• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » طعنه بسيج دانشجويي به احمدي ن‍ژاد، هاشمي
  کد خبر : 1817383

  طعنه بسيج دانشجويي به احمدي ن‍ژاد، هاشمي

  طعنه بسيج دانشجويي به احمدي ن‍ژاد، هاشمي Reviewed by Farnaz on May 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امام صادق (ع)، صنعتی شریف، امیرکبیر، تهران، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی، علامه طباطبایی و شهید بهشتی درمورد مساله سوءاستفاده از بیت المال بیانیه‌ای صادر کردند.   این بیانیه در…

  طعنه بسيج دانشجويي به احمدي ن‍ژاد، هاشمي Reviewed by Farnaz on May 13Rating:
  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امام صادق (ع)، صنعتی شریف، امیرکبیر، تهران، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی، علامه طباطبایی و شهید بهشتی درمورد مساله سوءاستفاده از بیت المال بیانیه‌ای صادر کردند.
   
  این بیانیه در ابتدا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون انتخابات آورد: ما تأکید می‌کنیم (مخصوص نیروهاى نظامى هم نیست، نیروهاى دولتى کلاً ) که در مسائل انتخابات نباید دخالت بکنند؛ بگذارند مردم و گروه‌ها در تهیه‌ فهرست‌هاى نامزدهاى انتخاباتى آزاد باشند. مسئولان دولتى و کسانى که دستشان به کارهاى اجرایى بند هست، اینها هیچ دخالتى نکنند. و بگذارند مردم خودشان این کارها را انجام بدهند؛ یعنى شخصیت‌هاى اشخاص مسئول دولتى در نتایج انتخابات اثر نگذارد. بگذارید تبلیغ بکنند و مردم را با رقابت آماده عمل بکنند. (18/07/1375 – رهبر انقلاب در دیدار مسئولین و کارگزاران نظام)
   
  در ادامه این بیانیه آمده است: تاکید صریح رهبر انقلاب نشان می‌دهد که حماسه آنگاه محقق می‌شود که خود مردم در صحنه انتخابات حاضر شوند تا حضوری شوق‌آفرین و آگاهانه را رقم بزنند. این امر به طور طبیعی مستلزم یک رقابت سیاسی سالم میان سلایق گوناگون در چهارچوب نظام اسلامی و قانون اساسی است. از همین رو و با توجه به اعلام حضور گسترده سلایق گوناگون سیاسی جهت شرکت در انتخابات پیش رو تاکید بر سلامت رقابت سیاسی میان این افراد اهمیتی بیش از پیش می‌طلبد. سلامت رقابت مبتنی بر سه پایه رعایت اخلاق اسلامی، قانون‌مداری و همچنین عدم اسراف، پرهیز از استفاده از منابع مالی شبهه‌ناک و یا خدای نکرده بیت المال در تبلیغات انتخاباتی است.
   
  بسیج دانشجویی 8 دانشگاه بزرگ تهران در بیانیه خود تاکید کردند: اما متاسفانه در صحنه واقعی رقابت، بسیاری از گروه‌ها و جناح‌های سیاسی خود را ملزم به رعایت هیچ کدام از این دو اصل نمی‌دانند. در همین راستا بسیج دانشجویی، به عنوان صاحب‌خانه و دیده‌بان ارزش‌های انقلاب اسلامی وظیفه خود می‌بیند که با تشریح مصادیق این انحراف از اصول توسط جریان‌های گوناگون سیاسی از همه مراجع قانونی برخورد شجاعانه، غیر جناحی و بدون مصلحت سنجی های خودساخته را مطالبه نماید.
   
  در این بیانیه آمده است: مدتی است که با تاسف فراوان مشاهده می‌شود که در بسیاری از همایش‌های دولتی یک شخص خاص بدون داشتن جایگاه مشخص دولتی و بی دلیل در کنار رییس‌جمهور محترم حاضر شده و دستی نامرئی با اجرای سناریوهای تکراری عکس یادگاری، دست به دست کردن پرچم، تعریف و تمجیدهای بی‌رویه، دعوت برای حضور روی سن یا سخنرانی، میتینگ‌های سیاسی در قالب همایش حماسه حضور و … قصد مطرح کردن این شخص را با استفاده از بیت المال و ظرفیت های حقوقی مرتبط با جایگاه ریاست جمهوری دارد. روزنامه های جریان موسوم به حامیان دولت که برخی از آنان نیز تازه تاسیس هستند  در حالی‌که از منابع بیت المال ارتزاق کرده، به طور مداوم در حال رپرتاژ خبری به نفع این شخص  هستند و رسالت خود را  تبیین افکار شخصی وی در حوزه های گوناگون قرار داده اند.
   
  بسیج دانشجویی 8 دانشگاه بزرگ تهران با انتقاد از هزینه بیت المال برای مشایی تاکید کرد: مگر این فرد چه جایگاهی دارد که همه امکانات رسانه‌ای حامیان دولت باید در جهت ترویج وی بسیج شود؟! اعلام کاندیداتوری یکی از بازیگران نام‌آشنای زن در انتخابات شوراها از طرف نهاد ریاست‌جمهوری اولین نشانه از ورود سازماندهی شده بخشی از بدنه اجرایی کشور به صحنه انتخابات بود که متاسفانه با حضور همه‌جانبه دکتر احمدی‌نژاد در حمایت از مشایی در زمان ثبت‌نام ریاست جمهوری او گمان‌ها تبدیل به یقین شد. جای بسی تاسف است که رییس جمهور تمامی شان و اعتبار خویش – که متعلق به ایشان نبوده و از اعتماد مردم و بر پایه خون هزاران هزار شهید بنا گشته. –  را در کف گرفته و به پای یک نفر قربانی می‌کند. این فرد هر که می‌خواهد باشد! آیا چنین اقدامی رنگ و بوی زیاده‌خواهی و قدرت طلبی نمی‌دهد؟! حقیقتا بسیار متاسفیم که این  خطای آشکار و اقدامات زشت از سوی کسانی رخ می‌دهد که با شعار مقابله با همین رفتارها اعتماد و رای مردم را جلب کردند.
   
   این بیانیه با انتقاد از تبلیغات انتخاباتی صداوسیما از کاندیدای خاصی نوشت: از طرف دیگر نیز باید تاکید کرد که تنها جریان حامیان دولت نیستند که مرتکب چنین خطاهایی شده‌اند. خود یا طرفداران بسیاری از کاندیداهای دیگر نیز باید پاسخ‌گوی سوءاستفاده‌های گاه و بیگاه خویش از بیت المال باشند. حقیقتا برنامه‌های تبلیغاتی شهرداری تهران در یک شبکه ملی ( آن‌هم به جز شبکه تهران)  و یا برنامه اختصاصی برای آقای شهردار که در مظان کاندیداتوری است در یکی از پربیننده‌ترین زمان‌های صداوسیما (پیش از سال تحویل)  به بهانه‌های واهی، آن هم چند ماه مانده به انتخابات چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟!  و یا چرا رسانه‌های انقلابی و نهادهای نظارتی سوال نمی‌پرسند که چرا بیلبوردهای فرهنگی شهر تهران را با شعارهای انتخاباتی خاص خود پر کرده و بعد همایش انتخاباتی با همان نام برگزار می‌کنند؟! چرا رسانه منتسب به یک نهاد  عمومی فرهنگی رپرتاژهای خبری ویژه برخی از این آقایان می‌کند؟
   
  در ادامه این بیانیه آمده است:در جایی دیگر حضور در جلسات گوناگون انتخاباتی با عنوان رئیس سازمان بازرسی و یا توزیع کارت‌های هدیه حقیقتا بابی نو در انتخابات ریاست جمهوری این دوره است. و یا به راستی چرا مسئول این سازمان نظارتی به خود اجازه می‌دهد از رانت اطلاعاتی ناشی از مسئولیت خود استفاده انتخاباتی کند؟! انتشار و توزیع دفترچه تبلیغاتی توسط ایشان پیش از ثبت‌نام و تایید شورای نگهبان مصداق تخلف انتخاباتی نیست؟!  جالب این‌جاست که این همه تلاش به ثبت‌نام در انتخابات هم منجر نمی‌شود. این‌گونه اقدامات جای بررسی بیشتری از سوی مسئولین ارشد قوه قضائیه و تجدید نظر در صلاحیت چنین افرادی جهت احراز مسئولیت‌های کلان نظارتی دارد.
   
  بسیج دانشجویی 8 دانشگاه بزرگ تهران در ادامه بیانیه خود آوردند: دعوت یک عده کاندیدا به جلسه با رئیس صداوسیما در حالی که شورای نگهبان هنوز کاندیداهای نهایی را مشخص نکرده چه معنایی دارد؟! هم‌چنین دادن هدایا و امکانات عجیب و غریب به افراد مختلف از صنوف مختلف در ایام انتخابات که توسط نهادها و ارگان‌های مختلف و با عناوین گوناگون صورت می‌پذیرد باید زیر ذره‌بین نهادهای مسئول قرار گیرد. چرا تلاش برای افتتاح زودهنگام برخی پروژه‌های عمرانی با تزریقات مالی مضاعف از سوی نهادهای اجرایی شهری و ملی در دستور کار قرار گرفته و احیانا برنامه‌ریزی خاصی جهت افتتاح پروژه ها در روز های پایانی مانده به انتخابات و حضور مقابل دوربین های رسانه ملی مشاهده می شود؟! آیا خدای ناکرده شائبه انحراف از حرمت تبذیر بیت المال به ذهن آحاد ملت متبادر نمی‌شود؟ البته ان‌شاءلله که این‌طور نبوده و نیت اتمام کارهای ناتمام است.
   
  این تشکل‌های دانشجویی با اشاره به اینکه مشخص نیست که ستادهای انتخاباتی از کدام منابع درآمدی به تامین هزینه‌های انتخاباتی می‌پردازند نوشتند: بعضی از یک سال و نیم پیش ستادهای خود را در استان‌ها راه اندازی کرده‌اند و بعضی دیگر تنها برای چندماه فعالیت افراد در ستادهایشان پیشنهادهای چند صد میلیونی به آن‌ها می‌دهند؟ باید مشخص شود که این‌ها از کدام منبع مالی تغذیه می‌شوند که حاضر بوده به یک جوان بیست و چندساله حقوق ماهیانه هشت میلیونی بدهند؟! به راستی این منابع مالی از کجا آمده است و این ریخت و پاش‌ها به چه نیتی صورت می‌پذیرد؟!
   
  بسیج دانشجویی 8 دانشگاه بزرگ تهران در پایان بیانیه خود خاطرنشان کردند: در پایان همگان را به رعایت تقوا در رقابت سیاسی، التزام عملی به قانون، عدم سوء استفاده از  بیت المال و بلکه  تبلیغات کم هزینه در انتخابات دعوت کرده و از تمامی کاندیداهای انتخاباتی می‌خواهیم که به صورت شفاف هزینه‌های انتخاباتی و منابع تامین  آن را منتشر کنند. هم‌چنین لازم می‌دانیم به تمامی کاندیداها هشدار دهیم که نه تنها چشمان تیزبین بسیج دانشجویی عملکرد این دوره نامزدهای انتخاباتی را  زیر نظر دارد؛ بلکه حافظه تاریخی ما و ملت ایران رویه‌ها و منش قدیمی دیگر آقایان مدعی را (به خصوص آن‌هایی را که مدعی‌اند بنا به وظیفه انقلابی خود تمام آبروی خود را به صحنه آورده‌اند!) فراموش نکرده است.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • sorush

   خدا عاقبت مردم را بخیر کند اینها به هیچیک از اصول اخلاقی و قانونی پایبند نبوده و ابروی ملت شریف ایران را به بازی گرفته اند .

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.