• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » افشای یک پرده جدید از انتخابات 88
  کد خبر : 1821250

  افشای یک پرده جدید از انتخابات 88

  «وزارت خارجه آمريکا در انتخابات سال 2009 ايران به بخش فارسي VOA دستور داده بود از ميرحسين موسوي نخست‌وزير سابق حمايت کند.»

  افشای یک پرده جدید از انتخابات 88 Reviewed by Farnaz on May 26Rating:

  کیهان نوشت: اين خبر را کنت تيمرمن از عناصر تندروي فعال در حوزه براندازي و رئيس «بنياد دفاع از دموکراسي در ايران» منتشر کرد. وي ضمن مقاله‌اي در واشنگتن‌تايمز نوشت: انتخابات در ايران يک نمايش است اما ظاهرا روي سخنان و موضع‌گيري‌هاي برخي مقامات آمريکا تاثيرگذار است.

  ريچارد آرميتاژ فوريه [بهمن] گذشته در جريان جلسه تاييد صلاحيت خود به وضوح ايران را يک «دمکراسي» خطاب کرد و در ادامه وزير دفاع جديد آمريکا چاک هگل هم اين اشتباه را تکرار کرد. اودر جلسه سنا اظهار داشت که چه مورد قبول ما باشد يا نباشد جمهوري اسلامي در ايران يک دولت منتخب و مشروع است.

  هر چند که در ادامه جلسه سناتور دمکرات ميشيگيان کارل لوين، او را مجبور به تصحيح اظهارنظر خود کرد.

  وي که از حاميان گروه‌هاي اپوزيسيون تندرو است مي‌افزايد: وزارت امور خارجه آمريکا هم همواره در اين مورد اشتباه خود را تکرار مي‌کند. در جريان مبارزات انتخاباتي «نمايش انتخابات» سال 2009 [1388]، وزارت ياد شده به بخش فارسي صداي آمريکا دستور داد تا از نخست‌وزير سابق ميرحسين موسوي حمايت کند.

  درحالي که ميرحسين موسوي تا آخر و حتي پس از رسوايي فتنه‌گران در روز عاشورا از آشوبگران وابسته به گروهک‌ها حمايت کرد، تيمرمن موسوي را متهم به عقب‌نشيني کرد.

  تيمرمن با بيان اينکه هرکس متعهد به حاکميت نباشد نمي‌تواند در جمهوري اسلامي رئيس‌جمهور شود، مي‌نويسد: نبايد درباره هاشمي رفسنجاني هم اشتباه کرد.

  وي تصريح مي‌کند: حالا ديگر وقت آن است که به اين نمايش خاتمه داد. در عوض حمايت از نمايش انتخاب رفسنجاني، آمريکا و متحدين ما بايستي تقاضا کنند که رژيم ايران طبق استانداردهايي که خودشان به طور جهاني با آن موافقت کرده‌اند انتخابات آزاد و منصفانه را برگزار کنند. شکست در برگزاري چنين انتخاباتي آزادي‌هاي ما را با خطر مواجه مي‌کند، زيرا توانايي اين رژيم براي عدم بررسي اهداف برنامه هسته‌اي آن بيشتر خواهد شد.

  وندي شرمن معاون وزيرخارجه آمريکا اخيرا با انتقاد از رد صلاحيت هاشمي و مشايي گفته بود آمريکا انتخابات ايران را آزاد و عادلانه نمي‌داند. مشابه همين مضمون از سوي جان‌کري تکرار شد با اين تفاوت که او حمله به شوراي نگهبان را نيز چاشني اظهارات خود کرد.

  يادآور مي‌شود در فتنه سال 88 مقامات آمريکايي از جمله هيلاري کلينتون و اوباما علنا از قانون‌شکني موسوي و تحريک وي به اغتشاش حمايت کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • سیمین

   موافق نیستم همانطور که آقای رفسنجانی خبر وزیر امورخارجه را ردکردند بقیه این موارد هم برای خدشه دارکردن ایشان است نمیشود گفت چون صدای امریکا کمی از فلان کس حمایت میکند آن شخص طرفدار منافع امریکا است همانطور که همه میدانیم امریکایی ها همه مسایل را خوب بررسی میکنند وسپس درمورد آن تجزیه و تحلیل میکنند و آنها خوب میدانند اگر از فلان شخص حمایت کنند ممکن است در جامعه ایران اقبالی پیدا نکند و محاسبات آنها را خراب میکند. پس شاید از روی عمد این کار را میکنندتا شخصی که از هر لحاظ شایستگی انجام امور را دارد نتواند به قدرت برسد ضمنا نا گفته نماند آقا ی هاشمی رفسنجانی این مملکت را
   همیشه از خطرات احتمالی خارجی و داخلی نجات داده اندنا گفته نماند خدمات ایشان درزمان جنگ ایران و عراق و جنگ عراق و کویت و خدمات دیگری که قبل از انقلاب انجام داده اند . ایشان مردانگی و ازخودگذشتگی کردن که برای انتخابات وارد صحنه شدند ما متاسفیم که نیستند و نمی دانیم به چه شخصی باید رای بدهیم ( تمام اطرافیان راکه سرشماری کردم به ایشان میخواستند رای بدهند. امیدوارم تا دیر نشده بگذارند به صحنه برگردد و الله فاتحه ایران را باید خواند.)

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.