• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » گرانی‌ها متاثر از انتخابات است یا سفرهای استانی دولت؟
  کد خبر : 1816397

  گرانی‌ها متاثر از انتخابات است یا سفرهای استانی دولت؟

  گران شدن مواد غذایی و خوراکی در لوای ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری یا سفرهای استانی دولت کمرنگ شده و قیمت‌ها افزایش‌های ۵ تا ۱۰ برابری را تجربه می‌کنند.

  گرانی‌ها متاثر از انتخابات است یا سفرهای استانی دولت؟Reviewed by Farnaz on May 10Rating:

  n00220204-bبه گزارش ایران ویج به نقل از افکارنیوز، این روزها موضوع اول کشور معطوف به وزارت کشور و ثبت نام کاندیداها در عرصه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری شده است.

  تمامی نامزدهای حضور در این عرصه نیز شعارهایی مبنی بر کنترل تورم، توجه ویژه به موضوع اقتصاد و معیشت مردم را در سرلوحه کار خود قرار داده‌اند غافل از آنکه در سویی دیگر کسی به گرد پای سرعت افزایش قیمت‌های مواد خوراکی نمی‌رسد.

  از طرفی هم دولت چندان توجهی به کنترل و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها نمی کند زیرا در سفرهای متعدد استانی قرار دارد و آنچه در منظر مردم مشخص است، بی توجهی دولت و پرداختن به سفرهای استانی است.

  اگر این روزها که نه همین چند ساعت پیش گذرتان به یکی از سوپرمارکت‌ها (خواروبار فروشی‌ها) افتاده باشد، حتما با افزایش قیمت‌های چندین برابری نسبت به روزهای گذشته رو به رو شده‌اید.

  حال این افزایش قیمت ها چه معنایی دارد؟

  یک طرف ماجرا دولت کنونی است که این روزها بیشتر سرگرم آخرین سفرهای استانی با تمامی نیروهای خود است و انگار کسی بالای سر تولید کنندگان نیست که بپرسد چرا و به چه دلیل این همه افزایش قیمت؟

  افزایش ۵ تا ۱۰ برابری قیمت‌ها

  یکی از فروشندگان مواد غذایی در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت ها به صورت ناگهانی افزایش پیدا کرده است به خبرنگار پارس، گفت: پرداخت ۶ درصد ارزش افزوده به دولت و از طرفی هم دریافت ۶ درصد ارزش افزوده از مشتری به خودی خود قیمت ها را تحت تاثیر قرار داده است.

  او افزود: اداره دارائی به ما اعلام کرده که با کسری بودجه مواجه است و باید از طریق مالیات‌ها این کار را جبران کند و از آن طرف هم قیمت‌ها ۵ تا ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است.

  وی به علت کمبود برخی مواد خوراکی و غذایی اشاره و گفت: به عنوان مثال شرکت “شیرین عسل” دارای ۱۲۰ قلم کالای تولیدی بود که امروز فقط ۳ قلم آن برای فروش عرضه می شود. او علت را نبود روغن، کره و گران شدن کاکائو برای تولیدات این شرکت دانست.

  به گفته یکی دیگر از فروشندگان مواد غذایی، قیمت کره خوراکی از ۱۲۰۰ تومان به ۲۴۰۰ تومان افزایش یافته است.

  همچنین قیمت حبوبات افزایش یافته و به عنوان نمونه قیمت هر کیلو لوبیا چیتی ۱۰ هزار تومان شده است.

  برنج هم وضعیت مساعدی ندارد و قیمت هر کیلو برنج شمال خریداری شده ۷۵۰۰ تومان است.

  قیمت آب معدنی ۱.۵ لیتری که پیش از این ۳۵۰ تومان بود، امروز به ۶۵۰ تومان رسیده است.

  همچنین قیمت برخی محصولات تولیدی شرکت مینو از ۳۰۰ تومان به ۴۵۰ تومان افزایش و برخی دیگر از ۶۰۰ تومان به ۸۵۰ تومان رسیده است.

  این قیمت ها فقط گوشه ای از افزایش قیمت ها را نشان می دهد.

  با این وجود که افزایش قیمت ها بر دوش مردم سنگینی می کند و دولت هم سرگرم انجام برنامه های پایانی خود است، هیچ نظارتی بر قیمت ها و افزایش های بی رویه آن وجود ندارد.

  از طرفی هم این روزها فقط شعارهای انتخاباتی کاندیداها مبنی بر کنترل قیمت ها و تورم یک طبل توخالی به نظر می‌رسد، چون امروز و در حال حاضر مردم نیازمند کنترل قیمت‌ها و سامان یافتن نرخ مواد غذایی و خوراکی هستند.

  در پایان چه کسی باید بر افزایش بی رویه قیمت‌ها نظارت کند؟ چه کسی باید درد اصلی مردم که گرانی بی رویه در جامعه است را بررسی کند؟

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.