• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » ماجدی: هواداران نگران هستند تیم بپاشد
  کد خبر : 1820274

  وقتی از مالزی برگشتم جواد دیگری را دیدم

  ماجدی: هواداران نگران هستند تیم بپاشد

  سرپرست تیم استقلال گفت:نکونام یک استقلالی واقعی است و امسال عصای دست تیم بود.

  ماجدی: هواداران نگران هستند تیم بپاشد Reviewed by Farnaz on May 24Rating:

  میرشاد ماجدی درباره اظهارات غیرمنتظره برخی بازیکنان استقلال پس از بازی چهارشنبه مقابل الشباب توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می آید.

   استقلال

  *استقلال قهرمان لیگ برتر شد و به جمع 8 تیم برتر آسیا راه یافت.مشکل چیست که در این شرایط بازیکنان چنین اظهاراتی را بیان کردند؟

  قبل از هر چیز باید بگویم من واقعا نمی دانستم برخی بازیکنان قرار است اینگونه اظهارنظر کنند و اگر می دانستم حتما به عنوان یک برادر از آنها خواهش می کردم حرفهایشان را پس از چند روز استراحت بیان کنند تا کام هواداران تلخ نشود.شخصا معتقدم بازیکنان استقلال فشار زیادی را در این فصل متحمل شدند و واقعا شرایط دشواری را تحمل کردند اما به نظرم اگر یکی،دو روز می گذشت می شد همین حرفها را در آرامش زد.از چهارشنبه هر جا می روم،می بینم هواداران نگران هستند و حق هم دارند.آنها نگران این هستند که خدای ناکرده استقلال از هم بپاشد که این خیلی حیف است.

  *استقلال 22 سال قبل در چنین روزهایی قهرمان آسیا شد.خود شما هم در آن تیم بازی می کردید.چطور آن زمان پس از موفقیت ها،همه اعضا تیم شاد بودند اما امروز چنین نیست؟

  نکته اصلی همین جاست.ما یک بحثی داریم به نام حرفه ای شدن فوتبال.در فوتبال ما این واژه درست معنا نشده است.من معتقدم وقتی قرار است باشگاهی به بزرگی استقلال نماینده ایران باشد باید به دید ملی به آن نگاه شود.این فشاری که به تیم در این فصل آمد به خاطر مشکلات مالی و خزانه خالی بود.آن زمان که ما بازی می کردیم بحث پول اصلا مقوله جدی در فوتبال نبود و رفاقت حرف اصلی را می زد.به تهران که آمدیم یک جشن کوچک با چند بازیکن تیم گرفتیم که یک هوادار نفری 20 هزار تومان هم به برخی از بازیکنان پاداش داد.یادم هست ناصر عباسی با جاسوییچی هایی که آن موقع مدرن بودند،رقص نور راه انداخته بود و اینطوری ما جشن قهرمانی آن هم در آسیا را گرفتیم.آن زمان کمبودهای مالی اگرچه فشار می آورد اما ویران کننده نبود.

  *مشکلات مالی درست اما بازیکنی در قواره جواد نکونام حرفهایی می زند که اصلا ارتباطی با بحث مالی ندارد.

  کدام حرف جواد را می گویید؟

  *اینکه بیان می کند برای گرفتن پول به بهمانی نزدیک شویم یا برای نزدیک شدن به مربی به فلانی نزدیک شویم.

  من این را نمی دانم که جواد درباره چه کسی صحبت کرده است.فکر می کنم بهتر است خود جواد شفاف بیان کند منظورش چه کسی است.مثلا کاش شفاف بیان کند منظورش از این حرفها شخص میرشاد ماجدی است.هر چند من وقتی از مالزی برگشتم جواد دیگری را دیدم.

  *چطور؟

  واقعیت این است که پیش از بازی برگشت با الشباب متوجه شدم او خیلی ناراحت است و به قولی توی خودش است.در طول فصل ندیده بودم که جواد این قدر ناراحت باشد.صدایش کردم و پرسیدم اتفاقی افتاده است؟یک سری صحبت ها کرد.سعی کردم او را آرام کنم.حتی همانجا هم بیان کرد که  دیگر نمی خواهد بماند.واقعا ناراحت بود.نمی دانم؛شاید تصمیمش را گرفته بود.

  *پاسخ شما چه بود؟

  ببینید من جواد را در فوتبالمان یکی از چهره های ماندگار می دانم.او سالها در اسپانیا بازی کرد و به مناسبات فوتبال روز دنیا عادت دارد اما ادبیات و روش فوتبال ما با کشوری مثل:اسپانیا تفاوت زیادی دارد.مشکل از فوتبال ماست و نه از تفکرات جواد.یک بحث دیگر را هم باید بیان کنم و آن اینکه قلعه نوعی هیچ وقت در طول دوران مربیگری اش باج نداده است.اصلا نمی توانم قبول کنم که فردی در تیم یا نزدیک تیم باشد که امیر قلعه نوعی را تحت تاثیر قرار بدهد.او مشورت پذیر است ولی باج نمی دهد.

  *نکته اینجاست که حدود دو ماه پیش،ایمان موسوی هم صحبت های مشابه امروز جواد نکونام را مطرح کرده بود.

  من همان زمان که فکر می کنم پس از بازی برگشت استقلال با نفت تهران بود ایمان موسوی را خواستم و از او سوال کردم منظورت از این حرفها چیست.بگو هر چیزی هست من به عنوان سرپرست تیم پیگیری می کنم.عصبی بود.گفت یک سری مسائل هست که بعدا می گویم.چند روز گذشت ولی به مراجعه نکرد.دوباره او را خواستم و سوال کردم که گفت آقا حل شد و دیگر مشکلی نیست.خب وقتی بازیکن حرفی از روی عصبانیت می زند و بعد می گوید حل شده است من دیگر باید چه بگویم؟البته بحث جواد با سالها تجربه و پختگی با بازیکن جوانی مثل ایمان موسوی فرق می کند.به نظرم باید حرفهای جواد را تحلیل کنیم و ببینیم منظورش چه بوده است.او یک استقلالی واقعی است و امسال عصای دست تیم بود.

  *فصل تمام شد.می خواهید برای فصل جدید در استقلال بمانید؟

  بستگی به نظر مدیرعامل و سرمربی دارد.من نمی توانم در این باره نظر بدهم.باید صحبت کنیم اما به طور حتم هر جایی باشم یک استقلالی باقی خواهم ماند.سعی کردم در این فصل تجاربی که داشتم را به استقلال منتقل کنم. واقعا روزها و شب های دشواری بود.خدا را شکر می کنم که آخرش به قهرمانی انجامید.هواداران شاد شدند و این اهمیت داشت.مشکلات زیادی هم داشتیم.جدا از مشکل مالی بحث های دیگری هم بود که باز نشدند و هرگز هم باز نخواهند شد.فقط یک نکته بگویم و اینکه استقلال برای فصل آتی و آماده کردن تیم وقتی ندارد.باید سریع شروع کرد تا تیم به سرعت آماده شود.

  منبع: اوج
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.