• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » سفر بدون مشایی؛ هرگز؟!
  کد خبر : 1818166

  سفر بدون مشایی؛ هرگز؟!

  به نظر نمی رسد در شر ایطی که دولت عزم خود را برای به پایان رساندن دور چهارم سفرهای استانی جزم کرده بود، شرایط جوی مانعی در راه این اراده دولت باشد.

  سفر بدون مشایی؛ هرگز؟! Reviewed by Farnaz on May 16Rating:

  در بهار سفرهای استانی متعدد و پرشمار دولت، سفر استانی لرستان به طور ناگهانی لغو و به زمان دیگری موکول شد. این تصمیم درست در اولین سفر استانی دولت بعد از ثبت نام پرحاشیه اسفندیار رحیم مشایی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری گرفته شده است.
  مطابق اعلام مرکز روابط عمومی دفتر رییس جمهور، دلیل این اقدام «شرايط نامساعد جوي و پرهيز از ايجاد مشکل براي مردم عزيز استان» عنوان شده است. بنا به اظهارات مدیرکل هواشناسی لرستان، اگرچه «از بعد ازظهر [روز 25 اردیبهشت] بارش پراکنده باران در مناطق شمالی و شرقی لرستان آغاز می‎شود» اما از صبح همین روز «میزان گرد و غبار کاهش چشم‎گیری دارد».
  با این وجود به نظر نمی رسد در شر ایطی که دولت عزم خود را برای به پایان رساندن دور چهارم سفرهای استانی جزم کرده بود، شرایط جوی مانعی در راه این اراده دولت باشد و باید دلیل اصلی این امر را در جای دیگری جستجو کرد.

  57507_383نتیجه ثبت نام مشایی
  گفته می شود ثبت نام پرحاشیه اسفندیار رحیم مشایی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری و آغاز بررسی صلاحیت نامزدهای این انتخابات اصلی ترین دلیل این تصمیم بوده است. با توجه به اظهارات پیشین سخنگوی شورای نگهبان، هرگونه فعالیت تبلیغاتی نامزدها و استفاده از امکانات دولتی در این راه، تخلف محسوب شده و ممکن است در احراز صلاحیت نامزدها مد نظر قرار گیرد.
  همین موضوع تردید رییس جمهور در همراه کردن یا نکردن کاندیدای دولت در سفرهای استانی را به دنبال داشته است. احمدی نژاد در حاشیه جلسه هیات دولت سوالی در خصوص همراهی مشایی در سفرهای آتی استانی دولت را بی پاسخ گذاشت و از خبرنگاران خواست تا این سوال را از خود مشایی بپرسند.
  از طرفی، با توجه به اینکه زمان سفر لرستان در میانه زمان بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته است، سفر مشایی به استان لرستان ممکن بود حاشیه های دیگری مبنی بر تبلیغاتی بودن این سفر را به دنبال داشته باشد.
  از سوی دیگر، علاقه احمدی نژاد به همراه کردن مشایی با خود در سفرهای استانی و خارجی بر کسی پوشیده نیست. مشایی تقریبا در تمامی سفرهای داخلی و خارجی رییس جمهور همراه ثابت او بوده است.

  57508_915بهانه، از آسمان آمد!
  در این شرایط دو راهکار پیش روی رییس جمهور باقی می ماند؛ یکی انجام سفر بدون همراهی مشایی و دیگری به تعویق انداختن سفر استانی لرستان و موکول کردن آن به بعد از اعلام نتایج بررسی صلاحیت نامزدها. راهکار اول بی حاشیه نیست؛ چراکه در صورت انجام سفر استانی بدون مشایی، رییس جمهور تلویحا تبلیغاتی بودن سفرهای پیشین را پذیرفته است. از طرفی همان گونه که گفته شد رییس جمهور علاقه ای به سفر بدون مشایی ندارد. بدین ترتیب انتخاب راهکار دوم یعنی به تعویق انداختن سفر لرستان، بهترین تصمیم برای رییس جمهور بود که از خوش اقبالی او بهانه آن نیز از اسمان فرود آمد!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • نگین

   احمدی نژاد برای مشاعی خونده :……هرگز هرگز هرگز بی تو نمی خندم

   هرگز بردل عشقی هرگز نمیبندم

   خدا خدا خدایا اگر به کام من جهان نگردانی جهان بسوزانم

   اگر خدا خدایا مرا بگریانی من آسمانت را زغم بگریانم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.