• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » زاکانی: بازگشت به 20 سال گذشته کشور را به قهقرا می برد/ توانمندی آقای هاشمی نسبت به 20 سال قبل از زمین تا آسمان است
  کد خبر : 1818567

  زاکانی: بازگشت به 20 سال گذشته کشور را به قهقرا می برد/ توانمندی آقای هاشمی نسبت به 20 سال قبل از زمین تا آسمان است

  زاکانی گفت: بزرگترین آفت در کشور بعد از دفاع مقدس در پیش گرفتن مسیر سازندگی بود که با همراه شدن آن با نگاه غلط اقتصاد آزاد، فرهنگ اشرافی گری، تبار سالاری و … بستر ساز جدی تهاجم فرهنگی غرب شد و آسیب های اساسی را در دوران اصلاحات برای کشور به وجود آورد چرا که به تعبیر آقای هاشمی اصلاحات ادامه دوران سازندگی است. امروز بعد از 34 سال از گذشت انقلاب اسلامی اگر دعوتی برای بازگشت به 20 سال گذشته صورت می گیرد به منظور به قهقرا بردن مسیر انقلاب اسلامی است. در حال حاضر کسانی در عرصه رقابت هستند که توصیه به حرکت قهقرایی و دعوت به 20 سال گذشته می کنند که این موضوع یک فاصله 200-300 ساله را برای کشور به وجود می آورد که امکان جبران آن نیست.

  زاکانی: بازگشت به 20 سال گذشته کشور را به قهقرا می برد/ توانمندی آقای هاشمی نسبت به 20 سال قبل از زمین تا آسمان است Reviewed by Farnaz on May 19Rating:

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه بازگشت به 20 سال گذشته کشور را به قهقرا خواهد برد و فاصله ای 300-200 ساله در رسیدن به اهداف ایجاد خواهد کرد که امکان جبران آن نخواهد بود گفت: در این شرایط اصولگرایان نیاز به همگرایی و وحدت در مقابل رقیب دارند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، علیرضا زاکانی در نشستی خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شد، اظهار کرد: امروز کشور در شرایط بسیار خطیری قرار گرفته است چرا که ظرفیت های بسیار بالایی دارد که برخی از آنها به قوت رسیده و برخی دیگر هنوز بالفعل نشده اند. از طرفی در داخل آسیب هایی وجود دارد و در فضای پیرامونی هم تهدیداتی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

  وی افزود: در چنین شرایطی معتقدیم که روش و منش امام (ره) و رهبر معظم انقلاب در رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی که با توکل بر خدا، توسل بر اهل بیت و با به میدان آوردن مردم دنبال شده و می شود بهترین روش برای ادامه انقلاب اسلامی است. همان طور که در پیروزی انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس، برگزاری انتخابات و راهپیمایی های مختلف بعد از انقلاب شاهد به کارگیری این روش در استحکام انقلاب اسلامی بوده ایم.

  زاکانی با بیان اینکه استراتژی امام (ره) و رهبر معظم انقلاب آگاهی بخشی و فراهم کردن زمینه حضور مردم در عرصه های مختلف است تصریح کرد: امروز ما دو نگاه و شیوه را در تقابل با یکدیگر می بینیم. نگاه اول که دقت و توجه خود را بر پایه داشته های کشور در جهت تحقق اهداف انقلاب به کار می گیرد و معتقد است که ایران را باید بر بام دنیا نشاند و نگرش دوم توجه به خارج از کشور و استمداد طلبیدن از بیگانگان برای رفع مشکلات کشور است که از ابتدای انقلاب این دو نگاه در تقابل با یکدیگر بوده اند.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما جز توجه به داشته های ملی و اعتقادات ایمانی خود نمی توانیم دل به مجموعه ای برای خروج از مشکلات کشور داشته باشیم که در خارج از کشور است نمونه این امر را هم می توان در نگاه سازشکارانه برای تعطیلی امکانات هسته ای کشور اشاره کرد. در زمانی که این نگاه حاکم بود ما طی سال های 82 و 83 شش قطعنامه از شورای حکام گرفتیم اما امروز خط مقاومت مدبرانه مسیری را دنبال کرده که حق داشتن انرژی هسته ای برای ما ثابت شده و غرب بر سر میزان آن با ما بحث می کند و امروز آنها در موضع انفعال قرار گرفته اند.

  وی با بیان این که مخالفین جهت گیری اصولگرایانه کشور و مخالفین اصل نظام امروز به یک جهت گیری مشترک رسیده اند تا میر کشور را به مسیر سازش تغییر دهند گفت: بزرگترین آفت در کشور بعد از دفاع مقدس در پیش گرفتن مسیر سازندگی بود که با همراه شدن آن با نگاه غلط اقتصاد آزاد، فرهنگ اشرافی گری، تبار سالاری و … بستر ساز جدی تهاجم فرهنگی غرب شد و آسیب های اساسی را در دوران اصلاحات برای کشور به وجود آورد چرا که به تعبیر آقای هاشمی اصلاحات ادامه دوران سازندگی است.

  زاکانی افزود: امروز بعد از 34 سال از گذشت انقلاب اسلامی اگر دعوتی برای بازگشت به 20 سال گذشته صورت می گیرد به منظور به قهقرا بردن مسیر انقلاب اسلامی است. در حال حاضر کسانی در عرصه رقابت هستند که توصیه به حرکت قهقرایی و دعوت به 20 سال گذشته می کنند که این موضوع یک فاصله 200-300 ساله را برای کشور به وجود می آورد که امکان جبران آن نیست.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه اصولگرایان در چنین شرایطی نیاز به همگرایی و وحدت در مقابل یک رقیب مشخص دارند خاطرنشان کرد: دعوت به دوران سازندگی دعوتی است که تجربه آن را داریم. در آن دوران رئیس جمهور وقت کمترین مانع را در رسیدن به اهداف داشت ضمن اینکه توانمندی آقای هاشمی نسبت به 20 سال گذشته از زمین تا آسمان متفاوت است.

  وی با تاکید بر این که عناصر دوران سازندگی همراه با عناصر دوران اصلاحات و افراد حاکم فعلی در کشور به دنبال ایجاد تلاطم در آینده کشور هستند گفت: در حال حاضر در کشور نیاز به آرامش برای رفع مشکلات موجود دارد اما عده ای به دنبال دعوت به بی ثباتی و تنش های گذشته هستند. برای یادآوری باید عرض کنیم که در آن دوران علاوه بر ایجاد آسیب های جدی فرهنگی و اعتقادی تورم 49.7 درصدی را تجربه کردیم. این افراد امروز وعده هایی می دهند که با حضور عناصر خارجی بتوانند مشکلات کشور را حل کنند.

  زاکانی ابراز عقیده کرد که اگر مشکلات داخلی با حضور عوامل خارجی در مقطع کوتاهی رفع شود، مشکلات عدیده ای در طی آن در سالیان سال برای ما ایجاد خواهد شد لذا امیدوارم در فضای رقابتی اما در چارچوب قانون و اخلاق بتوانیم حضور گسترده مردم در انتخابات را تجربه کرده و شاهد استمرار جهت گیری خدمت گزاری خالصانه به مردم باشیم.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی در کنار رفع مشکلات فرهنگی از اولویت های اصلی کشور است تصریح کرد: امروز جزوه ای به شما خبرنگاران ارایه خواهم کرد که پیرامون مبانی، اصول و رویکردهای تحولی در آن توضیحاتی ارایه خواهد شد. در آینده هم نسبت به انتشار برنامه ها و معرفی الگو و مدلی که کارگزاران نظام بر اساس آن باید انتخاب شوند اقدام خواهیم کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.