• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » صالح: هر ۵ روز یک بازی برگزار کردیم/ ۱۹ نفر در کادر فنی استقلال فعالیت داشتند
  کد خبر : 1821344

  ۴۰ ساعت در هوا بودیم

  صالح: هر ۵ روز یک بازی برگزار کردیم/ ۱۹ نفر در کادر فنی استقلال فعالیت داشتند

  مربی تیم فوتبال استقلال گفت: ما بطور میانگین هر ۵ روز یک بازی برگزار کردیم.

  صالح: هر ۵ روز یک بازی برگزار کردیم/ ۱۹ نفر در کادر فنی استقلال فعالیت داشتندReviewed by Farnaz on May 26Rating:

  مجید صالح در مورد برنامه‌های تیم استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر با توجه به مشکلاتی که این تیم گریبانگیرش بود عنوان کرد:‌ قلعه‌نویی از خودگذشتگی داشته که در تمام صحبت‌هایش حرفی از خودش نمی زند. در واقع تمام طراحی‌ها توسط سرمربی تیم صورت می‌گرفت من هم به عنوان یکی از افراد کادر فنی که وظایف تقسیم شده بود در اینجا مسائلی را مطرح می‌کنم.

  مجید صالح

  وی ادامه داد: ما در تیم استقلال 19 نفر در کادر فنی و مدیریت فعالیت می‌کردیم که رأس‌ آن خود امیر قلعه‌نویی بود و البته تقسیم وظایفی صورت گرفته بود.

  مربی استقلال با اشاره به فشردگی بازی‌های این تیم در فصلی که گذشت یادآور شد: ما در واقع 345 روز در مسابقات بودیم، حداقل بدنسازی را انجام دادیم که 6 هفته بود ما در 30 تیرماه اولین مسابقه رسمی خود را انجام دادیم و زمان بدنسازی ما به گونه‌ای برگزاری شد که تعدادی از بازیکنان تیم ملی و همچنین بازیکنان خارجی ما کامل حضور نداشتند. جواد نکونام هم که یک بازی بعد از آغاز مسابقات به ما پیوست.

  صالح خاطرنشان کرد: از اول تا انتهای فصل ما برنامه‌ای را طراحی کرده بودیم که آمادگی‌مان مشخص باشد. از روز اول همه چیز با برنامه پیش رفت. در منحنی که ثبت کرده‌ایم در اولین روز بدنسازی بازیکنان 4 کیلومتر دوی استقامت بدنی داشتند و در آخرین روز بدنسازی که حدود 6 هفته پس از آغاز بود بازیکنان 12کیلومتر از 800متر دویدند، این موضوع شرایط سخت و دشواری را می‌طلبد.

  مربی استقلال یادآور شد: ما در جریان مسابقات 30 تا 35 روز استراحت داشتیم و در واقع 310 روز تمرین می‌کردیم. برخی روزها هم سه جلسه تمرین داشتیم. در مجموع ما 360 جلسه تمرین در طول مسابقات برگزار کردیم که اگر میانگین آن را 70 دقیقه در نظر بگیریم 25هزار و 200 دقیقه یعنی 420 ساعت تمرین کرده‌ایم. نزدیک به 55 جلسه نیز تمرینات اختصاصی با مهاجمان و یا مدافعان داشتیم.

  وی در مورد اینکه آیا زمان کم نمی‌آوردند، تصریح کرد: ما با یک تیم کار می‌کردیم که در رأس آن امیر قلعه‌نویی بود. من شاهد بودم که اگر تمرینات ما ساعت 5 بعد از ظهر آغاز می‌شد خود قلعه‌نویی از ساعت 12 حاضر می‌شد و شب هم ساعت 10 تمرین را ترک می‌کرد.

  صالح افزود: ما در مجموع 56 مسابقه انجام دادیم که اگر این موضوع را به کل زمان رقابت‌ها تقسیم کنیم یعنی هر 5 روز یک بازی برگزار کردیم که البته در فاصله اسفندماه تا اردیبهشت هر 4 روز و یا 3.5 روز مسابقه برگزار کردیم که بیش از 40 ساعت پرواز داشتیم و این موضوع نقش آمادگی بازیکنان را بسیار پررنگ می‌کند. شما دیدید که ما تا آخرین روز از شرایط بدنی خوبی برخوردار بودیم.

  مربی استقلال با اشاره به بحث آنالیز تیم‌ها یادآور شد: ما یک گروه بزرگ آنالیزور داشتیم که در رأس آن امیر قلعه‌نویی 7-8 بار به طور متوسط فیلم تیم‌ها را می‌دیدیم. 190 حلقه فیلم ما از تیم‌ها مشاهده کردیم.

  وی در پاسخ به این سوال که  آیا خانواده شما هم همانطور که قلعه‌نویی گفته بود با شما تماس می‌کردند و اعلام می‌کردند که دیر به منزل نیایید، یادآور شد: دقیقاً همینطور بود. ما اقدامات زیادی در باشگاه استقلال انجام می‌دادیم. بیش از 90 ساعت در مورد انیمیشن تیم‌ها فعالیت کردیم، ما در دیدار مقابل ذوب‌آهن که به پیروزی دست یافتیم به همان اندازه به آنالیز پرداختیم که در دیدار مقابل سایپا شکست خوردیم. این مسائل را گفتم تا متوجه شویم استقلال چطور قهرمان لیگ برتر شد. همه افراد نسبت به کاری که به آنها سپرده شده بود تعهد داشت.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.