• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پاسخ یک کاندیدای ریاست جمهوری درباره هدفمندی یارانه ها
  کد خبر : 1818768

  پاسخ یک کاندیدای ریاست جمهوری درباره هدفمندی یارانه ها

  پاسخ یک کاندیدای ریاست جمهوری درباره هدفمندی یارانه ها Reviewed by Farnaz on May 20Rating: کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: توجه به بهره‌وری و کیفیت تولید گم شده اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها است. پرویز کاظمی  در پاسخ به این پرسش که اگر رئیس جمهور شوید، با هدفمندی یارانه‌ها چه می‌کنید و با اجرای هدفمندی…

  پاسخ یک کاندیدای ریاست جمهوری درباره هدفمندی یارانه ها Reviewed by Farnaz on May 20Rating:

  کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: توجه به بهره‌وری و کیفیت تولید گم شده اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها است.

  پرویز کاظمی  در پاسخ به این پرسش که اگر رئیس جمهور شوید، با هدفمندی یارانه‌ها چه می‌کنید و با اجرای هدفمندی یارانه‌ها آیا بهره‌وری و تولید رونق گرفت؟ گفت: برای بحث هدفمندی یارانه‌ها بر اساس قوانینی که وجود دارد، پیشوند هدفمندی نشان می‌دهد باید در جابجایی پول توازن به عمل آید.
  وی افزود: وقتی قیمت حامل‌های انرژی تفاوت پیدا کند کسانی که از برخورداری بیشتری بهره‌مند هستند یارانه بیشتری دریافت می‌کنند و این باید با هدفمندی یارانه‌ها تعادل پیدا کند و بهره‌مندی افراد در یارانه‌ها متعادل‌تر و هدفمند شود.
  کاظمی تأکید کرد: اگر قیمت حامل‌های انرژی تغییر پیدا کرد، نباید فقط یارانه نقدی و به طور یکسان به همه پرداخت شود، بلکه از روش‌های غیرنقدی مانند برقراری بیمه بیکاری، تأمین اجتماعی و امکانات درمانی فراهم شود و فقط به پرداخت یارانه نقدی اکتفا نشود.
  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: مابه‌التفاوت قیمت حامل‌های انرژی می‌تواند صرف افزایش معافیت‌های مالیاتی حقوق و دستمزد در سطح پایین شود که باعث افزایش توان خرید افراد ضعیف جامعه شود و تورم انتظاری از محل تزریق نقدینگی به حداقل کاهش پیدا ‌کند.
  کاظمی با اشاره به بالا بودن هزینه آموزش در کشور گفت: اکثر خانوارها با پرداخت هزینه آموزش فرزندان از پیش دبستانی تا دانشگاه دچار مشکل هستند، می‌توان از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها امکانات تحصیل و آموزش را بیشتر فراهم کرد و خدمات آموزشی با قیمت مناسب‌تر به مردم ارائه شود.
  وزیر سابق رفاه اجتماعی گفت: از حدود 20 سال قبل در قوانین برنامه سوم، چهارم و پنجم اشاره شده است که پرداختی مردم از هزینه‌های سلامت حداکثر 30 درصد باشد، اما در حال حاضر سهم مردم از هزینه سلامت 60 درصد و با قیمت‌های جدید به حدود 70 درصد افزایش یافته است و دولت می‌تواند از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها هزینه سلامت و بیمه‌های اجتماعی سلامت را بپردازد.
  وی گفت: همچنین با سرمایه‌گذاری در جهت ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه‌گذاری‌های جدید چرخه اقتصادی و ایجاد اشتغال را کامل کرد، اما اگر به روش قبلی یارانه نقدی به همه مردم یکسان پرداخت شود، باعث ضرر و افزایش تورم در جامعه می‌شود.
  کاظمی در مورد اینکه عدم توجه به تولید یکی از اشکالات هدفمندی یارانه‌ها است، گفت: باید سرمایه‌گذاری پایدار شود، سرمایه‌گذاری پایدار شامل مجموعه‌های صنعتی تولیدی فعال و آنچه که احداث می‌شود، خواهد بود و باید به جای تمرکز پرداخت یارانه نقدی از تولید پایدار پشتیبانی شود و اگر قیمت حامل‌های انرژی تغییر می‌کند، در جهت افزایش کیفیت و رقابت در واحدهای تولیدی هزینه شود.
  وی گفت: چون در مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها به سرمایه‌گذاری توجه نشد، صنعت و تولید نتوانست از محل هدفمندی یارانه‌ها به افزایش بهره‌وری و تکنولوژی کمک کند.
  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: یکی از مباحث فراموش شده هدفمندی افزایش بهره‌وری است که بهره‌وری از 3 عامل بهره‌وری، اثرپذیری و کیفیت محصول تشکیل می‌شود، باید فرهنگ ایجاد رقابت در صنایع کشور نهادینه شود.
  کاظمی به اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دو صنعت خودرو و لوازم خانگی با تفکر دولتی اداره می‌شوند که امکان افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف انرژی در آن به وجود نیامده است.
  وی گفت: سالها بحث ورود ایران به سازمان تجارت جهانی مطرح شده است، اما برای این کار لازم است کیفیت، تکنولوژی، رقابت، تعهد و قیمت در تولیدات کشور جهانی شود و قابل رقابت باشد. باید از تکنولوژی روز و مزیت‌دار و مدیریت کارآمد و با تعامل با صنعت جهان استفاده کرد.
  وی گفت: در بحث صنعت باید از شعار سیاسی پرهیز شود.
  کاظمی تأکید کرد: سالهای قبل مدیران می‌گفتند ما در سطح خودروسازان جهان قرار گرفته‌ایم، اما با یک فشار تحریمی دو خودروساز بزرگ کشور حدود 3500 تا 4 هزار میلیارد تومان زیان دیدند و تولید به شدت افت پیدا کرد.
  وی گفت: خودروسازی به فیس‌لیفت یا بک لیفت و تغییر چراغ جلو و عقب خودرو گفته نمی‌شود، بلکه باید بتوان کیفیت یک خودرو را بالا برد و از هدفمندی یارانه‌ها می‌توان بهره‌وری و کیفیت خودرو را افزایش داد.
  کاظمی افزود: صادرات خودرو مهم است، اما به چه قیمتی، آیا خودروی صادراتی قابلیت رقابت از نظر قیمت و کیفیت با مشابه خارجی دارد؟!
  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: خصوصی‌سازی برخی صنایع انجام شده، اما همچنان تفکر دولتی در آنها وجود دارد در مجموعه‌هایی مانند شستا، غدیر، سایپا، ایران‌خودرو، فولاد مبارکه و ذوب آهن گرچه به ظاهر واگذار شده‌اند، اما مدیریت آن توسط دولت انتخاب می‌شود، در حالی که این مجموعه‌ها در تولید ناخالص داخلی اثرگذار هستند و باید مدیریت آن نیز خصوصی شود.
  کاظمی در پایان یادآور شد: یارانه‌ها در جهت افزایش رقابت و کیفیت هدفمند شود و با بازار رقابتی و ارتقاء کیفیت و کاهش مصرف انرژی در تولید دنبال شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.