• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » فرشته نجات کودکان سرطانی ایران درگذشت
  کد خبر : 1818898

  فرشته نجات کودکان سرطانی ایران درگذشت

  او برغم آن که فرصت مهاجرت و زندگی در آمریکا و اروپا با بهترین شرایط برایش فراهم بود ، ترجیح داد در ایران بماند و برای بازگرداندن زندگی به کودکان سرطانی ، فداکاری کند و به رایگان ، علم ، تخصص و توانایی خود را صرف این فرشتگان زمینی نماید.

  فرشته نجات کودکان سرطانی ایران درگذشت Reviewed by Farnaz on May 20Rating:

  پروفسور پروانه وثوق رئیس هیئت امنای بیمارستان محک که به “فرشته نجات کودکان سرطانی ایران” معروف بود ، در سن 78 سالگی درگذشت تا جامعه امروز ایران ، عزادار فقدان یک “انسان واقعی” باشد.

  پروفسور پروانه وثوق ،  که بیش از نیم قرن ، همچون پروانه ، شمع کودکان مبتلا به سرطان را زنده نگاه می داشت ، دارای مدرک فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان بود.

  1او عمر خود را وقف خدمت به کودکانی کرده بود که سرطان، فرصت شادی را از آنان گرفته بود. هم از این رو بود که برغم آن که فرصت مهاجرت و زندگی در آمریکا و اروپا با بهترین شرایط برایش فراهم بود ، ترجیح داد در ایران بماند و برای بازگرداندن زندگی به کودکان سرطانی ، فداکاری کند و به رایگان ، علم ، تخصص و توانایی خود را صرف این فرشتگان زمینی نماید.

  او در زندگی خود ، کودکان بسیاری را از مرگ نجات داد و به دامن حیات بازگرداند و بی شک ، بسیاری که امروز نفس می کشند ، رهین فداکاری ها و مهربانی های این بانوی ایرانی هستند که بیمارستان خیریه محک ، خانه اش بود.

  2پروانه وثوق ، فقط یک پزشک نبود ، او نمونه کامل یک انسان نیکوکار بود که هرگز کار بزرگش را در نجات کودکان ، به معیارهای مادی نیالود و همچون مادری مهربان ، زندگی خود را به معنای واقعی کلمه ، وقف کودکان سرطانی کرد و تا روزهای آخر زندگی پاکش ، خدمت کرد.

  او تا آخرین روزهای عمر خود، علاوه بر ریاست هیئت امنای موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) به امر تعلیم و تربیت دانشجویان پزشکی و نیز درمان کودکان مبتلا به سرطان اشتغال داشت.

  3پروانه وثوق ، همواره به ما یادآوری می کرد که اخلاق ، انسان دوستی و مهربانی هنوز زنده است و سرطان نگرفته… روحش شاد.

  گروه خبری ایران ویج در گذشت این استاد انسان دوست را به تمام ایرانیان تسلیت می گوید و امیدوار است راه او که خدمت به انسان ها بود ، همچنان ادامه داشته باشد.


  *مراسم خاکسپاری روز سه شنبه 31/02/1392 ساعت 9:00 صبح از مقابل بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان “محک”انجام می‌گیرد.

  *مراسم ترحیم این بانوی گرانقدر روز پنج شنبه 2/03/92 از ساعت 14:30 تا 16:00 در مسجد جامع شهرک غرب می‌باشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۴)  • یکی

   چرا حتما یکی باید بمیره تا قدرشو دونست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • hoda

   واقعا متأسف شدم، ایشون باعث افتخار بودند ویادآور اینکه هنوز انسانیت زنده است و خداوند به نوع بشر امیدوار…
   روحشون قرین رحمت الهی انشاءالله

  • sevda

   ROOHESH SHAD

  • sahand

   روحش شاد و یادش گرامی ، امیدوارم این بانوی گرانقدر در جوار رحمت حق آرمیده باشد ، از فاصله ای دور برای شادی روحشان دعا خواهم نمود . در آرزوی آنم که با نگاه به زندگی ایشان راه و منش غیرتمندانه ایشان را در طول سالیان زندگانیمان الگو قرار دهیم . و بدینوسیله عرض تسلیت خویش را به عموم جامعه ایرانی می رسانم.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.