• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کاندیدای ریاست جمهوری نباید بیشتر از 75 سال داشته باشد
  کد خبر : 1819203

  عضو هیات رئیسه مجلس:

  کاندیدای ریاست جمهوری نباید بیشتر از 75 سال داشته باشد

  وی اظهار داشت: تصمیم گیری راجع به اصل 115 با توجه به بند 9 اصل 110 قانون اساسی به صورت اختصاصی با شورای نگهبان است به همین خاطر سه بار مصوبه مجلس برای شرط سنی کاندیداهای ریاست جمهوری مورد تایید قرار نگرفت.

  کاندیدای ریاست جمهوری نباید بیشتر از 75 سال داشته باشد Reviewed by Farnaz on May 20Rating:

  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس تا کنون سه مصوبه در خصوص اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری نباید بیشتر از 75 سال سن داشته باشند تصویب کرده اما شورای نگهبان آن را رد کرده است گفت: در مذاکره ای که با برخی اعضای شورای نگهبان داشتم دریافتم که شورا این نظر مجلس را قبول دارد و میخواهد این نظر را ازطریق آیین نامه شورای نگهبان اعمال کند.
   
  محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس تا کنون سه بار مصوب کرده است کاندیداهای ریاست جمهوری نباید بیشتر از 75 سال باشد و افرادی که سنشان بالاتر از این مقدار است حق ثبت نام در انتخابات را ندارند گفت: آخرین بار در ابتدای مجلس هشتم این موضوع به تصویب مجلس رسید اما شورای نگهبان با این نظر که اختیار تشخیص شرایط اصل 115 به صورت اختصاصی با شورا است این مصوبه را تایید نکرد.
   
  وی اظهار داشت: تصمیم گیری راجع به اصل 115 با توجه به بند 9 اصل 110 قانون اساسی به صورت اختصاصی با شورای نگهبان است به همین خاطر سه بار مصوبه مجلس برای شرط سنی کاندیداهای ریاست جمهوری مورد تایید قرار نگرفت.
   
  نماینده مردم طرقبه و چناران در ادامه افزود: بعد از رد این مصوبه توسط شورای نگهبان در مجلس هشتم،در مذاکره ای که با برخی اعضای شورای نگهبان داشتم دریافتم که شورا این نظر مجلس را قبول دارد و میخواهد این نظر را ازطریق آیین نامه شورای نگهبان اعمال کند.
   
  وی با بیان این که اگر شورای نگهبان این آیین نامه را کمی زودتر از این تهیه می کرد امروز کسانی که سنشان بیشتر از 75 سال است و توانایی اداره کشور در پست بسیار مهم قوه مجریه را ندارند برای انتخابات ثبت نام نمی کردند.
   
  دهقان اظهار داشت: مصوبه مجلس در خصوص شرط سنی کاندیداها در بسیاری از کشورهای دنیا پذیرفته شده است و افراد مسن سکان مدیریت پرمشغله اجرایی کشور را به دست نمی گیرند بلکه از خدمات افراد با تجربه و کهنسال بیشتر در اتاق های فکر استفاده می شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • mahsa

   حالا چرا اینقدر از هاشمی میترسید

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.