• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » درآمد غرفه مواد غذایی مصلی تهران چقدر است؟
  کد خبر : 1817447

  درآمد غرفه مواد غذایی مصلی تهران چقدر است؟

  درآمد غرفه مواد غذایی مصلی تهران چقدر است؟ Reviewed by Farnaz on May 14Rating: بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با نارضایتی فروشندگان مواد غذایی و مشتریان‌شان همراه بود. به گزارش ایسنا، تعداد زیادی از بازدیدکنندگان بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران از وضعیت نامناسب بهداشتی مواد غذایی عرضه‌شده در نمایشگاه که با کم‌ترین استانداردهای بهداشتی تهیه و…

  درآمد غرفه مواد غذایی مصلی تهران چقدر است؟ Reviewed by Farnaz on May 14Rating:

  بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با نارضایتی فروشندگان مواد غذایی و مشتریان‌شان همراه بود.

  به گزارش ایسنا، تعداد زیادی از بازدیدکنندگان بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران از وضعیت نامناسب بهداشتی مواد غذایی عرضه‌شده در نمایشگاه که با کم‌ترین استانداردهای بهداشتی تهیه و عرضه می‌شدند، شکایت داشتند. عرضه‌کنندگان مواد غذایی هم راضی نبودند؛ آن‌ها از وضعیت بد فروش و تعداد کم مشتری در نمایشگاه بیست‌وششم گله داشتند.

  عرضه‌کنندگان مواد غذایی در نمایشگاه، غرفه‌های‌شان را به‌صورت سالانه اجاره می‌کنند، بعضی از غرفه‌داران چند سال است که در نمایشگاه کاسبی می‌کنند و بعضی امسال تازه وارد نمایشگاه شده‌ بودند. یکی از غرفه‌دارهای تازه‌وارد می‌گوید: ما در مترو هم همین مواد غذایی را عرضه می‌کنیم، اما فروش‌مان در آن‌جا شبی 500 هزار تومان است. این‌جا فقط شبی 100 هزار تومان و در بهترین شب‌ها 160 هزار تومان درآمد داشتیم. می‌خواستیم برای سال‌های بعد هم به این‌جا بیاییم، اما توبه کردیم و حالا به مشتری‌های‌مان می‌گوییم غلط کردیم. شما این‌بار از ما خرید کنید، ما دیگر به نمایشگاه نمی‌آییم.

  فروشنده‌ی این غرفه یک نوع شیرینی درست می‌کند و می‌فروشد. دستگاه تهیه‌ی شیرینی‌اش هم کنار صندوق قرار دارد و در واقع محصول غذایی او در محوطه‌ی باز نمایشگاه تهیه می‌شود. اما روی هم رفته وضعیت این غرفه بهداشتی‌تر از فروشگاه‌هایی به نظر می‌رسید که کباب و ساندویچ‌هایی عرضه می‌کردند و بسیاری از مشتریان‌ از وضعیت بهداشتی‌شان ناراضی بودند.

  یک غرفه‌دار باسابقه هم معتقد است، تازه‌واردها شکست می‌خورند و می‌گوید: هرکسی بخواهد، می‌تواند برای گرفتن غرفه در نمایشگاه اقدام کند. می‌آیند به پیمانکار درخواست می‌دهند و غرفه اجاره می‌کنند. اما بیش‌تر غرفه‌دارها از کاسب‌های همین‌جا هستند که اگر کارشان نباشد، ضرر می‌کنند و از آمدن‌شان پشیمان می‌شوند. در کل هم امسال اوضاع فروش خراب بود. مبلغ اجاره‌ای که مصلا از پیمانکار خواست، زیاد بود و به همین دلیل ما سود چندانی نداشتیم.

  سازوکار تحویل گرفتن غرفه در نمایشگاه نیز به این صورت است که پیمان‌کار غرفه‌ها را از مصلا اجاره می‌کند و به صورت سالانه به اغذیه‌فروشی‌ها اجاره می‌دهد، البته بعضی از غرفه‌دارها هم می‌گویند که غرفه‌های‌شان را از مصلا خریده‌اند. فروشنده‌ی یکی از این غرفه‌ها می‌گوید: هشت سال است که این غرفه در نمایشگاه کار می‌کند. صاحب غرفه این‌جا را خریده و هر سال یک محصول می‌فروشد؛ یک بار ساندویچ، بار دیگر بستنی، یک سال آب و… .

  فروشنده‌ی یک غرفه‌ی بستنی‌فروشی هم می‌گوید: ما در مصلا 10 غرفه‌ی دیگر هم داریم، اما امسال اوضاع فروش‌مان خوب نبود.

  کسانی که غرفه‌ای را از پیمان‌کار تحویل می‌گیرند، در همه‌ی نمایشگاه‌هایی که در مصلا هست، حاضر می‌شوند. کمی پایین‌تر از محل استقرار اغذیه‌فروشی‌های حاضر در مصلا، روی در یک کانکس مهلت ثبت نام برای کار اغذیه فروش‌ها در نمایشگاه‌های بعدی درج شده است.

  سال‌هاست که این رویه هر سال تکرار می‌شود؛ مسؤولان هر سال وعده‌ی نظارت می‌دهند و مراجعان همچنان شکایت دارند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.