• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » نیزه در گلویش فرو رفت زنده ماند
  کد خبر : 1816739

  نیزه در گلویش فرو رفت زنده ماند

  یك زن برزیلی كه به طور تصادفی یك نیزه ماهیگیری زیردریایی وارد دهانش شده و در مهره های گردن گیر كرده بود به شكل معجزه آسایی زنده ماند.

  نیزه در گلویش فرو رفت زنده ماندReviewed by Farnaz on May 11Rating:

  635038283514175152به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه، الیزانجلا بوربورما روسا هفته گذشته در خانه اش در شهر ساحلی آرایال دو كابو در ایالت ریودوژانیرو هدف هارپون( نیزه شكار ماهی زیر دریایی) قرار گرفت.

  شوهر این زن 28 ساله در حال تمیز كردن سلاح زیردریایی اش بود كه تصادفا نیزه آن به سوی الیزانجلا رها شد.

  نیزه از دهان زن عبور كرده دو دندان آسیاب را شكست و در نخستین مهره گردن گیر كرد.

  مارسلو آمارال جراحی كه به كمك یك تیم پزشكی الیزانجلا را عمل كرد، تاكید می كند: اگر نیزه چند میلی متر بالا تر اصابت می كرد نخاع زن قطع می شد یا جان می سپرد.

  وی می افزاید: ما باید طبق یك برنامه ریزی صحیح نیزه را خارج می كردیم زیرا چند شریان در فاصله نزدیك به آن قرار داشته و فقط چند میلی متر با نخاع فاصله داشت.

  جراح كه این عمل دشوار را در مدت دو ساعت انجام داد، تصریح می كند: باید گفت كه این زن زندگی دوباره یافته است. حال او از روز پنجشنبه رو به بهبودی است و غذا خوردن از راه دهان را آغازكرده است. وی بدون كمك تجهیزات تنفسی نفس می كشد و می تواند بدنش را حركت دهد.

  دكتر آمارال تایید می كمند: بیمار هنوز قادر به حرف زدن نیست زیرا دهانش مجروح است و آنچه را كه می خواهد روی كاغذ می نویسد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.