• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هاشمی‌رفسنجانی: برای انجام تکلیف دینی و ملی وارد عرصه انتخابات شدم
  کد خبر : 1818079

  هاشمی‌رفسنجانی: برای انجام تکلیف دینی و ملی وارد عرصه انتخابات شدم

  هاشمی رفسنجانی در پاسخ به تشکر حاضران از ایشان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: حسب وظیفه و انجام تکلیف دینی و ملی با توجه به شناختی که از اوضاع کشور و مسائل و مشکلات داخلی و خارجی دارم وارد این عرصه شدم.

  هاشمی‌رفسنجانی: برای انجام تکلیف دینی و ملی وارد عرصه انتخابات شدم Reviewed by Farnaz on May 16Rating:
  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حسب وظیفه و انجام تکلیف دینی و ملی با توجه به شناختی که از اوضاع کشور و مسائل و مشکلات داخلی و خارجی دارم وارد این عرصه شدم.

  به گزارش فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های تهران در تشریح شرایط امروز کشور و نقش اقشار تحصیلکرده جامعه گفت: سخنان استادان عالمانه و در جهت اصلاح امور کشور و مشکلات است و وضعیت خطیر موجود نیازمند وحدت و همدلی است.

  هاشمی رفسنجانی اطلاع‌رسانی صحیح از واقعیت‌های جامعه و نقد منصفانه را از ضروریات عصر انفجار اطلاعات دانست و افزود: امروزه با توجه به گستردگی رسانه‌ها و دسترسی به منابع اطلاعاتی متنوع از جمله اینترنت، روزنامه‌ها و وجود شبکه‌های اطلاع‌رسانی گوناگون، امکان کتمان حقیقت‌ها به‌ویژه برای نسل تحصیلکرده و دانشگاهی وجود ندارد، عدم شفافیت در دادن اطلاعات باعث سلب اعتماد مردم به منابع داخلی و گرایش به منابع خارجی می‌شود که در انعکاس صحیح اخبار صادق نبوده و مخلوطی از مطالب راست و دروغ و تحریف شده را منعکس می‌کنند.

  عضو خبرگان رهبری، با انتقاد از رویه موجود در کشور که دستاوردهای انقلاب اسلامی در گذشته و خدمات و تلاش‌های مدیران با تجربه به‌ویژه دوران ترمیم زیرساخت‌ها در دوران پس از جنگ و دوران بازسازی و سازندگی کشور را زیر سؤال می‌برند، تصریح کرد: نادیده گرفتن خدمات دولت‌های گذشته و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی، موجب ترویج یأس و بی‌اعتمادی مردم نسبت به انقلاب و مسئولان می‌شود.

  وی افزود: افراد یا جریان‌هایی که به دلیل مطامع چند روزه حزبی یا جناحی خود، با توسل به دروغ، تحریف و تهمت درصدد اثبات خود و نفی دیگران هستند خواسته یا ناخواسته به انقلاب اسلامی و تاریخ مشعشع آن ظلم می‌کنند.

  هاشمی رفسنجانی، اسلام را دینی متعالی با اهداف هدایت بشر به سمت نور و پیشرفت و تعالی توصیف کرد و گفت: اگر احکام اسلام ناب، بدون پیرایه‌ها و حواشی همان‌گونه که در عصر پیامبر اسلام عرضه شده در جامعه به درستی عمل شود، دیگر کمتر شاهد معضلات و مشکلات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی خواهیم بود.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: مردم ایران، مردمی فهیم و قدرشناس هستند و می‌توان با کمک و اعتماد و اطمینان مردم در یک دوره کار و تلاش سخت به تدریج مشکلات پیش روی کشور در ابعاد داخلی و خارجی را رفع و به آینده‌ای روشن و رو به جلو امیدوار بود.

  هاشمی رفسنجانی در پاسخ به تشکر حاضران از ایشان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: حسب وظیفه و انجام تکلیف دینی و ملی با توجه به شناختی که از اوضاع کشور و مسائل و مشکلات داخلی و خارجی دارم وارد این عرصه شدم.

  نامزد انتخابات یازدهم افزود: امیدوارم این حضور به شور انتخاباتی و جلب اعتماد و اطمینان بیشتر مردم نسبت به مسئولان و ایجاد رقابتی سالم در انتخابات و حفظ و تحکیم وحدت، انسجام و همدلی مسئولان و مردم کمک کند و ابهت و عظمت حضور مردم در صحنه‌های انقلاب را به دشمنان خارجی نظام اسلامی ایران نشان دهد.

  وی همچنین اظهار داشت: معتقدم هر دولتی که بتواند با پشتوانه رأی اکثریت مردم از سلایق و گرایش‌های مختلف سیاسی داخل خانواده انقلاب اسلامی، زمام امور را در دست گیرد، می‌تواند با پشتوانه و اعتماد و کمک و یاری همین مردم در حل مشکلات و معضلات کشور موفق‌تر عمل کند و همه مسئولان نیز باید به چنین دولتی کمک و یاری‌رسان باشند.

  در ابتدای این دیدار، مجتهدزاده، احمدی، دلاوری از دانشگاه علامه طباطبایی، محمودی و تنی چند از استادان به بیان دغدغه‌های موجود پرداخته و از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای حضور در انتخابات قدردانی کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.