• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » خط ويژه رفت و آمد به فضا
  کد خبر : 1817349

  خط ويژه رفت و آمد به فضا

  اين خط ويژه يا سريع السير توانسته تا 45ساعت زمان سفر اين فضانوردان را كه قرار است يك ماموريت پنج ماه ونيمه داشته باشند را كاهش دهد.

  خط ويژه رفت و آمد به فضا Reviewed by Farnaz on May 13Rating:

  خط ويژه و سريع السير جهت رفت و آمد فضا نوردان به فضا ساخته و راه اندازي شده كه زمان سفر را كوتاه تر كرده است.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشمندان پس از سالها تلاش توانستند مسيري سريع السير را براي اولين بار جهت انتقال فضانوردان به ايستگاه فضايي بين المللي ايجاد و از آن براي سفر فضانورداني همچون كريس كاسيدي، پاول و ينوگرادوف و الكساندرميسو ركين استفاده كنند.

  اين خط ويژه يا سريع السير توانسته تا 45ساعت زمان سفر اين فضانوردان را كه قرار است يك ماموريت پنج ماه ونيمه داشته باشند را كاهش دهد.

  براي راه اندازي اين خط ويژه روسيه سه پرواز بدون سرنشين داشته تا به خوبي اين دستاورد مهم و پراهميت مورد ازمايش قرار داده و از موفقيت خود اطمينان حاصل كند اولين پرواز سرنشين دار اين خط ويژه در تاريخ هشتم فروردين ماه انجام شد كه فضا پيما و تمام سكنه آن پس از 5ساعت و 45دقيقه به همكاران ايستگاه فضايي خود ملحق شدند.

  اين پرواز خطرات و مشكلاتي همچون اقامت دو روزه درون  كپسول كوچك و تنگ امكان بروز خطر در صورت نداشتن توانايي در تصحيح مداري و برخورد با ضايعات فضايي را نيز دارد.

  به وسيله اين كار فضانوردان مي توانند پيش از قرارگرفتن در برابر تاثيرات نامناسب با ريز گرانش مانند سرگيجه ،‌تهوع به ايستگاه رسيده و از سوي ديگر تجربيات ونمونه هاي پزشكي نيز باسرعت بيشتر به ازمايشگاه مداري وارد شوند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.