• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احمدی نژاد: همه کارهای ما برای حاکمیت امام عصر(عج) است
  کد خبر : 1820651

  احمدی نژاد: همه کارهای ما برای حاکمیت امام عصر(عج) است

  احمدی نژاد: همه کارهای ما برای حاکمیت امام عصر(عج) است Reviewed by Farnaz on May 25Rating: رئیس جمهوری در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد معشوره گفت: همه کارهای ما برای حاکمیت امام عصر(عج) است. به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، دکتر محمود احمدی نژاد دقایقی قبل در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد معشوره…

  احمدی نژاد: همه کارهای ما برای حاکمیت امام عصر(عج) است Reviewed by Farnaz on May 25Rating:

  رئیس جمهوری در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد معشوره گفت: همه کارهای ما برای حاکمیت امام عصر(عج) است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، دکتر محمود احمدی نژاد دقایقی قبل در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد معشوره در لرستان در سخنانی کوتاه اظهار داشت: برای من یک افتخار است که در بین مردم سلحشور لرستان حضور پیدا کرده ام و باز هم خدا را شاکرم که این حضور مقارن با شروع یک سد بسیار بزرگ بوده است.

  وی ادامه داد: سد معشوره از جمله پروژه هایی است که آثار عمرانی و اقتصادی فراوانی برای مردم این استان به دنبال خواهد داشت.

  رئیس جمهوری همچنین با اشاره به قرارگیری در ایام ماه مبارک رجب بیان داشت: رجب ماه ولایت است، ماه خداست و امام ما یعنی امام عصر(عج) حاضر و ناظر برتمام اعمال ما بوده و واسطه فیض خدا برای هدایت همه بشریت است.

  احمدی نژاد یادآور شد: همه کارهای ما به نام امام عصر، به یاد او، برای او و در راستای حاکمیت ایشان است.

  وی در پایان سخنان خود با اشاره به آغاز عملیات اجرایی سد معشوره عنوان کرد: امیدواریم آغاز عملیات اجرایی این سد جلوه ای باشد برای ملت ایران برای رسیدن به عدالت و سرافرازی و انشاء الله همه با هم با ذکر نام امام عصر(عج) آغاز عملیات اجرایی سد را داریم.

  بنابراین گزارش عملیات اجرایی سد معشوره به عنوان سدی با قابلیت ذخیره یک میلیارد و 600 میلیون مترمکعب امروز با حضور رئیس جمهوری در شهرستان دلفان و حل تنگه گاوشمار آغاز شد.

  سد بتنی دو قوسی تنگ معشوره بر روی رودخانه کشکان در استان لرستان واقع شده و موقعیت ساختگاه این سد در حدود یک کیلومتر پایین تر از محل تلاقی دو شاخه تشکیل دهنده کشکان یعنی کاکارضا و چم زکریا است.

  موقعیت جغرافیایی این محل برابر 47 درجه و 50 دقیقه طول شرقی و 33 درجه و 48 دقیقه عرض شمالی است. این ساختگاه در 90 کیلومتری غرب شهر خرم آباد، 40 کیلومتری جنوب شهر نورآباد و در 45 کیلومتری شمال شهر کوهدشت واقع شده است.

  سد و نیروگاه تنگ معشوره با هدف تولید انرژی برق آبی، کنترل و جمع آوری سیلابها و روان آبهای سطحی رودخانه و تامین آب کشاورزی مورد نیاز دشت های اراضی منطقه احداث خواهد شد.

  این سد به ارتفاع 114 متر از پی و با طول تاج 350 متر در لرستان احداث خواهد شد. تراز تاج سد یک هزار و 384 متر از سطح دریا و تراز نرمال آب مخزن یک هزار و 376 متر از سطح دریا است.

  مطابق پیش بینی های انجام شده در دوران اوج کاری بیش از 500 نفر در سایت سد و بیش از 800 نفر در نیروگاه مشغول بکار خواهند شد. تکمیل این پروژه ضمن آبی کردن 36 هزار هکتار از اراضی منطقه زمینه ایجاد 12 هزار شغل را فراهم خواهد کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.