• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » غرضی: اگر 55 میلیون نفر به من رای دهند، دولت ضدتورم می‌سازم
  کد خبر : 1821146

  غرضی: اگر 55 میلیون نفر به من رای دهند، دولت ضدتورم می‌سازم

  غرضی تاکید کرد: می‌خواهم دولت ضد تورم تشکیل دهم و سایر خدمات را در زیرمجموعه این کار دنبال کنم، نه در کنار تورم. می‌خواهم قدرت سیاسی امروز ملت ایران را که مورد تهاجم اروپا و آمریکا قرار گرفته ارتقا دهم و کشور و ملت ایران سربلند‌تر از شرایط موجود باشند.

  غرضی: اگر 55 میلیون نفر به من رای دهند، دولت ضدتورم می‌سازم Reviewed by Farnaz on May 26Rating:

  سیدمحمد غرضی گفت: شعار من 1+55 میلیون (واجد حق رای) است و روش من در اداره کشور این است که اشتغال‌ بوجود آورم که بتواند تورم را متوقف و پس از آن منفی کند.

   

  به گزارش ایسنا، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری که در برنامه انتخاب ایرانی در شبکه جام‌جم به پرسش‌های ایرانیان خارج از کشور پاسخ می‌داد، خاطرنشان کرد: ظرف 10 سال گذشته هر دولتی که روی کارآمده کشور را با تورم اداره کرده است. این کار مشکلات زیادی دارد و کشور را به سمتی می‌برد که قدرت سیاسی دائم در مقابل مردم بدهکار می‌شود.

   

  وی ادامه داد: ملت ایران در 10 سال گذشته با تورم زندگی کرده است. شعار من 1+55 میلیون است. 55 میلیون نفر می‌توانند به این شعار رای دهند زیرا هیچ‌کس مخالف دولت ضد تورم نیست.

   

  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه “باید کاری انجام دهیم که همه مردم را بتواند دور آن جمع کند”، تاکید کرد: برای تحقق شعارم هر کاری که بتوانم انجام می‌دهم. انقلاب اسلامی 98.2 درصد رای داشت اما الان ما از این میزان نزول کرده‌ایم و باید آن را به همان میزان بالای اولیه برگردانیم.

   

  غرضی در برابر این پرسش که “هدف اصلی شما برای کاندیدا شدن در انتخابات چیست؟”، با اشاره به سابقه فعالیتهای اجرایی و سیاسی خود پاسخ داد: ظرف 60 سال زندگی سیاسی‌ام همیشه در بستر مادی، فکر و فعالیت کرده‌ام و همیشه پاسخی با بستر مادی داده‌ام. اینکه چه اندازه کار در حوزه ارائه تسهیلات بیشتر انجام داده‌ام. حرف اصلی من با ملت، تشکیل دولت ضد تورم است. اگر 55 میلیون نفر با من هماهنگ شوند و روند کار را کنترل کنیم می‌توان تغییراتی ایجاد کرد.

   

  وی با بیان اینکه “من اقتصاد کشور را به خوبی می‌شناسم”، افزود: زمان جنگ وقتی وزیر نفت شدم گفتم برای گازرسانی نیاز به پول داریم، گفتند به دلیل جنگ، پولی نیست. به مردم گفتم کمک کنید که گازرسانی کنیم و مردم هم کمک کردند و گازکشی‌ها به صورت گسترده انجام شد. من از مردم کمک خواستم و انجام شد و زندگی مردم از طریق این خدمت آسان شد.

   

  غرضی تاکید کرد: می‌خواهم دولت ضد تورم تشکیل دهم و سایر خدمات را در زیرمجموعه این کار دنبال کنم، نه در کنار تورم. می‌خواهم قدرت سیاسی امروز ملت ایران را که مورد تهاجم اروپا و آمریکا قرار گرفته ارتقا دهم و کشور و ملت ایران سربلند‌تر از شرایط موجود باشند.

   

  وی در پاسخ به این پرسش که “آیا برنامه متفاوتی برای توسعه کشور دارید؟” گفت: سیاست و اقتصاد به طور مطلق معنا ندارد و اعتقاد به زندگی بهتر، سیاست داخلی و خارجی دولت من را شکل می‌دهد. برنامه‌ها باید مبنایی مستحکم داشته باشند و اول سنگ بنای آن گذاشته شود. زندگی مردم نباید تحت تاثیر بازار باشد. باید پولمان ارزشمند باشد که قیمت اجناس مرتبا افزایش نیابد.

   

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین درباره حضور زنان در جامعه گفت: حضور زنان، جوانان، توانایی‌های سیاسی و احزاب، همه‌ نتایج انسجام اداری، سیاسی و اقتصادی جامعه است. اینکه صرفا در برخی حوزه‌های اشتغال زنان را ترجیح دهیم، پایدار نیست، بلکه پایداری در این است که اقتصاد کارآمدی داشته باشیم تا آنها بسته به این اقتصاد، پشتیبانی قوی داشته باشند. باید پشتوانه اجتماعی قوی به کسانی داد که بتوانند با هزینه خود در جامعه حضور داشته باشند. اگر صرفا با کمک دولت، اقشاری توانمند‌تر شوند، درست نیست زیرا وقتی کمک دولت از بین رود، این مساله از بین می‌رود.

   

  وی همچنین درباره برنامه‌اش برای موضوع هسته‌یی ایران گفت: ایران این موضوع را بر اساس قوانین سازمان ملل و مقررات بین‌المللی دنبال کرده است. این علم در ایران بومی شده است. امروز موضوع انرژی اتمی ایران مساله فنی نیست بلکه سیاسی شده و مربوط به رابطه ایران و آمریکاست. آمریکایی‌ها مدعی هستند که ما بمب می‌سازیم. می‌خواهم یک حرف سیاسی خطرناک بزنم؛ در واقع باید گفت آنها می‌خواهند مساله‌ای را به ما تحمیل کنند که تا وقتی بمب نداشته باشید از شر ما راحت نمی‌شوید. دشمنان ما به ما می‌گویند اگر می‌خواهید جلوی ما بایستید باید بمب اتم بسازید. ما نمی‌خواهیم بمب اتم بسازیم ولی دشمنان می‌گویند شما باید کتک بخورید برای آنچه که شاید بسازید. باید در نظر داشت که طبق مسائل شرعی و اخلاقی ما این کار را انجام نمی‌دهیم و با آن مخالفیم.

   

  غرضی اضافه کرد: به آمریکایی‌ها می‌گویم هرچه فشار آورید، وحدت مردم بیشتر می‌شود. ما با شما مذاکره نمی‌کنیم بلکه آنچه که بین ما وجود دارد تعامل است. امکان ندارد ملت ایران زیر سلطه بروند و این را در طول تاریخ خود بارها نشان داده است.

   

  وی همچنین درباره برنامه‌هایش برای مطالبات ایرانیان خارج از کشور نیز گفت: عزت ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان داخل کشور هیچ فرقی نمی‌کند. عزت همه ایرانیان مربوط به حاکمیت و اقتدار ملی است و در این مسیر باید ارزش پول ملی حفظ شود.

   

  وزیر نفت دوران جنگ با انتقاد از واردات گسترده برخی کالاها به کشور اظهار کرد: اینها ضد تخصص، ضد سرمایه‌ و اقتدار و حاکمیت ملی است. باید پول ملی را تثبیت کنیم.

   

  وی همچنین رشد ارزش سهام در مواردی را، بدون اتکا به ایده‌های درست اقتصادی دانست و گفت: روش‌های غیرعقلی و مصنوعی عزت و افتخار را تامین نمی‌کند. اولین اقدام من این است که مانع رشد تورم شوم. در واقع علت تورم این است که دولت بیش از درآمدش هزینه می‌کند. به ایرانیان می‌گویم که اگر 55 میلیون به من رای دهند، دولت ضدتورم می‌سازم، بعد مردم می‌توانند برنامه‌های من را دنبال کنند. اما اگر بخواهند به فرد دیگری که مثلا می‌خواهد به مسائل فرهنگی یا جوانان رسیدگی کند رای دهند، بدانند که دوباره دولتی همراه با تورم خواهیم داشت و در این حالت دولت در واقع دست در جیب آنها کرده است.

   

  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت که درباره فرهنگ نیز نگرانی ندارد، زیرا فرهنگ ایران در طول سالیان سال حفظ شده و فرهنگهای تزریقی تاثیری بر فرهنگ کهن ایرانی ندارد و نگران تحمیل فرهنگ‌ها نیست.

   

  وی درباره برنامه‌اش در زمینه اشتغال‌زایی برای دانشجویان فارغ‌التحصیل نیز تاکید کرد: مشکل اصلی این است که ارزش پول ملی ما کم شده و اگر تورم کنترل شود، می‌توان از تخصص این افراد استفاده کرد. ان‌شاءالله با دولت ضد تورم پاسخ همه را می‌دهم.

   

  غرضی درباره سیاست دولت احتمالی خود درباره مذاکره با آمریکا نیز گفت: ما با آمریکا مذاکره نداریم بلکه تعامل داریم. با هیچ‌کس خواهان جنگ نیستیم اما در مقابل کسانی که برای منافع و پول ما نقشه کشیدند، مقاومت می‌کنیم. عمر سیاسی دولت طرفدار قدرتهای خارجی در ایران بسیار کم است بخصوص که ملت امروز آگاهی‌های وسیعی دارد. سیاست ما ایستادگی در مقابل دخالت‌های خارجی، دفاع از کشور و مقابله با تجاوز است.

   

  وی همچنین، درباره برنامه خود برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش اظهار کرد: نظام آموزشی ما باید به سمت ایجاد اشتغال متحول شود، نه اینکه فرد تازه در سن 30 سالگی بخواهد وارد بازار کار شود. این شرایط تورم‌زا است.

   

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان از مردم خواست که اگر با دیدگاههایش مخالفند، او را مطلع و هدایت کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.