• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » «هدفمندی یارانه‌ها از اول قصابی بود نه جراحی»
  کد خبر : 1816370

  «هدفمندی یارانه‌ها از اول قصابی بود نه جراحی»

  «هدفمندی یارانه‌ها از اول قصابی بود نه جراحی»Reviewed by Farnaz on May 10Rating: کاندیدای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری گفت:چیزی به نام طرح تحول اقتصادی نمی‌تواند معنایی داشته باشد باید در عرصه اقتصاد اتفاقی بیفتد بعد تحول صورت گیرد؛مثلا طرح هدفمندی یارانه‌ها اگر اجرا شود در حوزه اقتصادی تحول صورت می‌گیرد.    به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛…

  «هدفمندی یارانه‌ها از اول قصابی بود نه جراحی»Reviewed by Farnaz on May 10Rating:

  کاندیدای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری گفت:چیزی به نام طرح تحول اقتصادی نمی‌تواند معنایی داشته باشد باید در عرصه اقتصاد اتفاقی بیفتد بعد تحول صورت گیرد؛مثلا طرح هدفمندی یارانه‌ها اگر اجرا شود در حوزه اقتصادی تحول صورت می‌گیرد. 
   
  به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ “حسن سبحانی” کاندیدای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست پرسش و پاسخ دانشجویان که به همت اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت اسلامی) که امروز در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه برگزار شد،گفت:من بیش از 30 سال بانکداری اسلامی درس می‌دهم، من استاد دانشگاه هستم و می‌دانم چکار کنم تیم من باید کار‌بلد باشد، به اصول قانون اساسی باور داشته و کار جمعی بلد باشند. اقتصاد مقاومتی مورد نظر من باید با پشتیبانی مردم بتواند به چرخه اقتصادی رونق دهد. 
   
  وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رشد یک بعدی جامعه مشکل به بار نمی‌آورد بعنوان مثال در اقتصاد ضربه وارد می کنند گفت: مسائل فرهنگی ،اجتماعی، اقتصادی غیرقابل تفکیک هستند من در برنامه‌هایم رشد فضایل اخلاقی ایجاد نظام اداری غیر‌ضروری و … را در برنامه‌هایم اشاره کرده ام .مملکت با قانون اداره می‌شود کسی می‌تواند بگوید می‌آیم و قانون را تغییر می‌دهم؟؟ قانون را باید مجلس تصویب کند. 
   
  سبحاني در پاسخ به این سوال که گفته بوديد تا اقتصاد ما حل نشود در عرصه فرهنگ همچنان با معضلات روبرو خواهیم بود ؟گفت:در دل فقر دین و فرهنگ ریشه نمی‌گیرد اگر کشور اسلامی باشد بنابراین نباید فقیر باشد. اگر فقیر باشد در واقع اسلامی نیست اسلام با فقر قابل جمع نیست؛نمی‌توان از فرهنگ صحبت کرد ولی فقیر بود اقتصاد و سیاست در تعامل هستند. 
    
  وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر آمایش سرزمین و همچنین از نه گفتن رئیس جمهور بحث کردید بعنوان مثال در صورت تخریب بناهای باستانی و محیط زیستی توسط کارخانه‌های صنعتی آلاینده حاضر به توقف آن هستید گفت: آرمانی نمی‌شود به قضیه نگاه کرد؛ آن چه وجود دارد برای شروع کارهای جدید حتما نه می‌گوییم، اما برای کارهایی که انجام شده در مبنای هزینه و فایده بررسی می کنیم. 
  سبحاني در پاسخ به این سوال که چطور جامعه اسلامی مورد نظر خود را عملی خواهید کرد؟ گفت: جامعه اسلامی مورد نظر من جامعه‌ای است که مطابق با قانون اساسی کشور باشد.با یک افق 20 ساله برنامه‌ریزی جامعه منطبق بر قانون اساسی را بوجود می‌آورد. 
   
  وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه معضل اصلی ما در اقتصاد و تولید چیست ؟گفت: من به” دولت توسعه ای” باور دارم ما به غیر از قانون اساسی قانون بانکداری داریم، اقتصاد دو نوع است اقتصاد بانک محور و بورس محور، اقتصاد ایران بورس محور است. پول یک چیز است سرمایه چیز دیگر اصولا در بانکداری اسلامی وام وجود ندارد که بدهی داشته باشد باید مشارکت صورت گیرد. 
    
  وی در پایان گفت: چیزی به نام طرح تحول اقتصادی معنایی ندارد باید در عرصه اقتصاد اتفاقی بیافتد و بعد تحولی صورت گیرد؛مثل طرح هدفمندی یارانه‌ها اگر اجرا شود در حوزه اقتصاد تحول صورت می‌گیرد باید یک اتفاقی بیافتد و به واسطه این نظم در امور اقتصادی شکل بگیرد .هدفمندی یارانه ها از اول قصابی بود نه جراحی؛ اصولا در کشور ما چیزی به نام یارانه سوخت وجود نداشت، بلکه ارزان می‌فروختیم در طرح هدفمندی یارانه‌ها گران شد،طرح هدفمندی یارانه‌ها خیلی ساده گرفته شد و من تحولی در این نمی‌بینم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.