• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » احتمال افزایش بهای بنزین تا ۱۵۰۰ تومان
  کد خبر : 1817608

  احتمال افزایش بهای بنزین تا ۱۵۰۰ تومان

  رئیس کمیته پتروشیمی مجلس با بیان اینکه با توجه به محاسبات انجام شده احتمالا قیمت بنزین یورو۴ تا حدود ۱۵۰۰ تومان در هر لیتر خواهد بود، گفت: قیمت بنزین یورو ۴ بیش از قیمت بنزین معمولی خواهد بود و به اعتقاد بنده در این خصوص باید مجوز افزایش قیمت این بنزین نسبت به بنزین مصرفی فعلی داده شود.

  احتمال افزایش بهای بنزین تا ۱۵۰۰ تومانReviewed by Farnaz on May 14Rating:

  رئیس کمیته پتروشیمی مجلس با بیان اینکه با توجه به محاسبات انجام شده احتمالا قیمت بنزین یورو۴ تا حدود ۱۵۰۰ تومان در هر لیتر خواهد بود، گفت: قیمت بنزین یورو ۴ بیش از قیمت بنزین معمولی خواهد بود و به اعتقاد بنده در این خصوص باید مجوز افزایش قیمت این بنزین نسبت به بنزین مصرفی فعلی داده شود.

   

  به گزارش خانه ملت، موید حسینی صدر درباره آخرین وضعیت آمادگی وزارت نفت و همچنین خودروسازان برای تولید و استفاده از بنزین یورو۴ گفت: استفاده از بنزین با استاندارد یورو ۴ از لحاظ خودروسازان مشکلی ندارد و بنا به اعلام آنها خودورهای تولید داخل در حال حاضر قادر به استفاده از بنزین یورو۴ هستند.

   

  نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه محصولات خودروسازان مشکلی برای استفاده از بنزین یورو۴ ندارند، افزود:  نمایندگان دو شرکت  خودروسازی نیز این آمادگی خود را اعلام کردند.

   

  فعلا امکان استفاده گازوئیل یورو ۴ برای خودروها وجود ندارد

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: البته خودروهای گازوئیل سوز در حال حاضر قادر به استفاده از گازوئیل یورو ۴ نیستند که باید این امکان برای خودروهای گازوئیل سوز نیز فراهم شود تا این خودروها نیز از گازوئیل یورو ۴ استفاده کنند.

   

  رئیس کمیته پتروشیمی مجلس با اشاره به اینکه وزارت نفت نیز اعلام آمادگی کرده تا پایان امسال بیش از ۵۰ میلیون لیتر سوخت یورو ۴ را تولید کند، افزود: اما مشکلی که وجود دارد افزایش هزینه های تولید بنزین یورو ۴ است که به تبع آن مجوز افزایش قیمت نیز باید صادر شود.

   

  افزایش قیمت بنزین یورو۴ بعد از انتخابات

  حسینی صدر در توضیح مطلب فوق تصریح کرد: طبیعتا قیمت بنزین یورو ۴ بیش از قیمت بنزین معمولی خواهد بود و به اعتقاد بنده در این خصوص باید مجوز افزایش قیمت این بنزین نسبت به بنزین مصرفی فعلی داده شود.

   

  وی اضافه کرد: در صورتی که قیمت بنزین یورو۴ افزایش نیابد وزارت نفت نیز قادر به تولید این نوع بنزین نخواهد بود و اگر بنزین با استاندارد یورو ۴تولید نشود آلودگی هوا به شکل موجود ادامه خواهد یافت.

   

  این نماینده مردم در مجلس نهم همچنین در خصوص صدرو مجوز افزایش قیمت گفت: با توجه به قانون منعی برای افزایش قیمت بنزین یورو ۴ وجود ندارد و زمانی که کیفیت بنزین افزایش یابد تفاوت قیمت آن با بنزین فعلی می تواند در قیمت تمام شده موثر باشد.

   

  عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با اشاره به اینکه احتمالا بعد از انتخابات قیمت بنزین یورو۴ افزایش یابد، درباره میزان قیمت بنزین یورو۴ گفت: با توجه به محاسبات انجام شده احتمالا قیمت بنزین یورو۴ تا حدود ۱۵۰۰ تومان در هر لیتر خواهد بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.