• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره یک ویروس کشنده
  کد خبر : 1817132

  هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره یک ویروس کشنده

  وی افزود: ما با ویروسی مواجه هستیم که در حال انتشار در سراسر دنیا است و به دلیل سرعت کم انتشار این ویروس با شناسایی آن می‌توانیم مانع از انتشار بیشتر آن شویم.

  هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره یک ویروس کشنده Reviewed by Farnaz on May 13Rating:

  سازمان بهداشت جهانی هشدار داد راه انتقال ویروس تنفسی کشنده کرونا از انسان به انسان است.

  به گزارش فارس به نقل از یورونیوز،‌ سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که ویروس کرونا از انسان به انسان دیگر منتقل می‌شود. این هشدار همزمان با شناسایی دومین فرد مبتلا به  این ویروس در فرانسه بوده است.

  فرد دوم مبتلا شده به این ویروس هم اتاقی مرد 65 ساله‌ای است که پس از سفر به دبی به این ویروس مبتلا و در بیمارستان بستری شده بود.

  شرایط جسمانی دومین فرد مبتلا به این ویروس نیز وخیم گزارش شده است.

  دکتر «بنوا گری» مسئول بخش بیماریهای عفونی در بیمارستان شهر لیل گفت: کاملاً روشن است که این ویروس از انسان به انسانی دیگر منتقل می‌شود و ممکن است این انتقال از طریق تمام راههای تماس انسانی صورت گیرد.

  وی افزود: ما با ویروسی مواجه هستیم که در حال انتشار در سراسر دنیا است و به دلیل سرعت کم انتشار این ویروس با شناسایی آن می‌توانیم مانع از انتشار بیشتر آن شویم.

  وی تأکید کرد: با این وجود ابتلا به این ویروس خطرناک‌تر است.

  به نظر می‌رسد جایگاه اولیه انتشار این ویروس، عربستان سعودی بوده است که جان 2 فرد دیگر را نیز در این کشور گرفته است.

  براساس آخرین بررسی‌ها در عربستان سعودی 15 فرد مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند که تاکنون 11 مبتلا به آن فوت کرده‌اند.

  به گزارش سازمان بهداشت جهانی، تاکنون 34 فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان شناسایی شده‌اند و این ویروس عامل مرگ 18 نفر بوده است.

  ویروس کرونا تا حد زیادی به ویروس سارس شباهت دارد و عامل عفونتی خطرناک در دستگاه تنفسی است که باعث از کار افتادن کلیه‌ها و اغلب  به مرگ منجر می‌شود.

  این ویروس نخستین بار در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی در عربستان سعودی شناسایی شده است و تاکنون عامل مرگ افرادی در عربستان سعودی، اردن، آلمان و انگلیس بوده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.