• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » کارخانه ای برای تولید کره نداریم
  کد خبر : 1817598

  کارخانه ای برای تولید کره نداریم

  رضا باکری :متاسفانه آمار دقیقی از میزان تولید کره به شیوه سنتی در روستاها و ماست‌بندی‌ها وجود ندارد.

  کارخانه ای برای تولید کره نداریم Reviewed by Farnaz on May 14Rating:

  دبیر انجمن صنایع لبنی میزان مصرف سالانه کره در کشور را 60 هزار تن اعلام کرد و گفت: کره محصولی است که به طور کامل از خارج وارد می‌شود و در کشور هیچ گونه کره صنعتی تولید نمی‌شود.
   
  رضا باکری درباره میزان تولید کره سنتی در کشور گفت: متاسفانه آمار دقیقی از میزان تولید کره به شیوه سنتی در روستاها و ماست‌بندی‌ها وجود ندارد.
   
  وی درباره کشورهایی که کره از آنها خریداری می‌شود، توضیح داد: کره را از کشورهای استرالیا، آلمان، هلند، فرانسه و… در کارتن‌های 25 کیلویی وارد می‌کنیم که پس از واردات کره به کارخانه‌های داخلی فرستاده شده و در آنجا بسته‌بندی می‌شود.
   
  وی در مورد میزان ارزی که برای خرید کره مورد نیاز کشور صرف می‌شود، تصریح کرد: در سال حداکثر 300 میلیون دلار صرف واردات کره می‌شود.

  گفتنی است در این میان، در حالی که حسن رادمرد، معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت اظهار داشته که از روز گذشته ترخیص کره‌هایی که در گمرک بوده با ارز مرجع آغاز شده است، دبیر انجمن صنایع لبنی با تکذیب این مطلب گفت: تا این لحظه هیچ مبلغی برای ترخیص کره موجود در گمرکات کشور اختصاص نیافتاده و از روز گذشته لیست کارخانه‌هایی که کره خریداری شده آنها در انبارها موجود بود را تهیه و آنان را معرفی کرده‌ایم و به دنبال تامین ارز مورد نیاز هستیم.

  وی خاطرنشان کرد: 100 درصد کره مورد نیاز کشور با ارز مرجع تامین می‌شود و شرکت بازرگانی دولتی ایران تنها دارنده ارز مرجع کشور است و واردکنندگان باید کره را به این شرکت بفروشند و این شرکت نیز ارز را به فروشندگان کره حواله خواهد کرد.

  باکری در پایان خاطرنشان کرد: در صورت ترخیص 22 هزار تن کره موجود در گمرک و بسته‌بندی و توزیع آن نیاز 4 ماه کشور تامین خواهد شد و پس از مدتی باید برای تامین نیاز 4 ماهه کشور دوباره سفارش واردات این محصول ثبت شود.

  وی افزود: بر این اساس کره نباید هیچ‌گونه افزایش قیمتی در بازار داشته باشد، چراکه به اندازه کافی کره در کشور موجود است و در حال حمل به کارخانه‌ها است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.