• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سينماگران فاسد ايراني شمع محفل جشنواره‌ها
  کد خبر : 1818614

  سينماگران فاسد ايراني شمع محفل جشنواره‌ها

  با تأملي برسخنان اين کارگردان مروج خيانت به خوبي دريافت مي‌شود که ‌هاليوود براي جذب فيلمسازان مستعد هنجار شکني برنامه ويژه اي دارد و در اين راستا برنامه ريزي بسيار گسترده و پيچيده اي نيز انجام داده است…..

  سينماگران فاسد ايراني شمع محفل جشنواره‌ها Reviewed by Farnaz on May 19Rating:

  چندي پيش يکي از بازيگران و فيلمسازان که اتفاقا کارگردان لجن نامه برف روي کاج ها نيز هست در قالب مصاحبه اي ناخواسته از برده داري هاليوود از سينما گران خودفروش در سطح جهان پرده برداشت. 
  پيمان معادي بازيگر فيلم بيگانه پسند جدايي نادر از سيمين و کارگردان فيلم مروج رابطه نامشروع يک زن شوهردار در برف روي کاج ها ، شروع ورودش به سينماي‌ هاليوود را اينچنين تعريف کرد:«موضوع برمي‌گردد به زمان حضورم در آمريکا، آن هنگام که براي مراسم گلدن گلوب و اسکار با اصغر فرهادي در آنجا بودم. چون فيلم اکران شده بود و خيلي‌ها آن را ديده‌ بودند؛ علاقه‌مند به بازيگري من شدند. به من چند مديربرنامه پيشنهاد شد تا از ميان آنها يکي را انتخاب کنم. پس از تحقيقات با يکي از آنها به توافق رسيدم و با او قرارداد بستم. در آنجا از طريق مدير برنامه است که فيلمنامه‌ها و پيشنهادها پيگيري مي‌شود. قرار شد اين مدير برنامه پيشنهادها را خودش بررسي کند و طبق شرايطي که براي او توضيح داده بودم، آنهايي که مناسب من هستند را به من پيشنهاد دهد. 

  طبيعي است که من نخواهم در برخي فيلم‌ها حضور داشته باشم. حالا شما اسمش را بگذاريد خط قرمز، فرقي نمي‌کند. يک‌به‌يک به اين مدير برنامه توضيح داده‌ام. به همين دليل او ابتدا خودش فيلمنامه‌ها را بررسي مي‌کند و در صورت تطابق با شروط من آنها را براي من ارسال مي‌کند.» 

  معادي در پاسخ به سوالي در مورد قصد مهاجرت به خارج از کشور و اقامت در آنجا هم مي گويد: «نه، من قصد دارم همين‌جا بمانم اگر شده بارها و بارها به سفر بروم و سريال هم بازي کنم و ماه‌ها و سال‌ها در آنجا بمانم، اما باز هم برمي‌گردم و در همين‌جا زندگي مي‌کنم. فراموش نکنيد که من هم بازيگرم و هم فيلمساز و فقط مي‌توانم در ايران فيلم‌هايم را بسازم چون قصه‌هايم در ايران رخ مي‌دهد.» 

  با تأملي برسخنان اين کارگردان مروج خيانت به خوبي دريافت مي‌شود که ‌هاليوود براي جذب فيلمسازان مستعد هنجار شکني برنامه ويژه اي دارد و در اين راستا برنامه ريزي بسيار گسترده و پيچيده اي نيز انجام داده است. 

  مسئله اصلي که در سخنان پيمان معادي به وضوح آشکار است رويکرد جديد غرب براي استخدام گسترده سينماگران بومي است. اگر در سال‌هاي پيش ساخت عمده فيلم‌هاي ضد ايران و ضد اسلام توسط خود فيلمسازان غربي انجام مي‌گرفت، امروز بار اصلي اين مسئوليت بر عهده افرادي است که ترک وطن کرده و خود را در اختيار دشمنان کشورشان قرار داده‌اند.
   
  اين مسئله بخشي از برنامه ديپلماسي شهروندي آمريکاست. اين درحالي است که در اين پروژه پيچيده راه بازگشت آنان به ايران نيز باز است تا پس از کسب تجربه در کلاس درس هاليوود به انتقال آن به جامعه ايراني بپردازند ، فيلم هنجار شکن برف روي کاجها که جزو فيلم هاي سريالي ژانر خيانت است شاهد خوبي براي واکاوي عقبه فکري اين فعال سينمايي متولد آمريکاست که اکنون نيز به دليل نقش آفريني در فيلم ضد ايراني جدايي نادر از سيمين در کانون توجه بنگاه صهيونيستي هاليوود قرار گرفته است. 

  اما در توضيح اين روش هاليوود بايد به شرح ديپلماسي شهروندي پرداخت که يکي از برنامه‌هاي آمريکا براي رسوخ در کشورها و تحقق اهدافش با کمترين هزينه ممکن است. 

  در اين روش با جذب هنرمنداني مستعد اجراي برنامه هاي ليبرال دموکراسي آمريکايي ، زمينه براي پيشبرد اهداف آمريکا در جوامع گوناگون و به ويژه کشورهاي مستقل فراهم مي‌شود. مقامات آمريکا نيز در اين زمينه با تأکيد بر پررنگ تر شدن برنامه «ديپلماسي شهروندي» اعلام کرده‌اند که آمريکا به شهرونداني نياز دارد که از طريق برنامه‌هاي ديپلماسي شهروندي تبديل به سفراي آمريکا شوند.
   
  طي اين برنامه، آن دسته از هنرمندان که در فرهنگ آمريکايي هضم شده‌اند، تبديل به اهرم‌هايي براي ترويج ارزش‌هاي ايالات متحده در کشورهاي خود مي‌شوند. که در اين زمينه نيز مي‌توان نمونه‌هاي بسياري از فيلمسازان ايراني را ياد کرد که در طي اين پروسه جذب‌هاليوود و سينماي غرب شده‌اند. 

  در اين پروژه تاکيد شده است که فيلمسازان ايراني به خاطر آشنايي با روحيات، اميال و عواطف ايراني بهتر مي‌توانند در خدمت تبليغ بر ضد کشور خودشان دربيايند. به همين دليل در دو سه سال اخير شاهد گسترش موج توليد فيلم ضد ايراني توسط فيلمسازاني ايراني هستيم. 

  نکته قابل توجه ديگر در شيوه ديپلماسي شهروندي آمريکا نحوه تله‌گذاري آنان براي جذب هنرمندان ايراني است. برپايي جشنواره‌هاي مختلف فيلم و دعوت از هنرمندان و فيلمسازان ايراني در اين جشنواره‌ها و تقدير از آنان خود زمينه مساعد براي اغواي اين هنرمندان را ايجاد مي‌کند و پس از در باغ سبز نشان دادن فيلمسازان آمريکايي به اين هنرمندان براي به کارگيري آنان در فيلم‌هاي‌هاليوودي پيشنهادهاي ويژه اي با شرايط خاص به هنرمندان ايراني داده مي‌شود تا کساني را که در اين زمينه شيفته شهرت هستند در تنگنا قرار دهند. جالب اينجاست که حضور بي‌ضابطه هنرمندان ايراني در اين جشنواره‌ها نيز فضا را براي پياده کردن اين سياست ضد ايراني ‌هاليوود به راحتي فراهم کرده است.

  منبع: شریان نیوز
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.