• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سپاه: احتمال اجرای مدل شورش روسی در تهران
  کد خبر : 1818557

  سپاه: احتمال اجرای مدل شورش روسی در تهران

  رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه برگزاری دو انتخابات با دو ویژگی متفاوت می‌تواند پیامدهای احتمالی هم در پی داشته باشد، بیان داشت: یکی از این پیامدهای احتمالی می‌تواند اجرا کردن مدل شورش روسی در تهران و سپس به سایر نقاط کشور و مجدد به تهران باشد، تجربه سال 88 این بود که این فتنه در تهران رخ داد و نیروهای امنیتی نیز در این شهر منسجم شدند تا توانستند اوضاع را کنترل کنند ولی اگر این شورش به شهرهای دیگر سرایت می‌کرد، بر اثر پراکندگی نیروهای مدافع، شاید شرایط به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

  سپاه: احتمال اجرای مدل شورش روسی در تهران Reviewed by Farnaz on May 19Rating:

  رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران با بیان اینکه انتخابات یازدهم چند لایه و با نتایج غیرقابل پیش‌بینی است، گفت: راهبرد دشمنان در تحریم و مذاکره می‌تواند اشتباه محاسباتی را در نخبگان و توده‌های مردم به وجود آورد و فضای انتخاباتی کشور را مورد تأثیر خود قرار دهد.
   
  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری بسیج، رسول سنایی‌راد در نشستی از سلسله نشست‌های بصیرت که با حضور جمعی از طلاب حوزه علمیه قم در مسجد امیرالمؤمنین (ع) شهرک مهدیه برگزار شد با بیان اینکه انتخابات در کشور ما به دلیل اینکه نظامی نوپا، اسلامی و مردمی هستیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اظهار داشت:  انتخابات پیش روی ما تفاوت و شرایط خاصی دارد.
   
  وی ادامه داد: عوامل متعددی وجود دارد که موجب این وجه تمایز می‌شود، از جمله اینکه در روز 24 خرداد دو انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها که تحت شعاع قرار گرفته است با هم برگزار می‌شود و عده‌ای منتظرند که اگر در ریاست جمهوری مجال نیافتند در شوراها نفوذ کنند.
   
  رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه برگزاری دو انتخابات با دو ویژگی متفاوت می‌تواند پیامدهای احتمالی هم در پی داشته باشد، بیان داشت: یکی از این پیامدهای احتمالی می‌تواند اجرا کردن مدل شورش روسی در تهران و سپس به سایر نقاط کشور و مجدد به تهران باشد، تجربه سال 88 این بود که این فتنه در تهران رخ داد و نیروهای امنیتی نیز در این شهر منسجم شدند تا توانستند اوضاع را کنترل کنند ولی اگر این شورش به شهرهای دیگر سرایت می‌کرد، بر اثر پراکندگی نیروهای مدافع، شاید شرایط به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.
   
  سنایی‌راد در ادامه از رقابتی بودن فضای این دوره از انتخابات به عنوان وجه تمایز دیگر نسبت به سایر دوره‌ها اشاره کرد و گفت: در روزهای ثبت نام دیدیم که اشخاص از جریان‌های مختلف در هنگام ثبت نام به وزارت کشور لشکر کشی کرده و برخی نیز در این میان هشدارها و پیام‌هایی مطرح کردند.
   
  وی افزود: این انتخابات چند لایه، پیچیده و با نتایج غیر قابل پیش بینی است، در این انتخابات هماوردی کاندیداها به گونه‌ای است که به هیچ عنوان نمی‌توان در خصوص نتیجه آن اظهار نظر کرد.
   
  رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در کنار مسائل داخلی عوامل خارجی نیز وجود دارد که بر فضای انتخابات تأثیر گذار است، راهبرد دشمنان در تحریم و مذاکره می‌تواند اشتباه محاسباتی را در نخبگان و توده‌های مردم به وجود آورد و فضای انتخاباتی کشور را مورد تأثیر خود قرار دهد.
   
  سنایی‌راد با اشاره به تورم و گرانی بی‌سابقه در کشور ابراز داشت: این فشارهای سنگین که در چند ماه گذشته به مردم وارد شده نیز می‌تواند در موفق شدن ادعای ناجی بودن برخی‌ها موثر باشد، کسانی که در سوابقشان در زمینه اقتصاد نکات منفی زیادی به چشم می‌خورد امروز مدعی هستند که می‌توانند کشور را از شرایط کنونی نجات دهند.
   
  وی ادامه داد: از طرفی بیداری اسلامی را داریم که سر آغازش از انقلاب اسلامی ما بود، ولی در ادامه استکبار سعی دارد آن را در دست گرفته و به نفع خود مصادره کند و در این مسیر تا حدودی نیز موفق بود، زیرا در کشوری مانند مصر در ابتدای پیروزی نوعی همگرایی با ایران وجود داشت ولی امروز کسانی در این کشور می‌گویند عرب‌ها نباید از مدل ایرانی پیروی کنند و دلیل این حرکت دشمنان نیز این است که نمی‌خواهند ادامه انقلاب اسلامی در سایر کشورها پیش رود.
   
  رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری از انتخابات آینده با عنوان مظهر و تجلی حماسه سیاسی نام برده‌اند بیان داشت: خلق حماسه سیاسی دو پایه دارد، نخستین و مهم‌ترین آن میزان حضور مردم به صورت چشمگیر و گسترده در انتخابات است که به دشمن پیام دهد ما در صحنه و حامی نظام هستیم. مشارکت مردم در انتخابات نشان می‌دهد یک نظام سیاسی چه اندازه بین مردم آن کشور مقبولیت دارد.
   
  سنایی‌راد با تاکید بر اینکه دشمنان می‌خواهند روند پیشرفت این کشور الهی و اسلامی را قطع کنند اظهار داشت: آن‌ها از تمام روش‌ها و راه‌های ممکن استفاده کردند، دانشمندان هسته‌ای ما را به شهادت رساندند، نبرد سایبری سنگین علیه ایران ایجاد کردند تا بتوانند حماسه ما را بزنند، ولی نتوانستند به اهدافشان دست یابند.
   
  وی با اشاره به شکست نقشه‌های دشمنان در سوریه و نقش مقاومت در پایداری این کشور مقابل دشمنان غربی عربی تصریح کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش اگر در سوریه نتیجه می‌گرفتند در ادامه به سراغ حزب الله، عراق و در نهایت به سمت ایران می‌آمدند، ولی در سوریه مقاومتی صورت گرفت که تمام نقشه‌ها را نقش بر آب کرد.
   
  رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در ایران نیز مقاومت در برابر تحریم‌ها و ادامه غنی سازی اورانیوم شکست سنگینی را به دشمنان وارد کرد تصریح کرد: ما امروز از موضع قدرت در مذاکره حاضر شدیم و دشمنان نیز از روی ناچاری دم از مذاکره با ما می‌زنند.
   
  سنائی ادامه داد: امروز وقتی دنیا شاهد فرستادن موجود زنده به فضا و بازگشت آن توسط دانشمندان ایرانی و یا غنی سازی اورانیوم در ایران است مطمئناً می‌خواهد مقابل روند پیشرفت این نظام بایستد و دستاوردهای آن را از بین ببرد و ما باید تمام تلاشمان را به کار بگیریم و این مسیر را با قدرت پیش بریم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.