• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , یادداشت » نقدی بر رفتارهای مغرضانه آیت الله جنتی
  کد خبر : 1819210

  نقدی بر رفتارهای مغرضانه آیت الله جنتی

  محمد لاریجانی

  نقدی بر رفتارهای مغرضانه آیت الله جنتیReviewed by Aryan♥ on May 20Rating:

  ایران ویج – کارلوس کروش را همه ایرانیان ، حتی خیلی از هم وطن هایم که اصلاً اهل فوتبال نیستند هم میشناسند.مربی و سرمربی سابق منچستر یونایتد ، رئال مادرید و  تیم ملی پرتغال که حالا دوسالی هست که هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را در اختیار گرفته.
  یک کار کروش در فوتبال ملی که مورد تایید خیلی از فوتبال دوستان قرار گرفت ، استعدادیابی از میان فوتبالیست های دورگه با کیفیت در اروپا بود . ورود اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و دانیال داوری را می توان نقطه عطفی برای شروع این مهم دانست.
  یادداشت امروز من نه در ارتباط با این موضوع بلکه باتوجه به خطبه های آقای جنتی در نمازجمعه این هفته ،الگو برداری از این حرکت فوتبالی در استفاده از مدیران قابل برای اداره کشور حتی در سطح کلان می باشد.
  ایشان در خطبه های نمازجمعه تهران فرمودند : “ما با دید حداقلی پرونده و سوابق کاندیداهای ریاست جمهوری را بررسی کرده ایم و اگر حداکثری می دیدیم کسی احراز صلاحیت نمی شد و باید سفارش می دادیم برایمان انسان بسازند و”…
  شاید نشانه هایی از کهولت سن در ایشان بوجود آمده که دیدشان نسبت به سوابق رئیس تشخیص مصلحت نظام یا دبیر شورای امنیت ملی که مستقیماً توسط مقام معظم رهبری انتخاب می شوند یا مشاور عالی معظم له و … حداقلیست.
  بنده ضمن احترام برای دبیر محترم شورای نگهبان، نظری خلاف گفته ایشان را دارم و معتقدم در این دور از انتخابات ،وزن نخبگی کاندیداها بالاتر از اغلب دوره های گذشته است و دلیل آن شرایط پیش آمده داخلی و بین المللیست ، که بر همگان پوشیده نیست.
  شاید یکی از دلایلی که امروز ملت ایران با آن دست و پنجه نرم می کنند همین تأیید صلاحیت افراد فاقد صلاحیت برای پست ریاست جمهوری در یکی دو دوره قبل انتخابات توسط  شخص آقای جنتی میباشد که بواسطه شعارها و بولوف های توخالی برخی کاندیداها از ساده زیستی، مردمی بودن و مبارزه با مفاسد اقتصادی و اشراف ستیزی و ساخت ایرانی گلستان! بود که وی را برآن  داشت صلاحیت برخی کاندیداها که شکلی از رجال بودن در آنها وجود نداشت ،تأیید شود و حتی فریب برخی اهمال کاری ها در برگزاری صحیح انتخابات 88 را بخورند و نتایج انتخابات را تأیید نمایند.

  در هفته ای که گذشت ، سیل عظیمی از تهمت ها ، بی اخلاقی ها و ناسزاها و تخریب ها توسط برخی از کاندیداها و ستادهای انتخابی شان به خانواده و شخص آیت الله هاشمی روا داشته شد و تنها ایشان به دو بیانیه بسنده کردند و موکداً تاکید فرمودند از تخریب رقبا توسط حامیان ایشان پرهیز شود.

  برخی از کاندیداها به واسطه جبر پازل انتخابات مجبور به طرح شعارها و حرف های مشابه اند و برخی دیگر،برای جذب آراء خاص به تعریف مرز،غیریت،اختلاف و بعضا تخریب روی می آورند.از محسن رضایی که روزی به نفع هاشمی صحنه را ترک می کند و روزی از تماس تلفنی فرزندان آیت الله هاشمی با ایشان درباره کناره گیری به نفع پدرشان، دست به افشاگری میزند یا دکتر ولایتی که توسط آقای هاشمی زمام دار وزارت خارجه می شود و به بالاترین پست اجرائی در طول امر سیاسی شان واصل میگردند و امروز در جایگاه قدرشناسانه در برابر بی حرمتی ها نسبت به آیت الله هاشمی سکوت می کنند تا رئیس جمهور فعلی مان که روزی در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی فرماندار و استاندار ایشان بودند و روزی علیه وی از هیچ تهمت و دروغی دریغ نکردند.

  اما جای بحث دارد آیا از شخصی که باید یکی از ارکان بی طرف در برگزاری صحیح انتخابات باشد و نظر خود را به کل جامعه تعمیم ندهد توقع این میرود که در مقابل خودروی برخی کاندیداها یا مسائل شبیه به آن اظهارنظر کند؟
  اگر شخص آیت الله هاشمی که  یکی از بازماندگان هرم شکل گیری انقلاب اسلامی هستند و میخواهند امروز کارنامه خدمت خود به ایران را به همه پرسی عمومی بگذارند و در آستانه هشتاد سالگی و درآخرین صفحه حضور در جبهه خدمت به ملت ایران ، متهم به قدرت طلبی می شوند ،جزء دید حداقلی توسط شورای نگهبان هستند پس بهتر است انتخاب کاندیدا برای انتخابات ریاست جمهوری را مثل انتخاب بازیکنان دورگه  توسط کارلوس کروش از مرزهای داخلی گذرانده و سراغ سیاست مداران و مدیران موفق دورگه یا سال ها دور از وطن مانده خارج از کشور برویم تا نظر دبیر شورای نگهبان نیز جلب شود.بنده نیز چند پیشنهاد جهت پروژه ورود سیاست مداران ایرانی خارج نشین دارم.

  سیروس حبیب عضو مجلس قانون گذاری امریکا و فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد ، فیروز نادری از مدیران ارشد ناسا و کاوشگر مریخ ، فریار شیرزاد مشاور اسبق رییس جمهور امریکا و عضو شورای ملی آمریکا ،سینا تمدن قائم مقام مدیرعامل شرکت اپل ،نوژان نیکزاد از سیاست مداران جوان سوئدی،جمشید دلشاد شهردار بورلی هیلز امریکا، و در آخر راس میرکریمی از سیاست مداران سرشناس حزب دموکرات امریکا می باشند که با تحقیقات انجام شده خودروشان برای ورود به محل ثبت نام وزارت کشور بنز مدل 1992 نبوده و در صورت پیروزی آقای دکتر محسن رضایی در انتخابات ریاست جمهوری ، حاضر به حضور در کابینه ایشان می باشند و احیاناً کاندیداهای محترم برای ضربه زدن در دقیقه نود هم می توانند عکس های خانوادگی ممیزی خورده نامبردگان را در مناظره های زنده تلوزیونی منتشر کنند.

  آری،براستی از نظر برخی ارکان به ظاهر بی طرف نظام پرونده سیاسی و بین المللی آیت الله هاشمی را باید با دید حداقلی نگریست و خودروی مثلاً بنز ایشان که قیمت یک پراید صفر امروز را هم ندارد ، نوعی اشرافیت است و از اعمال ماه رجب واجب تر است که امیرکبیر ایران و مرد بی کینه روزگار بی تقوایی ها رد صلاحیت شود.
  اما کافیست کمی واقع بین باشیم و آخرتمان را به دنیای کسی نفروشیم. دید حداقلی برای کسانیست که بجای آنکه حافظ حیثیت مردم باشند کاری می کنند که ناله هنرمند تاریخی سینمای ایران به خاطر سوءاستفاده از نام و حضور بی اراده اش به آسمان میرود که خدایا مرا با آبرو بمیران. دید حداقلی برای کاندیداهاییست که برغم بزرگنمایی و داد وفریادهای گوش خراشی که می کنند، می دانند دیگر جایگاه و منزلتی در میان مردم ندارند و بازهم از هر امکانی برای نجات و ادامه دولت مضمحلشان استفاده می کنند.

  براستی سوال بی جواب من و هم نسل های من که دوران پس از جنگ و کمبودها را در شیرین ترین دوران زندگی مان درک کردیم این است که عزیزانی که امروز باید در مرجع بی طرف برای احراز صلاحیت ها باشند و بیش از دو دهه در این سمت ها قرار دارند ،راه کشتی انقلاب را در کدام یک از پیچ های خطرناکش هموار کردند و جز شخصیتی منفعل در شرایط سخت چه حرکت مثبتی را به منصه ظهور در آوردند؟
  آیا دید حداقلی برای کسانی نیست که دیدشان نسبت به بانوان ثبت نام کننده در انتخابات ریاست جمهوری مانند دید بی دین های بت پرست قبل از اسلام است؟؟؟

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲۸)  • سید مهدی

   این مقاله مربوط به قبل از انتخاباته…فکر میکنم کنارگذاشتن آیت الله هاشمی به صلاح بود

  • بدلی

   اقی جنتی را ازنظر سنی وسیستم بدنی با اقای هاشمی مقایسه کنید.ایا سن بازنشستگی 60 سال است این اقا با این پیری اش باز نشسته نمی شود برایش بگویید دیگه حد اقل انسان در سن پیری حرف های بی مورد به کسی نمی زند ایا از مرگ وقیامت نمی ترسد

  • امیر هوشنگ دانایی

   کاملا موافقم

  • علی

   ممنون.خوب بود. اینا با موسوی که به قول خودشون 13 میلیون رای داشت رحم نکردند چه برسه به بقیه.

  • sadaf

   fkr nemikonam bishtar as 5% mardom ray bedan

  • sobhan

   خیلی خوب بود.اما کو گوش شنوا.اسمش دموکراسیه.میگن این 8 نفر که ما میگیم باید انتخاب کنید.

  • یه آدم

   متن شجاعانه ای نوشتی، آقا بیان یه دلیل قنونی ارایه بدن که چرا هشمی رد صلاحیت شد. مگه نمیگن قانون ملاکه

  • فرهاد استقلالی

   تیتر جالبی بود…جرات زیادی میخواهد

  • سر خورده

   نوشته ی جالبی بود اما کو گوش شنوا .
   رفتارها و گفتارهای بعض از افراد که قدرت را در اختیار دارند من را به یاد این آیه از قرآن می اندازد که ((و زین لهم الشیطان اعمالهم ))یعنی گاهی اوقات انسان فکر می کند که برای خدا ودین و… کاری را انجام داده است در حالیکه این دقیقا حربه شیطان برای انجام آن اعمال است .اقایان چشم دل راباز کنید و مواظب نیت های خود باشید مبادا تصمیم های تان ازروی حب نفس باشد.

  • هاشمی

   عالی بود.ممنون

  • علي

   اي بزرگان و اي ملاء قرآن را شما به ما ياد داديد و خودتان را براي عمل به آن فراموش كرديد.حب دنيا براي كيا راءس خطا هاست .برخي قوانين موضوعه هنوز فرصت اجراء پيدا نكردن….بعد از شما اين ها اجرا مي شود اما مقدس نيست ولازم است روح قداست با قوانين جمهوري اسلام عجين باشد . چرا خودتان را از ملت پيش انداخته ايد چرا امت را تحقير مي كنيد چرا هيچي سرجايش بند نيست چرا پشت رهبر را خالي ميكنيد چرا براي تصميمات مراجع قانوني جو خطا كاري درست ميكنيد .چرا عدالت و قانون را خاضع نيستيد وامروز برهمگان ؛شماها اعلان كرديد كفايت ها همه زير سوال است واي اگر از پس امروز بود فردايي…..

   • آرمین

    امثال شما هستید که جای ملت هم حرف میزنید.هزارتا منفی.

  • maryam

   واقعا حرف حق گفتی احسنت!!!

  • جنتی

   من جنتیم…کی میخواد منو نقد کنه…کی دلش برای کهریزک تنگ شده؟
   همتون فتنه گرین…فقط ما میفهمیم کی راست میگه…

  • مهسا

   شما فکر کنید محسن رضایی رئیس جمهور شده دیگه آخره خنده ست همه چی.واقعاً اعتماد به نفسش منو کشته.

   • fars

    تمسخر دیگران کار درستی نیست.حتی اگه دشمنت باشه

  • بسیجی دلسوخته

   امان از پیری

   • فتنه گر

    باهات هم عقیده ام…بیا این پیری هارو از صحنه نظام جمع کنیم

  • شیما

   بهتره گزارشی هم از اعضای شورا نگهبان تهیه بشه.جز اینکه سی ساله بیت المال مردم بیچاره رو خوردن دیگه هیچ کاری برای مردم نکردن . فقط حرف مفت زدن.ایران ویج لطفا منتشر کن.

  • مجید . ض

   آقای لاریجانی ممنون.جساراتاً شما با اخوان لاریجانی نسبتی دارید؟
   نوشته خیلی خیلی خوبی بود.هم طنز داشت برای خنده و هم واقعیت هایی گریه آور.

  • ehsan

   shorae negahban mage khodast k bege ki salahiat dare ki nadare?

  • admin

   به نظر من اسم شاول موفازم باید میگذاشتی.اونم ایرانیه و بچه تهرون.

  • بهمن

   مقاله بسیار جالب و پر محتوایی بود.ایران ویچ ممنون.فکر می کنم لازمه این یاداشت رو آقای جنتی هم بخونن.
   با دیکتاتوری نمیشه مملکتو اداره کرد.

  • ali

   مقاله بسیار جالب، روان و خوش قلمی بود.ازتون ممنونم… به امید پیروزی هاشمی

  • سلام

   اگر مشایی رد صلاحیت شد,هاشمی باید رد صلاحیت بشه.آدمی که اگر نصف جرمشو دیگران داشتن الان اعدام بودن چرا باید اینقدر حمایت بشه؟جز اینه که دست همین آدمای حامی,تو جیب امثال هاشمیه؟چرا باید صلاحیتش تایید بشه؟

   • اصلاح طلب

    باباتو اعدام کرده که انقدر جوش میزنی

  • sade

   من موندم : آقای جنتی که احاطه کامل بر محیط داره ، خودشان اصلا نمیتونند زمینی باشند، جدی میگم ، جون تو ، حالا باید کشف کنیم ، ایشون را چه موقع ساختن و سفارش ساخت اونو کی داده و made in کجاست. همش میگم :پدر شپتو این کاره نیست ، کارش و بلد نیست ، هی میگن پس پی نی کیو چغندره ؟

  • armide

   شما قانون رو خوندی و اینقد حرف زدی؟
   حرف زند آسونه…

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.