• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » صفارهرندی: ابتدا تصور می شد اصلاح طلبان در انتخابات ،جایی برای پیروزی ندارند، اما اکنون تمام توان خود را روی هاشمی متمرکز کرده اند
  کد خبر : 1818934

  صفارهرندی: ابتدا تصور می شد اصلاح طلبان در انتخابات ،جایی برای پیروزی ندارند، اما اکنون تمام توان خود را روی هاشمی متمرکز کرده اند

  صفارهرندی: ابتدا تصور می شد اصلاح طلبان در انتخابات ،جایی برای پیروزی ندارند، اما اکنون تمام توان خود را روی هاشمی متمرکز کرده اند Reviewed by Farnaz on May 20Rating: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی با موضوع تحلیل انتخابات یازدهم با جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه اصفهان گفت: هاشمی رفسنجانی راه‌حلی جدی…

  صفارهرندی: ابتدا تصور می شد اصلاح طلبان در انتخابات ،جایی برای پیروزی ندارند، اما اکنون تمام توان خود را روی هاشمی متمرکز کرده اند Reviewed by Farnaz on May 20Rating:
  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی با موضوع تحلیل انتخابات یازدهم با جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه اصفهان گفت: هاشمی رفسنجانی راه‌حلی جدی برای ورود اصلاح‌طلبان به عرصه سیاست محسوب می شود.
  محمدحسین صفار هرندی اظهار کرد: در این دوره از انتخابات علاوه بر گروه مستقل که همیشه در حاشیه انتخابات حضور داشته‌اند دو جریان معروف اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نیز حضور دارند.
  وی با اشاره به اینکه در انتخابات کنونی جریانی با عنوان گروه معطوف به دولت و یا به عبارت بهتر شخص رئیس‌جمهور نیز روبه‌رو هستیم، درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات افزود: جریان اصلاح‌طلب پس از فتنه 88 به این نتیجه رسیدند که توسل به جریان بیرون انقلاب برای غلبه بر رقیب مجاز است و سعی کردند وزن خود را در معادلات داخلی به کمک جریان‌های ضد انقلاب از خارج از کشور و جذب حمایت‌های دولت‌های جهانی افزایش دهند.
  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در ابتدا خاتمی گزینه حداکثری اصلاح‌طلبان در انتخابات محسوب می‌شد، اما با توجه به اینکه ممکن بود توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت نشود وی را از دور خارج کرده و دنبال گزینه حداقلی بودند ضمن اینکه به رای آوردن وی حتی در صورت تایید شورای نگهبان نیز مطمئن نبودند.
  وی ادامه داد: برآورد دیگر اصلاح‌طلبان انتخاب گزینه حداکثری متعلق به جبهه کارگزاران و متحد اصلاح‌طلبان بود که مزیت‌های آن بر یک کاندیداهای حداقلی ارجیت دارند و با این استدلال از ورود آقای هاشمی به عرصه انتخابات به عنوان راه حل جدی برای بازگشت عمومی اصلاح‌طلبان به عرصه سیاست استقبال کردند.
  صفارهرندی با اشاره به اینکه مهم‌ترین جریان انتخابات اصولگرایی است که عمده‌ترین تحرکات سیاسی کشور در 11 سال اخیر توسط این گروه بوده است، اضافه کرد: رویه جبهه اصولگرایی در طول این سال‌ها به ویژه در رقابت‌های انتخاباتی ائتلاف، یکپارچگی و وحدت و برگزیدن شخصی واحد بوده است گرچه گاهی به صورت کامل عملی نشده است.
  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در ابتدا تصور این بود که رقابت در انتخابات آتی میان اصولگرایان است و گزینه‌های اصلاح‌طلبان در این میان جایی برای پیروزی ندارند. اکنون جریان اصلاح‌طلب آقای هاشمی را به عنوان قوی‌ترین گزینه خود برگزیده است و تمام توان خود را در وجود وی متمرکز کرده است.
  وی تاکید کرد: همانگونه که در انتخابات‌های مختلف از جمله انتخابات 88 اصولگرایان با وجود با بی‌میلی و بی‌رغبتی برخی از عناصر درون جبهه اصولگرا به اتحاد رسیدند اکنون نیز وحدت جدی اصولگرایان در انتخابات آتی امری ضروری به نظر می‌رسد.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.