• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » محسن رضایی: 6 ماهه تورم را حل می‌کنم / هاشمی رقیب خوبی برایم بود
  کد خبر : 1820959

  محسن رضایی: 6 ماهه تورم را حل می‌کنم / هاشمی رقیب خوبی برایم بود

  وی همچنین در ارزیابی خود از عملکرد شورای نگهبان در خصوص عدم احراز صلاحیت برخی کاندیداها اظهار کرد: کسی که صلاحیتش احراز نشده و به قانون نیز تمکین کرده است باید مورد توجه مسئولان قرارگیرد و تخریب کسی به مصلحت کشور نیست.

  محسن رضایی: 6 ماهه تورم را حل می‌کنم / هاشمی رقیب خوبی برایم بود Reviewed by Farnaz on May 25Rating:

  یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، مهار تورم را از برنامه‌های اولویت‌دار دولت خود عنوان کرد و قول داد که از اوایل مهر و با روی کار آمدن دولت یازدهم تا پایان سال و فقط ظرف 6 ماه، تورم را مهار خواهد کرد تا مردم از ناحیه گرانی اذیت نشوند.

  به گزارش ایسنا، محسن رضایی در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه‌های دولت خود در خصوص تثبیت ارزش پول ملی نیز گفت: این مهم با کنترل گرانی محقق خواهد شد. هر چه قدر گرانی بیشتر شود، پول ملی بیشتر سقوط خواهد کرد.

  وی گسترش صادرات غیر نفتی به خصوص در استانهای اردبیل و آذربایجان غربی و شرقی، گسترش بازارهای مرزی و رفع موانع گمرکی را از جمله راهکارهایی عنوان کرد که می توان با اتخاذ آنها، ریال را به اوج قدرت رساند.

  وی در خصوص رویکرد دولت احتمالی خود در سیاست خارجی نیز اظهار کرد: در سیاست خارجی مبنای جدیدی اتخاذ خواهم کرد و این روند جدید به منزله تغییر در اصول و چارچوب کلان کشور نیست بلکه دیپلماسی را تغییر خواهم داد.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا هم‌اکنون در مذاکرات هسته‌ای به دنبال وقت‌کشی است، خاطرنشان کرد: سعی دارم در دولت خودم در جریان مذاکرات آمریکا را بر سر دو راهی قرار دهم تا صداقتشان برایمان روشن شود.

  رضایی با اشاره به اینکه آمریکا هم اکنون در یک حلقه مه‌آلود سعی دارد بر سر مردم کلاه بگذارد، تاکید کرد: باید مشخص شود که حرف حساب آمریکا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران چیست، چرا که ایران بارها به صراحت گفته است انرژی هسته‌ای را برای بمب هسته‌ای نمی‌خواهد.

  وی ادامه داد: آمریکا از ایران قدرتمندی که پشت میز مذاکره بنشیند هراس دارد و من سعی دارم با تقویت مواضع ایران و با حفظ منافع ملی در مذاکرات 5+1 حاضر شویم.

  رضایی با بیان اینکه پیشرفت با مقاومت و ایستادگی سیاسی به همراه پیشرفت اقتصادی و فرهنگی تامین می‌شود، تصریح کرد: هر دولتی که یکی از اینها را منها کرده است، صدمات جبران‌ناپذیری به کشور وارد کرده است.

  وی ادامه داد: دکترین من در سیاست خارجی ایستادگی سیاسی به همراه پیشروی اقتصادی و فرهنگی است و با اتخاذ این سیاست به ماجراجویی و انفعال در عرصه سیاسی دچار نخواهیم شد.

  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره کابینه خود نیز گفت: از همه افراد کارآمد دولت‌های گذشته که معتقد به ولایت و نظام هستند در کابینه خود استفاده خواهم کرد و توجه من بیشتر به نسل سوم و چهارم انقلاب خواهد بود.

  وی همچنین در ارزیابی خود از عملکرد شورای نگهبان در خصوص عدم احراز صلاحیت برخی کاندیداها اظهار کرد: کسی که صلاحیتش احراز نشده و به قانون نیز تمکین کرده است باید مورد توجه مسئولان قرارگیرد و تخریب کسی به مصلحت کشور نیست.

  رضایی در خصوص احراز نشدن صلاحیت هاشمی به طور خاص گفت: اگر هاشمی در این دوره از انتخابات حضور داشت رقیب خوبی برای من محسوب می‌شد اما بارها اعلام کرده‌ام که رقیب اصلی من فقر، بیماری و گرانی است.

  وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران گفت: ظرفیت ایجاد 5 میلیون کسب و کار خانگی در کشور وجود دارد و مطالعات نشان می‌دهد چه در شهرهای بزرگ و چه در شهرهای کوچک استعداد اینکه در خانه‌ها کسب و کار راه اندازی شود، هست.

  وی با بیان اینکه تجربه کشورهای جنوب شرق و ظرفیت و سابقه اقتصادی ایران در اجرای طرح کسب و کار خانگی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: بانوان و دانشجویان تازه فارغ‌التحصیل در اولویت این طرح قرار دارند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص نحوه اعطای وام در این طرح نیز گفت: وام‌هایی که پرداخت می‌شود جنبه قرض‌الحسنه خواهد داشت.

  وی با بیان اینکه برای اجرای موفق این طرح، ارزیابی و آموزش کارآفرینی به مشمولان در نظر گرفته شده است، گفت: در وهله اول 20 شغل اعم از آی تی و هنرهای دستی و باغداری در نظر گرفته شده است تا افراد بر اساس توانایی‌هایشان آموزش لازم را ببینند.

  رضایی دیگر مراحل اجرای این طرح را راه‌اندازی بنگاه‌هایی عنوان کرد که مسئول ارائه مواد اولیه این طرح در درب منازل هستند و خرید محصولات تولید شده را بر عهده دارند.

  وی چهارمین مرحله طرح کسب و کار خانگی را ایجاد کلینیک‌های کارآفرینی عنوان کرد که در شهرهای کوچک اجرا خواهد شد.

  رضایی همچنین از اجرای طرح یارانه سبز خبر داد و افزود: این یارانه ویژه کشاورزان و به منظور رونق کسب و کار و صنعت بخش کشاورزی است.

  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: از اهداف یارانه سبز، مکانیزه کردن کشاورزی، اصلاح بذر و خاک، بیمه کردن محصولات زراعی و کشاورزی و همچنین قدرت بخشیدن به صنایع تولیدی برای افزایش درآمد زارعان است.

  وی گفت: 50 درصد از این یارانه به صورت جبرانی و بلاعوض و 50 درصد دیگر با وام دادن به کشاورزان و برای تعدیل قیمت‌های کالایی که دولت مانند گندم از زارعان می‌خرد، اختصاص می‌یابد تا در تولید محصولات کشاورزی که امنیت غذایی کشور به آن بستگی دارد، هزینه ‌شود.

  رضایی با بیان اینکه امنیت غذایی به اندازه مرزها مهم است، گفت: خانواده‌ها باید مطمئن باشند برای پنج سال آینده مشکلی در تامین مواد غذایی و کشاورزی ندارند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: حفظ امنیت غذایی در سال‌های آینده برای ما یک مسئله استراتژیک و راهبردی است و یارانه سبز تنها به بخش کشاورزی داده می‌شود و در راستای جبران یارانه‌های فعلی است.

  این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در ادامه به حل مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاست خارجی در دولت خود اشاره کرد و گفت: باید آرامش به خانواده‌ها برگردد و در کشور ثبات به وجود آید. تلاش ما بر این است که با برنامه و مدیریت قوی، دولت فراگیر جامعه امید را در کشور شکل دهیم.

  وی با مهم توصیف کردن بخش اقتصادی کشور به منظور رفاه و زندگی مردم اظهار کرد: عدم توازن و بی‌توجهی به این بخش‌ها باعث بیکاری، فقر و معضلات می‌شود.

  رضایی همچنین طی سخنانی در جمع مردم تبریز در محله اخمقیه تصریح کرد: ایران فقط تهران نیست بلکه آذربایجان نیز از ایران است، اندیشه و اخمقیه هم از ایران است و باید با یک نگاه یکسان همه ایران را ببینیم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اینکه یک عده نورچشمی باشند و یک عده نیز درست در حاشیه تبریز این محرومیت را داشته باشند، غصه‌ام می‌گیرد. این همه جنگ کردیم تا عدالت را در کشور اجرا کنیم.

  وی با بیان اینکه تا رسیدن به زندگی مطلوب فاصله داریم، گفت: اینکه یک عده در تامین امنیت کشور سهیم باشند و یک عده نیز ثروت کشور را در دست گیرند خلاف عدالت است و این امر فاصله طبقاتی را تشدید می‌کند.

  وی با اشاره به گرانی‌های اخیر گفت: گرانی باعث تنزل ارزش پولی ملی شده است بطوریکه هم‌اکنون 45 هزار تومان معادل 15 هزار تومان خرداد سال گذشته است و 30 هزار تومان آن را آب برده است.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از بیکاری و گرانی بعنوان فشارهایی یاد کرد که هم‌اکنون زندگی مردم کشور را تهدید می‌کند و گفت: اینکه وارد عرصه انتخابات شدم برای این است که نمی‌خواهم دوباره خرمشهر سقوط کند، نمی‌خواهم کشورم زیر این فشارها باشد، این فشارها کمتر از فشار جنگ نیست.

  وی با تاکید بر اینکه بیکاری و گرانی قابل حل است، گفت: کارشناس، جوانان با غیرت، زمین مستعد، نفت و گاز داریم اما مشکل ما نحوه مدیریت منابع کشور است. شکل اداره کشور درست نیست.

  رضایی با بیان اینکه دولتهای پیشین، بیشتر دولت ثروت خرج‌کن بودند و با فروش نفت برای خود درآمد ایجاد می‌کردند، گفت: در کشور باید ثروت تولید شود.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: دولت نمی‌تواند منهای حضور مردم ثروت ایجاد کند و تولید ثروت باید توسط مردم باشد. دولت باید پشت سر مردم حرکت کند.

  وی اجرای طرح کسب و کار خانگی را بهترین راهکار برای تولید ثروت در کشور عنوان کرد و افزود: اگر 77 میلیون چشمه ولو با آب کم شروع به جوشش کند، اقیانوس بزرگ ایجاد می‌شود. ژاپنی‌ها و چینی‌ها همین کار را کردند که در هر خانه یک چشمه ایجاد کردند.

  رضایی اعطای یارانه سبز را از دیگر برنامه‌های دولت خود خواند و افزود: این برنامه با تمرکز بر حمایت از صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی، مکانیزه کردن کشاورزی تحولی در کشاورزی اجرا خواهد کرد.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هم‌اکنون در هر هکتار زیر 2 تن گندم دیم برداشت می‌شود، در حالی که در دنیا در هر هکتار بالای 3 و 4 تن برداشت گندم صورت می‌گیرد، یادآور شد: زراعت و کشاورزی ما همانند 50 و 70 سال قبل در دنیا حرکت می‌کند و معلوم است که درآمد ناچیزی عاید کشاورزان شده و باعث بی‌رغبتی آنها به ادامه فعالیت در این عرصه می‌شود.

  وی مهمترین برنامه خود را حل مشکلات اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: 20 سال است که اقتصاد کشور را مطالعه می‌کنم. بعد از جنگ، متوجه شدم که جنگ دیگر نظامی نخواهد بود و دشمن سعی خواهد داشت اقتصاد کشور را مورد هجمه قرار دهد.

  رضایی با یادآوری اینکه در سه دولت قبلی، سعی کردم در انتخابات حاضر نشوم و در انتخابات 84 نیز آمدم ولی کنار کشیدم تا نگویند خرمشهر را آزاد کردند و هم‌اکنون برای مطالبه آمده‌اند، گفت: دیگر صبر نمی‌توان کرد؛ چرا که بعضا تصمیم‌گیری‌های غلطی در کشور است که زیان آن بیشتر از تحریم‌های خارجی است.

  وی با بیان اینکه هم اکنون زمان سعی و خطا گذشته و باید با اطمینان نسبت به آینده حرکت کرد، گفت: امروز زمان شعار دادن تمام شده است. باید با برنامه کارشناسی، علمی و مورد صحه متخصصان و با قدرت اجرایی بر مشکلات فائق آییم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نقطه شروع حل مشکلات جامعه را رفع هرگونه تبعیض در جامعه عنوان کرد و افزود: 50 درصد اعتبارات وام های کشور در تهران است. حال اگر ایالتهای اقتصادی اجرا شوند، درآمد و سرمایه مردم به خود آنها اختصاص خواهد یافت.

  وی در خصوص ادامه طرح هدفمندی یارانه‌ها در دولت احتمالی خود نیز گفت: پرداخت یارانه 45 هزار تومان را باید حفظ کرد چرا که تعهد دولت قبلی است و درست نیست تعهدات دولت قبلی زیر سوال برود.

  وی ادامه داد: مرحله دوم هدفمندی یارانه ها نیز 65 هزار تومان است که با اجرای فرمولی به صورت درآمدی و تولیدی به شکل غیر تورمی پرداخت خواهد شد.

  وی با بیان اینکه هم‌اکنون 45 میلیون نفر از جمعیت کشور سهام عدالت دریافت کرده‌اند، گفت: متاسفانه سهام عدالت بدلیل اینکه قابلیت خرید و فروش ندارد و در گرو دولت است، کاربرد چندانی ندارد.

  وی یادآور شد: سعی دارم در دولت احتمالی خودم خرید و فروش اوراق سهام عدالت را آزاد کنم و با بخشش مابقی طلب دولت در سهام عدالت، اولین شیرینی دولت خودم را به مردم بدهم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.