و دوست است. ما خو اهان رابطه ای خوب و همراه با احترام دوجانبه با ایران و سایر کشورهای دوست هستیم.

  وی افزود: ما دخالت ایران در امور داخلی تونس را نمی پذیریم. ما نمی پذیریم که ایران عامل پشت صحنه هر گونه فراخوان یا فعالیتی برای تغییر مذهب به تشیع باشد یا اینکه از تشیع به عنوان وسیله ای برای ورود به کشورها استفاده شود. این موضوع را به وضوح به مقامات ایرانی گفته ایم.

  رئیس جمهور تونس درباه حمایت ایران از دولت سوریه در بحران داخلی این کشور هم گفت: بارها درباره دیدگاه خود در زمینه سوریه با مقامات ایرانی صحبت کرده ایم. ما به مقامات ایرانی گفته ایم که امیدواریم آنها بخشی از راه حل باشند و با همه قدرت برای توقف این رنج وحشتناک ملت سوریه و خون ریزی در این کشور تلاش کنند.

  تونس برخلاف ایران معتقد است تحولات سوریه در ادامه روند انقلاب های عربی است. رئیس جمهور تونس بارها خواستار کناره گیری بشار اسد از قدرت شده است.

  ایران اما تحولات سوریه را بخشی از نقشه اسرائیل و آمریکا برای سرنگونی دولت حامی مقاومت ضداسرائیلی می داند گرچه بر پاسخگویی به مطالبات اصلاح طلبانه و دموکراتیک ملت سوریه نیز تاکید می کند.

  قبل از این روحانی ارشد دولت تونس مخالفت خود را با هر گونه اقدام تبلیغی برای گرویدن مردم این کشور به وهابیت یا تشیع اعلام کرده بود.

  همچنین مقامات لیبی، کشور همسایه تونس نیز افرادی مرتبط با سفارت ایران در طرابلس را به ارتباط با فعالیت های تبلیغ و ترویج تغییر مذهب به تشیع بازداشت کرده بود. همزمان شماری از روحانیون اسلامی در لیبی هم درباره فعالیت های تشویق به تغییر مذهب به تشیع از سوی ایران در کشورشان هشدار داده بودند.

  دولت لیبی هم همزمان محدودیت هایی برای ورود شهروندان ایرانی به این کشور اعمال کرده است.

  ایران همه این اتهامات را تکذیب می کند.

  در دیگر همسایه تونس یعنی مراکش هم، چند سال پیش از این دولت رباط با متهم کردن سفارت ایران به انجام فعالیت هایی در راستای تبلیغ تشیع، روابط دیپلماتیک با تهران را به طور کامل قطع کرد.

  در مصر مهمترین کشور شمال آفریقا هم بهانه تلاش ایران برای تبلیغ و تغییر مذهب اهل تسنن به تشیع به شدت مطرح است. مراکش، تونس، لیبی و مصر در شمال آفریقا قرار دارند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.