• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عضو اسبق فقهای شورای نگهبان : معتقدم تعیین صلاحیت کاندیداها نباید با شورای نگهبان باشد
  کد خبر : 1820226

  عضو اسبق فقهای شورای نگهبان : معتقدم تعیین صلاحیت کاندیداها نباید با شورای نگهبان باشد

  دکتر رسول جعفریان در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین، مطالب جالبی را درباره کتاب هایی که به تازگی خوانده، نوشته است.

  عضو اسبق فقهای شورای نگهبان : معتقدم تعیین صلاحیت کاندیداها نباید با شورای نگهبان باشد Reviewed by Farnaz on May 24Rating:

  11-4-22-154814_mg_6596استاد تاریخ دانشگاه تهران در آغاز مطلبش نوشته است:
  «سالها پیش کتاب زن در شاهنامه اثر بنی صدر را دیدم. شگفت زده بودم که این چه کتابی از بنی صدر است. تا این که هفته قبل که در منزل آقای غلامرضا سحاب بودیم، آقای دکتر صفی نژاد هم حضور داشت. وی گفت که یک زن فرنگی به ایران آمد و همسر آقای جمشید بهنام که در موسسه مطالعات اجتماعی در تهران بود شد و پایان نامه در باره زن در شاهنامه نوشت و از ایران رفت. سه نسخه از این پایان نامه آماده شده بود که روی میز دکتر صدیقی بود. این سه نسخه دست بنی صدر افتاد و کتاب را به نام خودش چاپ کرد… واقعا دلم می خواد این قصه روشن بشه. چون تایید ایشان به عنوان یک رئیس جمهور اون هم اولین رئیس جمهور برای ایران مهم بود.
  عضو فعال وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه مطلبش با اشاره به انتشار کتاب خاطرات آیت الله رضا استادی نوشته است:
  «بخشی از خاطرات آیت الله استادی را که مربوط به عضویت ایشان در شورای نگهبان بود نگاه می کردم. ایشان دو دلیل برای کناره گیری خود بیان کردند. یکی این که هر فردی که عضویت شورای نگهبان را می پذیرد باید درس و بحث قم را به مقدار زیاد تعطیل کند. اما دلیل دوم ایشان خواندنی است که نوشته اند: دلیل و جهت دوم که به دوستان گفتم و الان هم همین عقیده را دارم ـ اگرچه خیلی ها مخالف آن هستند ـ این است که رد و قبول صلاحیت کاندیداهای مجلس و ریاست جمهوری نباید با شورای نگهبان باشد. مسأله انتخابات یک مسأله سیاسی و سخت است و به طور طبیعی تنش هایی به دنبال خود دارد و در نهایت به جایگاه رفیع این شورا لطمه وارد می کند. …»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.