• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » 20 میلیون دلار برای حذف بیماری مالاریا در ایران
  کد خبر : 1816271

  20 میلیون دلار برای حذف بیماری مالاریا در ایران

  20 میلیون دلار برای حذف بیماری مالاریا در ایرانReviewed by Farnaz on May 9Rating: 20 میلیون دلار از اعتبارات صندوق جهانی برای حذف و کنترل مالاریا به ایران اختصاص یافته است. به گزارش واحد مرکزی خبر نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد در ایران افزود: در آینده ای نزدیک 10 میلیون دلار دیگر نیز…

  20 میلیون دلار برای حذف بیماری مالاریا در ایرانReviewed by Farnaz on May 9Rating:

  20 میلیون دلار از اعتبارات صندوق جهانی برای حذف و کنترل مالاریا به ایران اختصاص یافته است.

  به گزارش واحد مرکزی خبر نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد در ایران افزود: در آینده ای نزدیک 10 میلیون دلار دیگر نیز اختصاص می یابد.

  گری لویس امروز در همایش روز جهانی مالاریا در بندرعباس گفت: مشارکت  سازمان ملل متحد برای کنترل و حذف بیماری های خطرناک از سال 2005 آغاز شده و تاکنون بیش از 84 میلیون دلار برای مبارزه با بیماری های مالاریا  ، سل و ایدز در ایران اختصاص یافته است.

  وی  افزود: کشور  ایران در حال حاضر  2  هدف مهم را دنبال می کند که حذف مالاریای فالسیپاروم(محلی) تا سال 2016 و حذف همه اشکال مالاریا تا سال 2024 است .

  نماینده مقیم  برنامه توسعه سازمان ملل متحد در ایران گفت: امروز ایران بدلیل همسایگی با کشورهای مستعد بیماری مالاریا  و تبادل جمعیتی ، مستعد آلودگی است و این موضوع در  ارزیابی تامین اعتبار و تدوین ضوابط برای شناسایی  مورد توجه نهاد تامین کننده اعتبار بین المللی قرار  می گیرد.

  گری  لویس با اشاره به موفقیت ایران در زمینه کنترل و حذف بیماری مالاریا در سالهای اخیر افزود: هم اکنون ایران تلاش خود را برای آماده کردن مرحله بعدی برنامه حذف مالاریا برای دوره 2014 تا 2016 با چشم انداز مالی حدود 10 و نیم میلیون دلار آغاز کرده است.

  نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: پارسال  حدود نیم میلیون  ابتلا به  مالاریا در منطقه خاورمیانه شرقی به ثبت رسیده است که 98 درصد مالاریا  تایید شده متعلق به کشورهای افغانستان ،پاکستان ،سودان جنوبی ،سودان و یمن است.  

  خانم جهان طاویلا  افزود: هر ساله در دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در منطقه مدیترانه شرقی  آلودگی 10  میلیون  نفربه مالاریا و حدود 15 هزار مرگ ناشی از مالاریا ثبت می شود.

  وی گفت: گسترش  مالاریا از طریق مهاجرین و جابه جایی بین مرزی جمعیت ها ،مقاومت انگلها و ناقلین ، جمعیت بالای  ابتلا مالاریای بومی در کشورهای  خاورمیانه شرقی از مهمترین چالش های پیش روی مبارزه با بیماری مالاریا در جهان است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.