• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » رفع ممنوعیت رژ لب قرمز پررنگ برای مهمانداران هواپیمایی ترکیه
  کد خبر : 1816597

  رفع ممنوعیت رژ لب قرمز پررنگ برای مهمانداران هواپیمایی ترکیه

  رفع ممنوعیت رژ لب قرمز پررنگ برای مهمانداران هواپیمایی ترکیه Reviewed by Farnaz on May 11Rating: شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایر) از تصمیم گذشته اش درباره ممنوعیت رژ لب قرمز پررنگ برای زنان مهماندار شرکت، عقب نشینی کرد. به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اقدام پس از آن صورت گرفت که…

  رفع ممنوعیت رژ لب قرمز پررنگ برای مهمانداران هواپیمایی ترکیه Reviewed by Farnaz on May 11Rating:

  285579_628شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایر) از تصمیم گذشته اش درباره ممنوعیت رژ لب قرمز پررنگ برای زنان مهماندار شرکت، عقب نشینی کرد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اقدام پس از آن صورت گرفت که این ممنوعیت اعتراضاتی را به دنبال داشت. مخالفان، دولت ترکیه را به تلاش برای اسلامیزه کردن کشور متهم می کنند.

  در بخشنامه قبلی ترکیش ایر خطاب به زنان مهماندار آمده بود:” آرایش های زرق و برق دار ممنوع است. در آرایش  باید از رنگ های ملایم استفاده شود و رنگ های جیغ و آرایش های زرق و برق دار نباشد. گذاشتن کلاه گیس ممنوع است و موها باید با رنگ های طبیعی باشند. علاوه بر رنگ قرمز، رژ های به رنگ کبود و صورتی نیز نباید استفاده شود و موها نباید روی گوش ها را بگیرد و گوش ها باید مشخص باشد.”

  این موضوع باعث شد شماری از مهمانداران و فعالان اجتماعی سیاسی با تجمع در فرودگاه استانبول و فعالیت در شبکه های اجتماعی به این ممنوعیت جدید اعتراض کنند.

  “تیمیل کوتیل” مدیرعامل شرکت هواپیمایی ترکیه هم در این باره گفت: این ممنوعیت برای مهمانداران، توسط مدیران میانی شرکت اتخاذ و بزرگنمایی شده بود.

  وی با رد وجود ممنوعیتی برای آرایش زنان مهماندار در شرکت هواپیمایی ترکیه افزود: مهمانداران می توانند از رنگی که مناسب می دانند برای رژلب خود استفاده کنند.

  او ادامه داد: ممنوعیت اعلام شده مورد موافقت مدیریت عالی شرکت قرار نگرفته بود.

  قبل از این، مدیران شرکت هواپیمایی ترکیه درباره این ممنوعیت گفته بودند که ترجیح می دهند مهمانداران ترکیش ایر از آرایش های ساده و سبک استفاده کنند.

  این ممنوعیت باعث شد شماری از زنان با محکومیت این تصمیم، عکس هایی از خود را با لب های بسیار قرمز در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • نام...

   مسخرست به خدا
   مثلا که چی؟

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.